چگونه مسیر دانلود پیش فرض ویندوز را تغییر دهید؟


مکان دانلود پیش‌فرض در سیستم‌های ویندوز ما اکثر اوقات بدون مشکل به خوبی کار می‌کند، اما اگر بخواهید یا نیاز به تغییر مکان در کل سیستم داشته باشید، چه؟

پوشه Downloads معمولاً در درایو C: داخل پوشه کاربر شما قرار دارد. اگر یک درایو بوت بزرگ دارید یا مرتباً دانلودهای قدیمی و استفاده نشده را پاک می کنید، احتمالاً آنجا مشکلی ندارد. اگر به همه چیزهایی که دانلود می کنید پایبند هستید یا فقط از مسیر فایل متنفر هستید، ممکن است بخواهید پوشه Downloads خود را به مکان دیگری منتقل کنید.

قابل توجه: اسکرین شات ها در اینجا ویندوز ۱۱ را نشان می دهند، اما همین روند روی ویندوز ۱۰، ویندوز ۸، ویندوز ۷ و حتی ویندوز ویستا کار می کند.

ابتدا پوشه ای را ایجاد کنید که به پوشه Downloads جدید شما تبدیل می شود. فایل اکسپلورر را باز کنید و به مکان مورد نظر خود بروید. سپس روی یک فضای خالی کلیک راست کرده، نشانگر را روی New نگه دارید و Folder را انتخاب کنید. می‌توانید پوشه را هر چیزی که می‌خواهید نامگذاری کنید، اما احتمالاً می‌خواهید آن را چیزی که منطقی است، مانند «دانلودها» نامگذاری کنید.

سپس به سمت چپ File Explorer نگاهی بیندازید و پوشه Downloads را پیدا کنید. روی آن راست کلیک کرده و روی “Properties” کلیک کنید.

کلیک راست "دانلودها،" سپس فشار دهید "خواص"

برگه “Location” را انتخاب کنید، سپس روی “Move” کلیک کنید.

فایل را انتخاب کنید "محل" برگه، سپس ضربه بزنید "منتقل کردن."

به پوشه مورد نظر خود بروید، روی آن کلیک کنید و Select Folder را فشار دهید.

روی پوشه دانلود جدید کلیک کنید، سپس کلیک کنید "انتخاب کنید."

پنجره انتخاب بسته می شود و شما به پنجره بارگیری ها باز می گردید. روی Apply کلیک کنید.

اگر فایل‌هایی در پوشه دانلودهای فعلی خود دارید، پیامی دریافت می‌کنید که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید همه فایل‌ها را از مکان قدیمی به مکان جدید منتقل کنید. اینکه آیا این کار را انجام می دهید یا نه کاملاً به شما و آنچه می خواهید بستگی دارد. اگر مطمئن نیستید، “بله” ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

پوشه های دانلود می تواند ده ها یا حتی صدها گیگابایت باشد، بنابراین باید انتظار داشته باشید که انتقال مدتی طول بکشد. صبور باش. وقتی کارتان تمام شد، روی OK کلیک کنید، سپس روی «X» در سمت راست بالای پنجره خصوصیات دانلودها کلیک کنید.

توصیه: بسیاری از برنامه های ویندوز، از جمله مرورگرهای وب محبوب مانند Google Chrome، به طور پیش فرض از پوشه دانلودهای سیستم شما استفاده می کنند. با این حال، اغلب امکان تغییر پوشه دانلودها در برنامه های جداگانه نیز وجود دارد. اگر یک برنامه جداگانه پس از انتقال فایل ها را در این پوشه ذخیره نمی کند، به تنظیمات آن برنامه نگاه کنید.

تمام شد – تمام شد. اگر متوجه شدید که دائماً به دلیل پر شدن پوشه Downloads با کمبود فضا مواجه هستید، ممکن است دانلودهای قدیمی خود را به یک هارد دیسک خارجی منتقل کنید. همچنین، می‌توانید یک هارد دیسک داخلی جدید برای ذخیره تمام فایل‌های خود نصب کنید.