چگونه ببینیم برنامه‌ها چه زمانی به کلیپ‌بورد شما در اندروید دسترسی دارند


در اینجا چیزی است که کمی نگران کننده است که ممکن است ندانید: همه برنامه های اندروید (و آیفون) می توانند کلیپ بورد شما را بخوانند. این به اندازه کافی بد است، اما چگونه می دانید که چه زمانی اتفاق می افتد؟ خوشبختانه، ما می توانیم هر برنامه مشکوکی را زیر نظر داشته باشیم.

این بدترین چیز در مورد دسترسی برنامه‌ها به کلیپ‌بورد شماست – تشخیص اینکه آیا در پس‌زمینه مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، غیرممکن است. به همین دلیل اندروید ۱۲ قابلیتی به نام «Show Clipboard Access» را معرفی کرد. وقتی فعال باشد، هر بار که برنامه به کلیپ‌بورد شما دسترسی پیدا می‌کند، یک پیام کوچک می‌بینید.

دسترسی به کلیپ بورد پیام

مربوط: PSA: همه برنامه‌ها می‌توانند کلیپ‌بورد آیفون و اندروید را بخوانند

بیایید این ویژگی ساده اما مهم را فعال کنیم. ابتدا یک یا دو بار انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید – بسته به گوشی خود – تا سایه اعلان باز شود و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

سپس به بخش «حریم خصوصی» بروید.

برو به "حریم خصوصی."

در اینجا چیزهایی مانند “Privacy Control Panel” و “Permissions Manager” را خواهید دید. به پیمایش ادامه دهید تا «نمایش دسترسی به کلیپ بورد» را ببینید. روشنش کن.

روشن کردن "نمایش دسترسی به کلیپ بورد."

این است! اکنون هنگامی که یک برنامه به کلیپ بورد شما دسترسی پیدا می کند، یک پنجره بازشو خواهید دید که می گوید “نام برنامه از کلیپ بورد شما چسبانده شده است”. می‌دانید که آیا برنامه در پس‌زمینه کاری انجام می‌دهد که نباید اتفاق می‌افتد. از آنجایی که پیام نام برنامه را می دهد، می توانید به آن بروید و آن را حذف نصب کنید.

مربوط: داشبورد حریم خصوصی در اندروید چیست؟