چگونه LibreOffice را شبیه مایکروسافت آفیس کنیم


صفحه لپ‌تاپ که نشان‌واره LibreOffice را نشان می‌دهد
monticello / Shutterstock.com

اگر مدت زیادی از کاربران مایکروسافت آفیس هستید، ممکن است به دلیل رابط خارجی امتحان LibreOffice برای شما دشوار باشد. برای راحت‌تر کردن کارها، می‌توانید با چند ترفند ساده ظاهری شبیه به MS Office به LibreOffice بدهید.

مربوط: LibreOffice در مقابل Microsoft Office: چگونه اندازه گیری می شود؟

نوار تب دار Microsoft Office را در LibreOffice دریافت کنید

ابتدا، بیایید آن نوار کلاسیک را در بالای صفحه داشته باشیم که می‌توانید بین آن‌ها جابجا شوید، مانند Home، Insert، Layout و غیره. هر برنامه LibreOffice را باز کنید (ما در مثال خود از Writer استفاده خواهیم کرد) و از منوی بالا روی View > User Interface کلیک کنید.

کلیک "نظر" در منوی بالا به دنبال آن "رابط کاربری"

در اینجا چندین گزینه را مشاهده خواهید کرد. ممکن است بخواهید “Tabed” را انتخاب کنید تا نمای تب شده را با نمادهای بزرگ دریافت کنید.

ضربه بزنید "طبقه بندی شده" گزینه ای برای رابط زبانه کلاسیک.

اگر طرح‌بندی مدرن‌تر برنامه‌های مایکروسافت آفیس را که نمادهای کوچک‌تر و متن کمتری دارند ترجیح می‌دهید، می‌توانید به جای آن «Tabed Compact» را انتخاب کنید.

کلیک "هزینه فشرده" برای یک رابط زیباتر و فشرده تر.

هر کدام را که انتخاب می کنید، روی Apply to All در کادر گفتگو کلیک کنید تا مطمئن شوید که انتخاب شما در کل مجموعه LibreOffice منعکس شده است.

موفقیت "برای همه اعمال شود" برای ذخیره تنظیمات خود از طریق برنامه های LibreOffice.

در نسخه ما از LibreOffice، ما اکنون چیزی شبیه به ساختار Microsoft Office با استفاده از نوع Tabbed UI داریم. می‌توانید روی این برگه‌ها کلیک کنید تا تنظیمات و گزینه‌های خاصی را در نوار ابزار خود دریافت کنید.

LibreOffice با رابط زبانه دار.

مربوط: چگونه در مایکروسافت آفیس به روبان کلاسیک برگردیم

در LibreOffice به نمادهای مایکروسافت آفیس تغییر دهید

حتی با رابط زبانه‌ای، تم‌ها در نسخه ما از LibreOffice کاملاً درست به نظر نمی‌رسند. بیایید آیکون ها را تغییر دهیم تا با مجموعه آیکون مایکروسافت آفیس مطابقت بیشتری داشته باشند.

اگر حالت Tabed را فعال کردید، تب Tools را باز کنید و روی گزینه ها در سمت راست سمت راست نوار کلیک کنید.

کلیک "گزینه ها" زیر "ابزار" زبانه

همچنین، می‌توانید با استفاده از میانبر صفحه کلید Alt + F12 در ویندوز یا لینوکس و Command + (کاما) در مک، گفتگوی گزینه‌ها را باز کنید.

در درخت انتخاب لیست در سمت چپ، روی View در زیر LibreOffice کلیک کنید.

کلیک "نظر" در درخت گزینه های LibreOffice.

منوی کشویی “Icon Style” را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. شما می توانید هر یک از گزینه های موجود را امتحان کنید، اما ما “Colibre” را به عنوان نزدیک ترین گزینه به MS Office توصیه می کنیم.

ضربه بزنید "سبک آیکون" منوی کشویی و انتخاب کنید "زرین پر، زرین بال"

روی Apply یا OK کلیک کنید تا این تنظیم ذخیره شود و در کل مجموعه LibreOffice اعمال خواهد شد. ما اکنون LibreOffice را داریم که تأثیر مناسبی از MS Office ایجاد می کند. این یک عکس تف نیست، اما قطعا قابل مقایسه است.

فونت‌های پیش‌فرض LibreOffice را فونت‌های مایکروسافت قرار دهید

فونت پیش‌فرض LibreOffice Liberation Serif است، یک فونت منبع باز که از نظر بصری شبیه Times New Roman است. اگر فونت پیش‌فرض Microsoft Office، Calibri یا Times New Roman اصلی را ترجیح می‌دهید، می‌توانید آن را به یکی از این‌ها تغییر دهید. با این حال، باید این تغییر را در هر برنامه در گروه به صورت جداگانه انجام دهید. برای اهداف نمایشی، آن را در Writer تغییر خواهیم داد.

قابل توجه: اگر کاربر لینوکس هستید، احتمالاً این فونت ها را ندارید. با این حال، اگر آنها را می خواهید، امکان نصب فونت های مایکروسافت و گوگل در لینوکس وجود دارد.

در گفتگوی گزینه‌ها، درخت LibreOffice Writer (یا هر برنامه‌ای که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید) را در پانل سمت چپ باز کنید. سپس بر روی “Fonts Basic (Western)” کلیک کنید.

کلیک "خطوط پایه (غربی)" در درخت LibreOffice Writer.

روی منوی کشویی «پیش‌فرض» کلیک کنید و فونت دلخواه خود را انتخاب کنید.

انتخاب کنید "کالیبری" یا هر فونتی که از کادر کشویی پیش‌فرض ترجیح می‌دهید.

همچنین ممکن است بخواهید از طریق منوی کشویی Address تغییری مشابه ایجاد کنید تا مطمئن شوید که آدرس ها به طور پیش فرض مطابقت دارند. سپس روی Apply یا OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

آیا می خواهید سنت MS Office را با LibreOffice پیش ببرید؟ به‌طور پیش‌فرض، Writer اسناد را به‌جای DOCX به‌عنوان فایل‌های ODT ذخیره می‌کند، و اگر انتظار دارید به طور معمول از پسوند DOCX استفاده کنید، ممکن است بخواهید قالب فایل پیش‌فرض را تغییر دهید.

مربوط: نحوه تغییر فرمت فایل پیش فرض در LibreOffice