چرا Wi-Fi من روی iPhone من می گوید “Poor Security”؟


اگر در حال اتصال به Wi-Fi در آیفون خود هستید و در تنظیمات پیامی در مورد “ضعیف امنیت” مشاهده می کنید، ممکن است گیج کننده و هشدار دهنده باشد. در اینجا به معنای آن است – و چگونه آن را تعمیر کنید.

استانداردهای امنیتی Wi-Fi تغییر کرده است

با شروع iOS 14، اپل به دارندگان آیفون در مورد شبکه های Wi-Fi که از استانداردهای امنیتی شبکه قدیمی مانند WEP، WPA یا WPA2 (TKIP) استفاده می کنند، هشدار داد. اینها روش های رمزگذاری هستند که به طور خاص با Wi-Fi برای محافظت از داده های شما در برابر جاسوسان – و جلوگیری از استفاده افراد غیرمجاز از اتصال Wi-Fi شما استفاده می شود.

اگر اتصالات وای فای خود را در تنظیمات آیفون خود جستجو کنید و ورودی با عنوان امنیت ضعیف را مشاهده کنید، اپل به شما هشدار می دهد که روتری که به آن متصل می شوید از روش رمزگذاری قدیمی تر و کمتر ایمن استفاده می کند. دیگران ممکن است به کاری که شما آنلاین انجام می دهید اعتراض کنند.

صفحه Wi-Fi تنظیمات آیفون ظاهر می شود "امنیت ضعیف"

اینکه آیا می توانید کاری در مورد آن انجام دهید بستگی به این دارد که آیا نقطه دسترسی Wi-Fi را که به آن متصل هستید کنترل می کنید. از نظر فنی مشکلی با روتر است و نه آیفون شما. اما برای خوشحال کردن آیفون خود، باید روتر خود را طوری پیکربندی کنید که از آخرین حالت امنیتی WPA3، WPA2 (AES) یا ترکیبی از حالت WPA2/WPA3 استفاده کند.

از آنجایی که WPA3 در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد، بسیاری از دستگاه های قدیمی از این استاندارد جدیدتر پشتیبانی نمی کنند. این بدان معنی است که اگر روتر خود را منحصراً به WPA3 تغییر دهید، آن دستگاه های قدیمی نمی توانند به شبکه Wi-Fi شما متصل شوند. روش دیگر، بسیاری از روترهای مدرن از حالت انتقالی WPA2/WPA3 پشتیبانی می‌کنند که می‌تواند از دستگاه‌هایی که از WPA2 یا WPA3 استفاده می‌کنند پشتیبانی کند.

اگر هنوز از دستگاه های Wi-Fi قدیمی (قبل از سال ۲۰۱۸) استفاده می کنید، روش انتقالی ممکن است بهترین گزینه شما باشد. یا اگر گزینه انتقالی WPA2/WPA3 در روتر خود ندارید، می‌توانید از WPA2 Personal (AES) نیز استفاده کنید، البته تا زمانی که نوع WPA2 (TKIP) نباشد که نشان داده شده است ناامن است.

مربوط: امنیت Wi-Fi: آیا باید از WPA2-AES، WPA2-TKIP یا هر دو استفاده کنید؟

چگونه امنیت وای فای خود را ارتقا دهیم

برای ایجاد تغییر، باید وارد روتر خود شوید و سطح امنیت Wi-Fi را تنظیم کنید. به عنوان مثال، در روتر Synology، وارد شوید و روی “اتصال Wi-Fi” کلیک کنید، سپس “Wireless” را در نوار کناری انتخاب کنید. در زیر سطح امنیت، روی منوی کشویی کلیک کنید و WPA2-Personal، WPA2/WP3-Personal یا یکی از گزینه های WPA3 دیگر را انتخاب کنید.

قابل توجه: اگر توانایی پیکربندی Wi-Fi در سطح روتر را ندارید – برای مثال، اگر به یک شبکه Wi-Fi عمومی متصل می شوید که کنترل آن را ندارید – هیچ راهی برای رفع “ضعیف امنیت” وجود ندارد. هشدار مدیر شبکه Wi-Fi باید تنظیمات آن را تغییر دهد. اگر این دسترسی را ندارید، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که به شبکه Wi-Fi دیگری متصل شوید.

به یاد داشته باشید، هدف این است که به طور کامل از WEP، WPA (بدون ۲ یا ۳) و WPA2 (TKIP) اجتناب کنید. اگر در لیست پیکربندی روتر “TKIP” وجود نداشته باشد، لیست WPA2-Personal لیست شده احتمالاً از استاندارد رمزگذاری AES استفاده می کند که هنوز نسبتاً ایمن در نظر گرفته می شود.

(دستورالعمل های روتر شما متفاوت خواهد بود، اما به دنبال تنظیمات امنیتی SSID خود باشید و احتمالاً آنها را در آنجا خواهید یافت.)

در تنظیمات سطح امنیت Wi-Fi روتر خود، WPA2 / WPA3 یا WPA3 Personal را انتخاب کنید.

سپس، روی «اعمال» یا «ذخیره» در رابط پیکربندی روتر خود کلیک کنید، سپس با استفاده از آیفون خود دوباره به نقطه دسترسی متصل شوید. پیام “ضعیف امنیت” ناپدید می شود.

اگر یک روش امنیتی انتقالی WPA2/WPA3 را انتخاب کنید، دستگاه‌های قدیمی‌تری که از WPA2 برای اتصال استفاده می‌کنند ممکن است همچنان در برابر جاسوسی داده‌ها آسیب‌پذیر باشند. به طور کلی، برای یک آمریکایی معمولی که از اینترنت در خانه استفاده می کند، استفاده از WPA2 در حال حاضر یک خطر امنیتی جدی نیست اگر شما هدفی با داده های حساسی نباشید که باید پنهان شوند. اما همچنان ایده خوبی است که مراقب آخرین پیشرفت‌های امنیتی باشید و هر زمان که ممکن است آن را ارتقا دهید.

در واقع، اگر روتر شما قدیمی است، ممکن است به هر حال زمان آن رسیده باشد که آن را ارتقا دهید. ما چند گزینه عالی روتر را انتخاب کرده ایم که می توانید در راهنمای ما درباره بهترین روترهای Wi-Fi در نظر بگیرید. موفق باشید و خدا به شما برکت دهد!رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر