چگونه بررسی کنیم که آیا آیفون شما آنلاک است؟


اگر در حال خرید یا فروش یک آیفون دست دوم هستید، دانستن اینکه آیا شرکت مخابراتی آن قفل است یا آنلاک است، مفید است. همچنین، باید مطمئن شوید که قفل فعال سازی ندارد. در اینجا نحوه بررسی هر دو آمده است.

چگونه بررسی کنیم که آیا آیفون به اپراتور تلفن همراه قفل شده است یا خیر

اگر روی آیفون خود قفل حامل دارید، به این معنی است که فقط با یک ارائه دهنده خدمات تلفن همراه خاص می توانید از آیفون استفاده کنید. اگر قفل آیفون آنلاک است، می توانید از آن با هر اپراتور تلفن همراه استفاده کنید. خوشبختانه، بررسی قفل یا آنلاک بودن آیفون شما آسان است.

ابتدا با ضربه زدن بر روی نماد چرخ دنده خاکستری، اپلیکیشن Settings را در آیفون خود باز کنید.

در تنظیمات، روی General ضربه بزنید و سپس About را انتخاب کنید.

در تنظیمات کلی، ضربه بزنید "در باره."

در صفحه درباره، به پایین صفحه بروید و مورد «قفل حامل» را پیدا کنید. اگر «بدون محدودیت سیم کارت» را مشاهده کردید، آیفون شما آنلاک است. اگر روی آن نوشته شده است “SIM Locked” (یا چیزی شبیه به آن)، به این معنی است که آیفون شما روی یک اپراتور خاص قفل شده است.

به کنار نگاه کن "قفل نقاله" برای اینکه ببینید آیفون قفل است یا خیر.

اگر آیفون شما قفل است و می‌خواهید قفل آن را باز کنید، می‌توانید با شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید و درخواست باز کردن قفل کنید. بسته به وضعیت حساب شما با آنها، ممکن است نه. اپل در سایت خود اشاره می کند که نمی تواند اپراتور شما را برای شما باز کند – فقط اپراتور شما می تواند.

مربوط: چگونه قفل تلفن همراه خود را باز کنید (تا بتوانید آن را به یک اپراتور جدید بیاورید)

چگونه بررسی کنیم که آیا آیفون شما توسط اپل “Activation Locked” است یا خیر

قبل از خرید یا فروش آیفون دست دوم، مطمئن شوید که Activation Lock روی دستگاه خاموش است. وقتی «Find My iPhone» روشن است، قفل فعال‌سازی به‌طور خودکار فعال می‌شود و از استفاده دیگران از دستگاه بدون شناسه اپل و رمز عبور مالک اصلی جلوگیری می‌کند.

برای بررسی Activation Lock در آیفون خود، تنظیمات را در آیفون مربوطه باز کرده و روی Apple ID خود ضربه بزنید.

در تنظیمات آیفون، روی نام Apple ID خود ضربه بزنید.

در تنظیمات Apple ID، “Find My” را انتخاب کنید.

در تنظیمات آیفون، روی ضربه بزنید "پیدا کردن."

در تنظیمات «Find My»، به خط «Find My iPhone» نگاه کنید. اگر “روشن” ظاهر شود، قفل فعال سازی فعال است. اگر “خاموش خاموش” ظاهر شود، قفل فعال سازی غیرفعال می شود.

به کنار نگاه کن "آیفون من را پیدا کنید" و ببینید آیا می بینید "بر" یا "در باره."

اگر می‌خواهید قفل فعالسازی را در آیفون خود غیرفعال کنید، روی «Find My iPhone» ضربه بزنید و سپس کلید کنار «Find My iPhone» را در حالت خاموش قرار دهید. اگر قصد دارید آیفون خود را بفروشید یا هدیه دهید، باید از iCloud خارج شوید و قبل از تحویل دادن دستگاه، بازنشانی به تنظیمات کارخانه انجام دهید.

پس از اتمام بازنشانی کارخانه، در صورت مشاهده صفحه “Welcome” که از شما برای راه اندازی آیفون خود دعوت می کند، متوجه خواهید شد که Activation Lock واقعا غیرفعال است. اگر یک آیفون دست دوم می‌خرید و آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی می‌کنید، مطمئن شوید که پس از روشن کردن، صفحه تنظیم استاندارد «Hello» را به شما نشان می‌دهد!

در غیر این صورت، اگر آیفون برای ادامه راه‌اندازی اپل آیدی و رمز عبور را بخواهد، همچنان برای مالک اصلی قفل می‌شود. مالک می تواند وارد شده و Find My iPhone را خاموش کند یا از طریق وب سایت Apple به Apple ID خود وارد شود و آیفون را از راه دور از لیست دستگاه خود حذف کند. موفق باشید!

مربوط: نحوه حذف Activation Lock در آیفون