چقدر درباره ویتامین D – متخصص تغذیه و رژیم درمانی – می دانیم


تاثیر سفید شدن مو و تغذیه مناسب

02-07-2019

زبان گاو با گلهای شیاطین

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، یکی از ویتامین های محلول در چربی که برای بدن ما بسیار مهم است. این یک ویتامین است که از نور خورشید و غذای خود دریافت می کنیم.امروز مشاهده کرده ایم که کمبود آن با بیماری های مختلف به ویژه ام اس ارتباط دارد.

دلیل اصلی افزایش ام اس در ایران به دلیل این کمبود ویتامین است که در قبایل ایرانی وجود دارد و البته منشاء ژنتیکی دارد ، در غیر این صورت روز خوبی را سپری می کنیم.

به خاطر داشته باشید که ویتامین D اضافه وزن یا چاق وارد بافت چربی ما می شود و به دام می افتد. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. حتی اگر فردی 110 کیلوگرمی را می بینید ، ما نتایج آزمایش را بررسی می کنیم. ویتامین آن 10 میکروگرم است و بسیار کم است.

ما در حال کمک به او برای دریافت ویتامین D هستیم. ما در مکمل ویتامین D به او کمک می کنیم و حتی به او تزریق می کنیم. ده روز بعد ، ما می بینیم که ویتامین D ما هنوز کم است زیرا بافت چربی در بدن ما تجمع می یابد. بافت های فعال ، ماهیچه ها ، استخوان ها و کار خود را انجام می دهند ، بنابراین یکی از مواردی که برای جلوگیری از بیماری ام اس مورد نیاز است ، اولین افزایش مصرف و دومین کاهش وزن است.

متخصص تغذیه و مشاور تغذیه دکتر احمد ساعدی با هدف ارائه روشهای اساسی در تغذیه و همچنین میزان و نحوه غذا خوردن ، می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید