چگونه از کاغذهای سفید مطلع هستید؟


سند فنی ارز دیجیتال گفته می شود که این سندی است که مفهوم پروژه، نقشه راه و نحوه برنامه ریزی رشد آینده را شرح می دهد. اولین کاغذ سفید نزدیک به ۱۰۰ سال پیش توسط دولت انگلیس و از اذهان مقامات این کشور منتشر شد. در آن زمان هدف از انتشار اوراق سفید اطلاع رسانی به مردم در مورد تصمیمات کلیدی سازمان های دولتی بود. اما معنای دقیق اوراق سفید ارز دیجیتال چیست؟ برای رفع این مشکل با ما همراه باشید.

سند فنی در صنعت ارزهای دیجیتال

امروزه در صنعت کریپتوکارنسی، کاغذهای سفید زیادی برای اطلاع دادن به سرمایه گذاران از نحوه عملکرد یک پروژه رمزنگاری، فناوری پشت آن و اینکه چگونه خود را از رقبای خود متمایز می کند، استفاده می شود. برای استارت آپ های ارز دیجیتال ضروری است کاغذهای سفید ارز دیجیتال خود را مستقر کنند. زیرا این اولین عنصر ضروری است که مشروعیت پروژه را تعیین می کند.

موسس پروژه بلاک چین با استفاده از کاغذ سفید

زمانی که بنیانگذار یک پروژه بلاک چین می خواهد بر اساس اصول صحیح حرکت کند، مطالعه و تحقیق می کند و اولین چیزی که می آموزد این است که در ابتدا فرقی نمی کند که افراد زیادی از پروژه او قیمت ارز دیجیتال را درخواست کنند. یا در صرافی ارز دیجیتال، بازرگانان برای پروژه خود ارز دیجیتال را خریداری کنند. برای دستیابی به اهداف تعیین شده و موفقیت، کاغذ سفید ارز دیجیتال باید به خوبی نوشته شود، مردم باید آن را بخوانند و تیم باید بتواند به وعده های داده شده در وایت پیپر ارز دیجیتال عمل کند. اگر کاغذ سفید به خوبی نوشته شده باشد و مردم باور داشته باشند که تیم می‌تواند به وعده‌هایی که داده‌اند عمل کند، برای خرید ارز دیجیتال عجله خواهند کرد و قیمت ارز دیجیتال آنها سر به فلک می‌کشد.

اما چرا اغلب گفته می شود که باید قبل از خرید هر ارز دیجیتالی؟ کاغذهای سفید آیا می توان آن را مطالعه کرد؟ پاسخ در قسمت بعدی مقاله نهفته است.

آنچه در کاغذ سفید وجود دارد:

کاغذهای سفید پر از اطلاعات و اغلب حدود ۲۵ صفحه هستند. معمولا شامل:

  • مشکل و راه حل: این بخش محل ارائه پروژه است. از جمله مشکلی که او قصد حل آن را دارد و چگونگی رسیدن به آن هدف. بخش مشکل و راه حل، جزئیات و توضیحات کاملی از محصول و همچنین تحلیل بازار برای نشان دادن نیاز دقیق به محصول و مناسب بودن آن برای بازار فعلی ارائه می دهد.
  • اطلاعات توکن و ملاحظات بازار: هنگام انجام یک عرضه اولیه سکه (ICO)، اطلاعاتی وجود دارد که دانستن آنها برای سرمایه گذاران مهم است. این شامل جزئیاتی در مورد توکن های جدید ارزهای دیجیتال، مانند ارزش آنها، تعداد آنها در گردش و پلتفرمی است که در آن منتشر می شوند. علاوه بر این، اوراق سفید باید شامل نحوه بازخرید توکن‌ها توسط سرمایه‌گذاران و همچنین جزئیاتی باشد که در صورت نرسیدن ICO به اهداف مالی خود چه اتفاقی می‌افتد.
  • توضیحات فنی: ارز دیجیتال بخش مهمی از هر کاغذ سفید است. این بخش جنبه های فنی و تکنولوژیکی پشت پروژه را توضیح می دهد.
  • برنامه زمانبندی پروژه: این بخش برنامه کاری چند ماه آینده را مشخص می کند. از جمله اینکه چه اتفاقی می افتد، چه زمانی فروش شروع می شود و چه زمانی توکن راه اندازی می شود.
  • تیم و مشاوران: در این بخش بنیانگذاران، کارکنان و مشاوران پشت پروژه معرفی می شوند. این بخش همچنین یک فاکتور مهم به عنوان توضیحات فنی است. زیرا اطلاعات مهمی در مورد مهارت ها، تجربه و ارتباط تیم با پروژه ارائه می دهد.

کاغذهای سفید را از کجا می آورید؟

برگ های سفید در نقاط مختلف وجود دارد. اما دریافت مدرک معرفی ارز دیجیتال مورد نظر از مراجع مورد اعتماد برای خرید ارز دیجیتال بسیار مهم است. این لیست منابع قابل اعتمادی را به شما ارائه می دهد که می توانید کاغذ سفید ارز دیجیتال مورد نظر خود را دریافت کنید.

بازار سکه

وب سایت های پروژه های محبوب را می توان به راحتی با یک جستجوی ساده پیدا کرد. اما پروژه هایی که به تازگی منتشر شده اند یا در شرف راه اندازی هستند، وب سایت رسمی آنها هنوز برای گوگل شناخته شده نیست، بنابراین نمی توانید به هیچ وب سایتی که ادعا می کند متعلق به یک پروژه خاص است اعتماد کنید. قبل از تایید گوگل وب سایت پروژه و ارزش گذاری آن به عنوان اولین لینک در نتایج جستجو، یک منبع قابل اعتماد وجود دارد. این منبع CoinMarketCap است. Coin Market Cap برای نشان دادن ارزش بازار هر ارز دیجیتال طراحی شده است. اما امروز خیلی فراتر از اینها رفته است. هر ارز رمزنگاری شده دارای صفحه مخصوص به خود در Coin Market Cap است که می تواند به عنوان کارت شناسایی خود استفاده شود. در این صفحه آدرس وب سایت هر ارز دیجیتال است.

البته، همه اینها را گفتیم، اما نکته جالب این است که Coin Market Cap همچنین لینک کاغذ سفید آن ارز دیجیتال را در صفحه خصوصی هر ارز دیجیتال نمایش می دهد. کافی است CoinMarketCap را باز کنید، به صفحه ارز دیجیتال مورد نظر خود بروید و روی لینک whitepaper کلیک کنید.

https://wallex.ir/blog/white-paper/

https://www.delgarm.com/white-papers.a275471