چه نوع آهنی در صنعت خودرو استفاده می شود؟


صفحات برشی فلزات مسطح و نازکی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کاربردهای مهم آن در صنعت خودروسازی است.

به گزارش پرشین خودرو، ورق های آهنی به روش نورد گرم تهیه می شوند و در هنگام حرارت دهی از ضخامت آن ها کاسته و عرض آن ها افزایش می یابد. این امر منجر به تولید ورق هایی با ضخامت های مختلف می شود. ورق هایی که پس از رسیدن به ضخامت مورد نیاز به کلاف یا کلاف آهنی تبدیل می شوند، توسط دستگاه های مخصوص برش داده می شوند و در نهایت ورق بریده شده به دست می آید.

برای اطلاع از نحوه برش صفحات آهنی پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید.

ورق های برش جزء لاینفک صنایعی مانند خودروسازی هستند. با توجه به اینکه مصرف این برگ اهمیت زیادی دارد، البته نحوه برش آن بسیار مهم است. در ادامه به معرفی شرکتی می پردازیم که علاوه بر ارائه قیمت روز ورق آهن، خدمات برشکاری جدید را با جدیدترین کیفیت و مجهز به دستگاهی به نام خردکن ارائه می دهد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چرا استفاده از تخته های برش بسیار مهم است؟

ورق های برش خورده ویژگی های مهمی دارند که باعث می شود به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرند. برخی از این موارد به شرح زیر است:

– نرمی

ظرفیت برش مناسب

– استحکام و دوام بالا

– ابعاد دقیق

– تخت

– مقرون به صرفه

چه نوع صفحات آهنی در صنعت خودرو استفاده می شود؟

همانطور که گفته شد استفاده از ورق های فرفورژه در صنعت خودرو بسیار حائز اهمیت است. این صفحات به ویژه در ماشین آلات سنگین مانند لودر و بولدوزر کاربرد دارند. ورق فلزی که ماده اولیه در صنعت خودروسازی است در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال در بین ورق های برش خورده آهن، صفحاتی مانند صفحات گالوانیزه، صفحات مشکی و صفحات گالوانیزه کاربرد فراوانی دارند. اگرچه صفحاتی مانند صفحات روغنی در قسمت هایی از بدنه سازی نیز استفاده می شود، اما استفاده از آنها یا اهمیت زیادی ندارد و یا می توان آنها را با صفحات گالوانیزه جایگزین کرد. در ادامه به تشریح نقش هر یک از این مقالات در صنعت خودرو می پردازیم.

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه یکی از مهم ترین پنل های مورد استفاده در صنعت خودروسازی است و حدود ۸۰ درصد بدنه و شاسی خودرو از ورق گالوانیزه است. این برگ ها به دلیل خواص مهمی که دارند کاربردهای زیادی دارند. مزایای این مقاله به شرح زیر است:

– استحکام بالا

– مقاومت ورق گالوانیزه

پوشش یکنواخت روی تمام سطوح و لبه های ورق

– سطح ورق با کیفیت بالا

– بهبود خواص مکانیکی فولاد

در بین انواع ورق های گالوانیزه، ورق های گالوانیزه با کشش بالا و کششی بیشترین استفاده و کاربرد را در ساخت قطعات و بدنه خودرو دارند. پایداری و کیفیت سطح خوب از جمله ویژگی هایی است که استفاده از آن را افزایش می دهد.

مزایای فوق باعث افزایش مقاومت خودرو می شود. همچنین به دلیل خاصیت ضد خوردگی گالوانیزه، از طریق قرار گرفتن در شرایط مرطوب، شرایط نامساعد جوی یا باران اسیدی در برابر خوردگی محافظت می شود.

کاغذ سیاه

یکی از پرکاربردترین پانل ها در صنعت، پانل های مشکی می باشد. این صفحه به طور گسترده در ساخت بدنه خودرو، شاسی و زیرانداز استفاده می شود. این نیز به دلیل ضخامت و استحکام بالای صفحه سیاه است.

کاغذ گالوالوم

کاغذ گالوالوم یکی دیگر از کاغذهای مورد استفاده در خودرو است که کاربردهای زیادی دارد. اجزای تشکیل دهنده این صفحه آلومینیوم، روی و کمی سیلیکون است. به دلیل درصد بالای آلومینیوم در این ورق، ورق گالوانیزه می تواند تا دمای ۴۰۰ درجه سانتی گراد بدون تغییر رنگ و تا ۶۵۰ درجه سانتی گراد بدون پوسته پوسته شدن و اکسیداسیون را تحمل کند. به همین دلیل است که این پنل ها در اگزوز خودروهای در معرض دمای بالا استفاده می شوند.

چگونه ورق های آهن را برش می دهند؟

صفحات آهنی در کارخانه ها به روش های مختلف برش می شوند. ۲ روش کلی آن برش حرارتی و مکانیکی است. در این مقاله قصد داریم یکی از دستگاه های برش فلز را که برش فلز را با دقت بسیار بالایی انجام می دهد و جزء برش های مکانیکی می باشد مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه به نحوه عملکرد این دستگاه می پردازیم.

اتو برش با دستگاه برش (شکافنده)

همانطور که در نظر گرفتیم، به دلیل استفاده گسترده از صفحات آهنی در صنعت خودروسازی، برای جلوگیری از هر گونه آسیب یا انحراف، باید به روش صحیح برش داده شوند. از جمله دستگاه های مجهز و پیشرفته ای که صفحات آهنی را با دقت بالا برش می دهد، خردکن می باشد. این دستگاه نوار چسب با توجه به ضخامت های قابل برش به ۳ دسته خطوط نواری نازک، متوسط ​​و ضخیم تقسیم می شود.

دستگاه برش چگونه می چرخد؟

این فرآیند با قرار دادن کلاف های ورق فلزی روی نگهدارنده سیم پیچ آغاز می شود. این قرار دادن برای سهولت در انتقال فایل انجام می شود. سپس چاک دهنده به برگ ها ضربه زده و باعث ورود آنها به دستگاه می شود. پس از این مرحله دو غلتک روی آن می‌پیچند تا هرگونه انحنای کاغذ از بین برود. اگر کاغذ آسیب دیده یا تاب خورده است، از گیوتین استفاده کنیدتا مطمئن شوید که هیچ آسیبی وجود ندارد.

پس از قرار دادن قسمت بالای صفحه بین تیغه ها، با دو شفت که تعدادی تیغه در سطح آنها وجود دارد، برش داده می شود. در پایان فرآیند، برگ ها به صورت رول جمع آوری شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

از چه کاغذهایی برای برش استفاده می شود؟

انواع رول ورق فلزی با کمک دستگاه برش برش و چسبانده می شود. این موارد به شرح زیر است:

– کاغذ سیاه

– روغن ساج

– ورق گالوانیزه

– کاغذهای رنگی

– کاغذ اوزینک یا گالوالوم

کارخانه شاهین متال سپاهان

که در کارخانه شاهین متال سپاهان دستگاه اسلاتر با تکنولوژی جدید و منحصربفرد برای اولین بار در ایران می تواند ورق هایی با ضخامت های مختلف را تنها به کمک یک دستگاه برش دهد و اندازه های مختلف را با یک برش بدون هیچ گونه زبری و خمشی ترکیب کند.

ضخامت پانل های مورد استفاده برای نوار برش بین ۰.۴ تا ۱۲ میلی متر و عرض پانل ها بین ۴۰ سانتی متر تا ۲ متر می باشد. دستگاه اسلاتر با جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات توسط مهندسین دپارتمان ماشین سازی این کارخانه طراحی و ساخته شده است.

این دستگاه منحصر به فرد در ضخامت های مختلف صفحات کم، متوسط ​​و ضخیم را برش می دهد. دستگاه برش این شرکت به صورت یکنواخت برش داده شده و در پایان مراحل برش نوارها مجدداً به صورت کلاف جمع آوری می شوند.

نتیجه

در این مطلب علاوه بر بررسی انواع صفحات آهنی مورد استفاده در صنعت خودرو، یکی از مجهزترین کارخانه های قیچی ورق آهنی را نیز ارائه کردیم. کارخانه شاهین متال سپاهان با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب خود این خدمات را با بهترین کیفیت ممکن و با مجهزترین ماشین آلات به مشتریان خود ارائه می دهد.

کاغذهای مصرفی برای نوار در مواد، ضخامت ها و عرض های مختلف با توجه به درخواست و نیاز مشتریان. اگر شما نیز تمایل دارید از خدمات برتر شاهین فلز سپاهان استفاده کنید، کارشناسان این مجموعه همه روزه آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشند.

تلفن: ۰۳۱۴۵۲۷۳۰۱۰

سایت اینترنتی: www.shahinfelezsepahan.com
آدرس کارخانه: پازارچه، خیابان اندیشمندان، خیابان کاراورینان، نبش کاروارینان، ۱/۱۴، پازارچه