چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – نکات تغذیه تلفنی


چهار نکته برای چربی سوزی بهتر

بهبود سلامت کلی با سوزاندن چربی یک کار بسیار دشوار است. این مقاله چهار راه برای چربی سوزی سریعتر و کاهش وزن بهتر را ارائه می دهد.

آیا تا به حال به شما گفته شده است که برای سوزاندن چربی بیشتر باید کمتر غذا بخورید و بیشتر حرکت کنید؟ این معادله را تراز انرژی می نامند. علیرغم موفقیت های وی (یا فقدان آن) با ورزش شدید و رژیم کم کالری ، علم این نظریه را پشت سر می گذارد. قانون ترمودینامیک می گوید که نه می توان انرژی ایجاد کرد و نه از بین رفت. بنابراین ، اگر انرژی زیادی دریافت کنند ، این تغییرات در بافتهای بدن ذخیره می شود. در صورت کمبود ، بدن از بافت ماهیچه ای یا چربی انرژی می گیرد.

با این حال ، همیشه توصیه نمی شود ساعت های زیادی را در باشگاه بدنسازی تمرین کنید در حالی که سوخت بدن بسیار کمی دارد. این به هیچ وجه توصیه نمی شود. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی سوزاندن چربی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از این مواد برای افزایش مصرف کلی انرژی و چربی سوزی است. بیایید نگاهی به هریک بیندازیم تا دریابیم چگونه می توانیم عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشیم.

1- میزان متابولیسم پایه (BMR) نشان می دهد که چقدر انرژی برای حفظ عملکرد اولیه انسان مورد نیاز است. سن ، جنس ، قد و وزن بر این گزینه تأثیر می گذارد. توصیه نمی شود کمتر از 1000 کالری در روز بخورید ، زیرا معمولاً این حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است و کاملاً ضروری است. آیا می توان BMR را افزایش داد؟ مطمئنا. اما چگونه! این امر با کمک تمرینات وزنی امکان پذیر است. با ایجاد ماهیچه هایی که در فرآیند متابولیک فعال هستند ، متابولیسم در حالت استراحت افزایش می یابد. این ماهیچه ها تشنه انرژی هستند.

2- متابولیسم در حالت استراحت (RMR) بسیار شبیه به BMR است ، پس از اندازه گیری BMR میزان انرژی مورد نیاز حدود 10 درصد بیشتر خواهد بود. و این زمان استراحت و خوابیدن است. این عدد نشان می دهد که بدن شما چقدر کالری نیاز دارد وقتی تمام روز در خانه می نشینید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

تأثیر ارزش گرمایی غذا (TEF) ، که به تأثیر هضم بر متابولیسم اشاره دارد. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی که مصرف می کنیم تأثیر انرژی بر بدن ما را تعیین می کند. آیا می توان TEF را افزایش داد؟ آره. پروتئین ها برای هضم به انرژی بیشتری احتیاج دارند ، بنابراین بیشترین تأثیر را بر متابولیسم شما دارند. بنابراین زمان ذخیره مرغ ، ماست یونانی و لوبیا در بدن شما فرا رسیده است.

آموزش (EA) انرژی مورد استفاده برای تمرینات عادی است. این ممکن است بسته به نحوه کار شما متفاوت باشد. به عنوان مثال ، برای کسانی که بیشتر وقت خود را نشسته می گذرانند و نسبتاً غیر فعال هستند ، EA حدود 10 تا 15 درصد از انرژی دریافتی روزانه یک فرد را تشکیل می دهد. اما خبر خوب چیست؟ هرچه فعال تر باشد ، هزینه انرژی بیشتر است. برای اکثر افرادی که به طور معمول تمرین می کنند ، EA می تواند 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از تمرینات با شدت بالا و کم توصیه می شود.

5- قبل از گفتن فاکتور نهایی ، سناریو و برنامه روزانه را پیش بینی کنید. بین ساعت 8 تا 9 صبح به محل کار خود برسید و پشت میز خود بنشینید. تا ظهر و ظهر که حدود 30 دقیقه طول می کشد. بعد از ناهار ، به میز خود برگردید و 4-5 ساعت دیگر را در این راه صرف کنید. احتمالاً بلافاصله بعد از کار به باشگاه می روید و یک ساعت ورزش می کنید. این برنامه را نمی شناسید؟ با وجود تمرینات انجام شده ، متابولیسم تحت تأثیر حرارت زایی غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. نمونه هایی از (NEAT) شامل بالا و پایین رفتن از پله ها و رفتن به محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم تأثیر بر متابولیسم است و بخش کوچکی از مصرف روزانه انرژی را تشکیل می دهد ، در حالی که شاخص مهمی برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است به جای ارسال ایمیل با همکاران خود ملاقات کنید. برای مسافت بیشتر ماشین خود را دورتر پارک کنید.

در نهایت ، این 4 مورد مهم را برای افزایش متابولیسم ، چربی و سوزاندن بهتر فراموش نکنید:

1- تمرینات قدرتی با وزنه

2- افزایش میزان مصرف پروتئین

3- افزایش فعالیت بدنی

4- افزایش تحرک

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: قدرت عضلانی

دیدگاهتان را بنویسید