چگونه یک پنجره CMD را در یک پوشه در ویندوز باز کنیم


لوگوی ویندوز 10 و 11

گاهی اوقات شما نیاز به باز کردن یک خط فرمان برای یک پوشه خاص دارید، اما باز کردن یک خط فرمان و سپس تغییر دایرکتوری به صورت دستی نیاز به تایپ چندین خط دارد. چرا آن را مستقیماً در پوشه مورد نیاز خود باز نمی کنید؟

نحوه راه اندازی Command Prompt در نوار آدرس

ویندوز ۱۰ به شما این امکان را می دهد که از طریق نوار آدرس File Explorer یک خط فرمان را روی یک پوشه راه اندازی کنید. cmd را در نوار آدرس تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

توصیه: شما در واقع می توانید آن را راه اندازی کنید کدام اگر بخواهید برنامه از این طریق در مسیر سیستم شما قرار دارد، اگرچه اکثر آنها چندان مفید نخواهند بود.

قابل توجه: این ویژگی روی ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ کار می کند و همچنین روی نسخه های قدیمی ویندوز مانند ویندوز ۷، ویندوز ۸ و ویندوز ویستا کار می کند.

او می نویسد "ضماد" در نوار آدرس، سپس Enter را فشار دهید.

یک خط فرمان باید با پوشه ای که در حال مشاهده آن هستید تنظیم شده باشد، باز شود.

Command Prompt در پوشه نمونه باز شد

نحوه راه اندازی Command Prompt با استفاده از منوی زمینه

ویندوز ۱۱ این ویژگی را حفظ کرده است که به شما امکان می دهد برنامه ها را از نوار آدرس در File Explorer اجرا کنید. با این حال، یک ویژگی جدید اضافه کرده است که به شما امکان می دهد Windows Terminal – که شامل Command Prompt است – را مستقیماً از منوی زمینه جدید با کلیک راست اجرا کنید.

کلیک "در ترمینال ویندوز باز کنید."

برای تغییر ترمینال ویندوز از PowerShell به Command Prompt، تایپ کنید cmd در خط فرمان، Enter را فشار دهید. از طرف دیگر، می توانید روی شورون کلیک کنید (به نظر می رسد یک فلش بدون دم است)، و یک تب جدید Command Prompt باز می شود.

روی نماد رتبه کلیک کنید، سپس کلیک کنید "خط فرمان"

اگر به طور خاص به Command Prompt نیاز ندارید، می توانید PowerShell را از طریق منوی زمینه توسعه یافته راه اندازی کنید. کلید Shift را نگه دارید و روی یک فضای خالی کلیک راست کنید، سپس “Open PowerShell window here” را انتخاب کنید.

کلیک "یک پنجره PowerShell را در اینجا باز کنید."

اگر قلب شما برای استفاده از Command Prompt تنظیم شده است، می توانید آن را از پنجره PowerShell که به تازگی باز کرده اید راه اندازی کنید. او می نویسد cmd در خط فرمان، سپس Enter را فشار دهید تا Command Prompt شروع شود.

مربوط: نحوه بازیابی منوهای زمینه قدیمی در ویندوز ۱۱