چگونه از سافاری از فشرده سازی خودکار فایل های دانلود شده در مک جلوگیری کنیم


به‌طور پیش‌فرض، مرورگر سافاری در مک شما فایل‌های ZIPی را که دانلود کرده‌اید استخراج می‌کند – و حتی فایل‌های فشرده اصلی ZIP را نادیده می‌گیرد. اگر این موضوع شما را آزار می دهد، یک راه آسان برای خاموش کردن آن وجود دارد و می توانید دانلودهای بایگانی شده خود را یکباره نگه دارید. در اینجا چگونه است.

ابتدا سافاری را در مک خود باز کنید. در نوار منو در بالای صفحه، روی “Safari” کلیک کنید، سپس “Preferences” را در منوی ظاهر شده انتخاب کنید. (یا می توانید Command + Comma را روی صفحه کلید خود فشار دهید.)

کلیک "اولویت ها" در منوی سافاری در مک شما.

در پنجره Preferences که ظاهر می‌شود، روی تب General در بالا کلیک کنید، سپس به پایین پنجره نگاه کنید. پس از دانلود، تیک «باز کردن فایل‌های امن» را بردارید.

در Safari General Preferences در مک، انتخاب را لغو کنید "فایل ها را باز کنید

سپس پنجره Preferences را ببندید. دفعه بعد که یک فایل بایگانی شده را با استفاده از سافاری دانلود کردید، بایگانی باقی می ماند!

احتمالاً فایل دانلود شده را در پوشه Downloads خود پیدا خواهید کرد. اگر می‌خواهید بعداً فایل را به صورت دستی از حالت فشرده خارج کنید، کافی است آن را در Finder بیابید و روی نماد آن دوبار کلیک کنید – یا روی آن راست کلیک کرده و “Open” را انتخاب کنید. موج سواری شاد!

مربوط: نحوه یافتن دانلودها در مک