چه مقدار فضای ذخیره سازی در گوشی اندرویدی خود نیاز دارید؟


اندروید فیگور اندروید.
پریماکوف / shutterstock.com

فضای ذخیره سازی یکی از معدود ویژگی های گوشی است که می توانید یکی از آن را انتخاب کنید. در جدیدترین گوشی های سامسونگ نمی توانید پردازنده را انتخاب کنید، اما می توانید بین ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایت حافظه را انتخاب کنید. پس بیایید تصمیم درستی بگیریم.

جای تعجب نیست که این واقعاً به نحوه استفاده شخصی از تلفن Android خود بستگی دارد. هر کس عادات استفاده متفاوتی دارد. برای برخی ۱۲۸ گیگابایت کافی است. سایر افراد ممکن است با گلکسی اس ۲۲ اولترا با ظرفیت ۱ ترابایت روبرو شوند. به چند چیز بستگی دارد.

مربوط: آیا ارزش پرداخت پول اضافی برای Galaxy S22 Ultra را دارد؟

چه چیزی فضای ذخیره سازی را اشغال می کند؟

قهرمان فضای ذخیره سازی رایگان اندروید

بیایید با بررسی مواردی که در واقع بیشترین فضای ذخیره سازی را در تلفن شما اشغال می کنند شروع کنیم. باز هم، این بستگی به نحوه استفاده شما از تلفن دارد، اما ما می‌توانیم نکات کلی را در نظر بگیریم.

دو کاربر بزرگ ذخیره سازی تقریباً همه، فایل های سیستمی و برنامه ها/بازی ها خواهند بود. فایل های سیستمی شامل سیستم عامل و هر چیزی است که در واقع گوشی شما را قابل استفاده می کند. برنامه ها می توانند پس از دانلود فایل ایجاد کنند و گاهی اوقات بازی ها به فایل های اضافی زیادی نیز نیاز دارند.

ذخیره‌سازهای بزرگ بعدی احتمالاً عکس‌ها و ویدیوها هستند. می تواند عکس ها و فیلم های HD را از گوشی های اندرویدی مدرن پخش کند زیاد از فضا. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که هرگز چیزی را حذف نمی کنید، احتمالاً این منطقه ای است که به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید.

فراتر از آن، موارد زیر موسیقی، اسناد و دانلودها هستند. این چیزها واقعاً به شخص بستگی دارد. اگر از خدمات پخش موسیقی استفاده می کنید، احتمالاً هیچ فایل موسیقی در تلفن خود ندارید. فردی که زیاد با فایل های PDF کار می کند ممکن است تعداد زیادی از این فایل ها را داشته باشد.

به طور کلی، اینها مواردی هستند که فضای گوشی اندرویدی شما را اشغال می کنند و می توانید آنها را کنترل کنید. برنامه ها، بازی ها، عکس ها، فیلم ها، موسیقی، اسناد و دانلودها.

مربوط: چگونه با Google Files فضای ذخیره سازی گوشی اندرویدی خود را آزاد کنید

چگونه بررسی کنید که چقدر فضای ذخیره سازی استفاده می کنید

به احتمال زیاد شما در حال حاضر یک تلفن Android دارید، به این معنی که ما می‌توانیم نحوه استفاده شما از فضای ذخیره‌سازی خود را بررسی کنیم. بررسی میزان فضای ذخیره‌سازی و مواردی که بیشتر استفاده می‌کنید آسان است.

ابتدا یک یا دو بار از بالای صفحه به پایین بکشید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

سپس به “ذخیره سازی” بروید. اگر گوشی سامسونگ دارید، ابتدا به بخش «مراقبت از باتری و دستگاه» بروید.

انتخاب کنید "ذخیره سازی."

در اینجا می‌توانیم ببینیم چه مقدار فضای ذخیره‌سازی استفاده می‌کنید، چه مقدار باقی مانده است و چه چیزهایی بیشتر استفاده می‌شوند. در اینجا چند نکته قابل توجه است.

واضح ترین چیز این است که چقدر فضای ذخیره سازی اختصاصی استفاده می کنید. در این مورد، من یک گوشی ۱۲۸ گیگابایتی دارم و از ۸۹ گیگابایت آن استفاده می کنم. بیایید به پایین اسکرول کنیم و ببینیم چه کاربردی دارد.

استفاده از ذخیره سازی

فیلم ها و عکس ها حدود ۱۷ گیگابایت از آن را تشکیل می دهند. من از عکس هایم در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه می کنم و گاهی اوقات چیزهای قدیمی را پاک می کنم. من اسناد و بازی های بسیار کمی دارم، به علاوه تمام گوش دادن به موسیقی من به صورت زنده انجام می شود.

دسته بندی استفاده از فضای ذخیره سازی

من بیش از یک سال است که از این گوشی استفاده می کنم، که به من می گوید که ۱۲۸ گیگابایت مقدار خوبی برای عادات استفاده من است. من عمدتا از فضای ذخیره سازی برای عکس ها و فیلم ها استفاده می کنم. برای گوشی بعدی من، می دانم که ۱۲۸ گیگابایت احتمالا خوب خواهد بود.

چقدر فضای ذخیره سازی نیاز دارم؟

اکنون می توانید از این اطلاعات برای تعیین میزان فضای ذخیره سازی مورد نیاز خود استفاده کنید. اگر فقط عکس ها و فیلم ها را نگه دارید و حجم زیادی از آنها را نگیرید، احتمالاً ۱۲۸ گیگابایت با مقداری فضای ذخیره سازی ابری کافی خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر عکس‌های زیادی نمی‌گیرید، اما می‌خواهید کتابخانه موسیقی خود را محلی نگه دارید، احتمالاً با ۱۲۸ گیگابایت نیز مشکلی ندارید. این کار بسیار ساده تر است که اندازه کتابخانه موسیقی خود را پیدا کنید.

وقتی شروع به جمع کردن این چیزها می کنید، باید به گزینه های ذخیره سازی بزرگتر نگاه کنید. گرفتن تعداد زیادی عکس و ذخیره تمام آهنگ های خود در دستگاه به سرعت فضای ذخیره سازی را مصرف می کند. انجام تعداد زیادی بازی بزرگ و فشرده و دانلود فایل های بزرگ هر روز به موارد بیشتری اضافه می کند.

به عنوان یک قاعده کلی، اگر تمام فضای ذخیره سازی شما فقط در یکی از این قسمت ها تمام شده باشد، احتمالاً با ۱۲۸ گیگابایت مشکل خواهید داشت. در غیر این صورت، وقت آن است که بیشتر برای فضای ذخیره سازی اضافی صرف کنید یا مقداری فضا آزاد کنید.

مربوط: چگونه فضای ذخیره سازی گوشی اندرویدی خود را آزاد کنیم