چگونه تلفن من نحوه نگه داشتن آن را می داند؟


دستی که گوشی را با هاب گرفته است.
خانم نامفون سمارت / Shutterstock.com

گوشی های هوشمند کارهای زیادی را انجام می دهند که ما هرگز به آنها فکر نمی کنیم. به عنوان مثال، می‌توانید به سادگی تلفن خود را به یک طرف بچرخانید و می‌داند که چگونه چیزی را که روی صفحه است بچرخاند. این بسیار مفید است، اما واقعا چگونه کار می کند؟

این که گوشی های هوشمند دارای حسگرهای فانتزی زیادی هستند، هیچ راز نیست. یک سنسور برای همه چیز از روشنایی گرفته تا نقشه برداری اتاق وجود دارد. در واقع سه حسگر مسئول تشخیص جهت گوشی شما هستند. بیایید نگاهی به آنچه انجام می دهند بیندازیم.

مربوط: روشنایی خودکار در تلفن یا لپ تاپ چگونه کار می کند؟

شتاب سنج

شتاب سنج سنسوری است که بیشتر مردم ممکن است با آن آشنا باشند. همانطور که از نام آن پیداست، شتاب را تشخیص می دهد. شتاب سنج شتاب را در سه جهت تشخیص می دهد – پهلو به پهلو، بالا/پایین و جلو/عقب.

شتاب سرعت تغییر سرعت در طول زمان است. اساسا شتاب سنج حرکت را تشخیص می دهد. حرکت نسبت به گرانش تشخیص داده می شود. این بدان معنی است که داده های شتاب سنج فقط در صورت سقوط آزاد ۰ خواهد بود. خروجی واقعی گرانش + شتاب واقعی است.

به همین دلیل است که شتاب سنج به تنهایی برای تشخیص چرخش گوشی کافی نیست. هنگامی که تلفن شروع به حرکت می کند، گرانش داده ها را منحرف می کند. بنابراین شتاب سنج در واقع چیزی را که “گرانش درک شده” نامیده می شود، تشخیص می دهد. برای دریافت شتاب واقعی، به کمک نیاز دارد.

ژیروسکوپ

ژیروسکوپ برای اندازه گیری میزان و جهت چرخش دستگاه استفاده می شود. برخلاف شتاب سنج، ژیروسکوپ نگران گرانش نیست. موقعیت او فقط برای خودش مشخص شده است.

این باعث ایجاد برخی مشکلات می شود. هر بار که دستگاه شما در جهت خاصی چرخانده می شود، با چرخش قبلی که اتفاق افتاده است مقایسه می شود. با گذشت زمان، این باعث ایجاد “کج” می شود که باعث می شود خطاها در طول زمان رشد کنند و رشد کنند.

شتاب سنج را وارد کنید. اطلاعات چرخش از ژیروسکوپ همراه با اطلاعات گرانش شتاب سنج به دستگاه اجازه می دهد تا شتاب واقعی را محاسبه کند. شتاب سنج همچنین برای تنظیم مجدد دریفت که از ژیروسکوپ رخ می دهد استفاده می شود.

مربوط: چگونه به صورت دستی صفحه نمایش آیفون یا آیپد خود را بدون کج کردن بچرخانیم

مغناطیس سنج

یکی دیگر از سنسورهای trifecta مغناطیس سنج است. یک مغناطیس سنج در اصل یک قطب نما است، می تواند به شما بگوید کدام جهت شمال است. این سنسور برای تشخیص جهت حرکت دستگاه نسبت به زمین استفاده می شود.

با این حال، مغناطیس سنج به اطلاعات چرخش نیاز دارد تا محاسبه کند که تلفن به کدام جهت است. بنابراین هنگامی که با اطلاعات لحظه ای گرانش و شتاب ترکیب می شود، تصویر کاملی از جهت گیری دستگاه دریافت می کنید.

مربوط: چگونه جهت صفحه نمایش آیفون یا آیپد خود را قفل کنیم

سه حسگر به عنوان یکی کار می کنند

ژیروسکوپ، شتاب سنج، قطب نما
ژیروسکوپ، شتاب سنج، قطب نما و فشارسنج در یک پنل. ایگور پودگورنی / Shutterstock.com

چیزهای شگفت انگیز، اینطور نیست؟ حدس می‌زنم بسیاری از ما تصور می‌کنیم تنها یک حسگر وجود دارد که می‌تواند جهت گوشی را تشخیص دهد، اما بسیار پیچیده‌تر از این است. سه حسگر وجود دارد که دائماً یکدیگر را تصحیح می کنند و با هم کار می کنند.

این فقط نشان می دهد که فناوری داخل گوشی های هوشمند به طرز باورنکردنی پیشرفته است. چیزهایی که ما بدیهی می دانیم و چندین بار در روز استفاده می کنیم به لطف حسگرهای کوچک و محاسبات پیچیده است. دفعه بعد که تلفن خود را برای تماشای ویدیوی YouTube روشن کنید، احترام جدیدی به دست خواهید آورد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر