چگونه یک عمل را در مایکروسافت اکسل خنثی کنیم، دوباره انجام دهیم یا دوباره انجام دهیم


لوگوی مایکروسافت اکسل در پس زمینه سبز

اکسل به شما این امکان را می دهد که برخی از اقدامات را لغو، دوباره انجام دهید و تکرار کنید. دکمه‌های لغو، انجام مجدد و انجام مجدد یک عمل در مکان‌های مشابهی در مک و ویندوز قرار دارند و میانبرهای صفحه کلید نیز کمی متفاوت هستند.

یک عمل را لغو کنید

واگرد یک عمل، ورودی قبلی را حذف می کند. می توانید تا ۱۰۰ عمل را لغو کنید. برای لغو یک عمل از طریق میانبر صفحه کلید، کلیدهای Ctrl + Z را در ویندوز یا Command + Z را در مک فشار دهید.

اگر از Excel برای ویندوز استفاده می کنید، می توانید دکمه Undo را در گروه Undo در تب Home در گوشه سمت راست بالای پنجره پیدا کنید. نماد لغو یک فلش منحنی است که به سمت چپ اشاره می کند.

دکمه Undo ویندوز.
اکسل برای ویندوز

در مک، دکمه Undo را می‌توان در گوشه سمت چپ بالای صفحه، بالای نوار منو پیدا کرد.

دکمه لغو در مک
اکسل برای مک.

واکنش

اگر عملی را لغو کردید اما تصمیم گرفتید که نباید انجام دهید، می‌توانید با استفاده از تابع redo آن را دوباره انجام دهید. برای انجام مجدد یک عمل با استفاده از میانبر صفحه کلید، “Ctrl + Y” را در ویندوز یا “Command + Y” را در Mac فشار دهید. از طرف دیگر، در ویندوز، می‌توانید کلید «F4» را برای انجام مجدد یک عمل فشار دهید. اگر فشار دادن کلید F4 به تنهایی کار نمی کند، ممکن است لازم باشد آن را همراه با کلید “fn” فشار دهید.

در Excel برای ویندوز، دکمه Redo در گروه Undo در تب Home در گوشه سمت چپ بالای پنجره، درست زیر دکمه Undo قرار دارد. نماد Redo یک فلش منحنی است که به سمت راست اشاره می کند.

دکمه Redo ویندوز
اکسل برای ویندوز

در مک، دکمه Redo در بالای نوار منو، در سمت راست دکمه لغو قرار دارد. به طور پیش فرض، این دکمه دکمه Repeat تا زمانی است فاصله می توانید یک عمل را لغو کنید. هنگامی که یک عمل را لغو کردید، دکمه Repeat به دکمه Redo تغییر می کند.

دکمه ریست مکینتاش
اکسل برای مک

دکمه های تکرار و تکرار هرگز به طور همزمان در دسترس نخواهند بود.

روش را تکرار کنید

Repeat Action همانطور که از نامش پیداست، عمل ورودی قبلی را تکرار می کند. میانبر صفحه کلید برای تکرار یک عمل مانند تکرار یک عمل است (“Ctrl + Y” در ویندوز و “Command + Y” در مک)، که باعث سردرگمی بسیار می شود. برای گیج‌کننده‌تر کردن همه چیز، فقط می‌توانید کارهای ساده مانند کپی و پیست کردن را تکرار کنید. در بیشتر موارد، به جای عملکرد تکرارشونده، فقط باید از تابع کپی و چسباندن استفاده کنید.

مربوط: نحوه کپی و پیست کردن در مک

برای تکرار یک عمل با دکمه در ویندوز، ابتدا باید آن را به نوار ابزار دسترسی سریع اضافه کنید. برای انجام این کار، در نوار جستجو در بالای صفحه، عبارت “duplicate” را تایپ کنید، روی “duplicate” از نتایج جستجو کلیک راست کرده و سپس “Add to Quick Access Toolbar” را انتخاب کنید. (اگر گزینه از قبل در نوار ابزار دسترسی سریع باشد خاکستری می شود.)

تکراری را به نوار ابزار اضافه کنید.
اکسل برای ویندوز

اکنون می توانید گزینه Repeat را در نوار ابزار دسترسی سریع پیدا کنید. هنگامی که یک عمل قابل تکرار را وارد کردید، می توانید روی دکمه Repeat کلیک کنید تا آن را تکرار کنید.

این دستور را در اکسل برای ویندوز تکرار کنید.
اکسل برای ویندوز

در مک، دکمه تکرار در بالای نوار منو، سمت راست دکمه لغو قرار دارد. این دکمه به طور پیش‌فرض «تکرار» است، اما اگر اخیراً اقدامی را لغو کرده باشید، دکمه «تکرار» خواهد بود.

همانطور که قبلا ذکر شد، دکمه های تکرار و تکرار همزمان با هم ظاهر نمی شوند.

این تنها یکی از بسیاری از ویژگی‌های اصلی مایکروسافت اکسل است که همه آنها را می‌توان با میانبر صفحه کلید انجام داد. هرچه میانبرهای صفحه کلید بیشتری در اکسل یاد بگیرید، موثرتر خواهید بود!

مربوط: بهترین میانبرهای صفحه کلید مایکروسافت اکسل