چگونه یک بازیکن هاردکور سالم باشیم


بازیکن مردی که لبخند می زند و از رایانه رومیزی استفاده می کند.
Syda Productions / Shutterstock.com

یک گیمر با تجربه سالم بودن به این معنی است که فعالیت های زندگی واقعی خود را با اشتیاق خود به بازی متعادل کنید. از سلامت جسمی و روانی و مسئولیت های شما مراقبت می کند تا بتوانید بدون احساس گناه بازی کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

بازیکن هاردکور چیست؟

اگر به طور اتفاقی با این مقاله برخورد کرده اید، احتمالاً یک گیمر سخت افزار هستید. برای تعریف ساده، کسی است که زمان زیادی را صرف بازی های ویدیویی می کند. به این فکر کنید که هر هفته چند ساعت بازی می کنید. اگر بین ۲۰-۴۰ ساعت باشد، تقریباً مانند یک کار تمام وقت است.

هیچ ایرادی ندارد که یک گیمر هاردکور باشید تا زمانی که خارج از دنیای بازی از خود مراقبت کنید. این شامل مراقبت از سلامت جسمی و روانی خود، دادن استراحت به خود در صورت نیاز و مراقبت از مسئولیت های خود است. ما به بررسی هر یک از این موارد می پردازیم تا بتوانید از بازی های ویدیویی به شیوه ای سالم لذت ببرید.

سلامت جسمی و روانی خود را مدیریت کنید

درست مانند هر چیزی در زندگی، داشتن تعادل خوب هنگام بازی بسیار مهم است. اگر به این معنی است که از سلامت جسمی یا روانی خود غافل شوید، نمی خواهید بیشتر وقت خود را روی کنسول بگذرانید. زمانی که در زندگی واقعی نیز احساس خوبی داشته باشید، با بازی کردن احساس بسیار بهتری خواهید داشت.

قبل از پریدن روی کنسول یا کامپیوتر، حداقل پنج دقیقه از سر تا پا حرکات کششی انجام دهید. این کار عضلات شما را گرم می کند و به انعطاف پذیر، قوی و سالم نگه داشتن آنها کمک می کند. با انجام حرکات کششی منظم، پس از بازی های طولانی مدت، کمتر آسیب می بینید. سپس بعد از چند ساعت از جای خود بلند شوید و دوباره حرکات کششی سریع را انجام دهید. از مچ دست خود غافل نشوید، زیرا در حین بازی، به خصوص هنگام استفاده از ماوس، زیاد روی آن کار می کنید. اگر بعد از بازی دچار درد مچ دست شدید، باید حداقل چند روز استراحت کنید.

حداقل چند بار در هفته هم ورزش کنید! به هیچ وجه لازم نیست شدید باشد. پیاده روی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه سه تا چهار بار در هفته برای تناسب اندام کافی است – با فرض اینکه رژیم غذایی شما خیلی بد نباشد. یک رژیم غذایی مناسب پیدا کنید که می دانید برای مدتی می توانید از آن پیروی کنید. شما نیازی به انجام کار فانتزی ندارید. فقط یک رژیم غذایی لذت بخش و متعادل را انتخاب کنید که واقعاً از آن لذت می برید. فراموش نکنید که خود را با نوشیدن آب زیاد هیدراته کنید. به جای پرهیز کامل از نوشیدنی های ناسالم، مصرف خود را محدود کنید.

اگر می خواهید اندام بسیار خوبی داشته باشید، می توانید به دویدن یا وزنه زدن بروید. فقط باید کمی ورزش کنید، زیرا برای حفظ سلامت جسمانی شما ضروری است. پس از مدتی متوجه افزایش سطح انرژی خود خواهید شد و پس از جلسات طولانی بازی احساس بی حالی نخواهید کرد.

سلامت روان شما به همان اندازه مهم است، اگر نه بیشتر. اگر احساس طبیعی ندارید، بازی ها می توانند راهی عالی برای دور کردن ذهن شما از مسائل باشند. با این حال، ضروری است که از بازی های ویدیویی به عنوان راه حل استفاده نکنید. فعالیت‌های دیگری مانند پیاده‌روی، مطالعه، نقاشی یا چیز دیگری که ممکن است از آن لذت ببرید را امتحان کنید. یا در مورد تمرین خود جدی تر باشید تا بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید.

مربوط: چگونه در طول روز بدون نوشیدن آب هیدراته بمانیم؟

استراحت کنید

استراحت برای گیمرهای هاردکور ضروری است. اگر در طول جلسات طولانی بازی به خود زمان استراحت ندهید، ممکن است احساس استرس و خستگی کنید. در دنیای بازی، مردم از این احساس به عنوان “سوختن” یاد می کنند. وقتی احساس خستگی می کنید، بازی کردن دیگر سرگرم کننده نیست. خسته و ناتمام می شود. شما دچار بی تمرکزی می شوید که نتیجه آن عملکرد پایین تر است. این یک راه سالم یا سرگرم کننده برای بازی کردن نیست.

حتی اگر یک بازیکن هاردکور هستید، باید به خودتان استراحت بدهید – گاهی اوقات یک استراحت کوتاه پنج دقیقه ای. مواقع دیگر، به یک استراحت دو ساعته نیاز دارید. از بازی فاصله بگیرید و ببینید وقتی برگشتید چه احساسی دارید. اگر هنوز احساس خستگی می کنید، استراحت طولانی تری داشته باشید یا فردا بازی را در نظر بگیرید. وقفه ها به چشمان شما زمان استراحت پس از خیره شدن طولانی مدت به صفحه نمایش می دهد. همچنین به شما کمک می کند سطح انرژی خود را دوباره شارژ کنید و ذهن خود را پاک کنید.

مراقب مسئولیت های خود باشید

اگر اول از خودتان مراقبت نکنید، نمی توانید یک بازیکن هاردکور سالم باشید. اگر مسئولیت های خود را نادیده بگیرید، لذت بردن از زمان بازی خود را دشوار می کنید. وقتی به مسئولیت های واقع بینانه خود رسیدگی می کنید، می توانید با خیال راحت بازی کنید بدون اینکه افکار معطل یا گناه آمیز شما را آزار دهند.

همه چیز در مورد متعادل کردن بازی های خود با فعالیت های واقعی است. اگر ابتدا به مسئولیت های خود تمایل دارید، به احتمال زیاد یک بازیکن با تجربه شاد و سالم خواهید بود. اشکالی ندارد که در مورد بازی کردن هیجان زده باشید. اگر این علاقه شماست، به بازی ادامه دهید! فقط مراقب خودت و اطرافیانت باش.

بهترین روشی که باید دنبال کنید این است که قبل از پریدن روی کنسول ابتدا به مسئولیت های خود رسیدگی کنید. اگر باید گزارش کار را تمام کنید، قبل از گرفتن کنترل از راه دور این کار را انجام دهید. آیا خانه به هم ریخته است؟ قبل از روشن کردن کامپیوتر، تمیز کردن را شروع کنید. با انجام این کارها ابتدا زمان بیشتری برای لذت بردن از جلسات بازی خود بدون احساس گناه آزاد می کنید. و فراموش نکنید که بعد از یک روز طولانی کار سخت و بازی شدید، یک حمام خوب و آرامش بخش بگیرید.