چگونه می توان برگه های کروم خود را هنگامی که دکمه “باز کردن مجدد آخرین جلسه” وجود ندارد بازیابی کنید


لوگوی گوگل کروم روی پس‌زمینه آبی

Google Chrome یا رایانه شما خراب می شود. همه برگه‌ها از بین رفته‌اند، و بدتر از آن، هیچ دکمه‌ای وجود ندارد که «بازگشایی آخرین جلسه» را هنگام بارگیری مجدد کروم نشان دهد. شاید شما آن را از دست داده اید؟ یا شاید اونجا نبود در هر صورت، ممکن است واقعاً بخواهید آن برگه ها را برگردانید.

و تو می توانی! روی دکمه سه نقطه عمودی در سمت راست نوار آدرس کلیک کنید.

روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

یک آیتم منو به نام History خواهید دید که در کنار آن یک فلش وجود دارد. ماوس را روی آن با مکان نما نگه دارید و سابقه اخیر خود را خواهید دید.

اگر مرورگر شما اخیرا بسته شده یا از کار افتاده است، باید آیتمی به نام “۳ تب” را مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید و کل مجموعه برگه های شما بازیابی می شود.

شناور روی "تاریخ"، سپس فشار دهید "3 برگه" برای بازیابی برگه های خود

اگر فقط به چند برگه باز شده اهمیت می‌دهید، می‌توانید ماوس را روی «۳ برگه» نگه دارید تا فهرستی از برگه‌های بسته را ببینید.

لیست برگه های بسته شده

اگر کار نکرد، می توانید میانبر صفحه کلید را امتحان کنید. Control + Shift + T (یا Command + Shift + T را اگر در مک هستید) فشار دهید و برگه یا پنجره اخیراً بسته شده دوباره باز می شود. این کار را تا زمانی ادامه دهید که پنجره شما از پست های مجدد قبلی خودداری کند یا میانبر کار نکند.

با این حال، این احتمال وجود دارد که پنجره شما دوباره باز نگردد، به خصوص اگر از زمان خرابی تا حد زیادی از مرورگر خود استفاده کرده باشید. اگر چنین است، روی گزینه History در بالای آن منو کلیک کنید یا Control + H را روی صفحه کلید خود فشار دهید (Mac: Command + Y).

صفحه تاریخچه گوگل کروم.

متأسفانه، مانند فهرستی که قبلاً به آن اشاره کردیم، «بسته‌های» برگه‌ها را در اینجا پیدا نخواهید کرد. اما اگر تب خاصی را گم کردید، می‌توانید آن را با پیمایش یا جستجو پیدا کنید. این کامل نیست، اما حداقل رکوردهایی برای آن برچسب هایی وجود دارد که شما از دست داده اید.

مربوط: نحوه فعال کردن مرور خصوصی در هر مرورگر وب

توجه داشته باشید که هر برگه باز شده در برگه مرور خصوصی را نمی توان با استفاده از سابقه مرور شما بازیابی کرد. آنها برای همیشه رفته اند (که به نوعی یک کانون خصوصی مرورگر است).