چرا همه به یک یا چند ابزار نیاز دارند – بررسی Geek Review


یک چند ابزار عالی با ابزارهای دیگر در اطراف
الکساندر بورشوف / Shutterstock.com

آمادگی می تواند تفاوت بین تکمیل یک کار در چند ثانیه و کامل نکردن آن باشد. اما چگونه برای رویدادهای تصادفی که در طول روز رخ می دهند آماده می شوید؟ شما دستگاهی دریافت می کنید که تقریباً هر کاری را می تواند انجام دهد. برای خود یک ابزار چندگانه تهیه کنید.

دستگاه چند ابزاره ابزارهای رایجی مانند انبردست، پیچ گوشتی، بازکن قوطی و چاقو را در یک دستگاه فشرده ترکیب می کند. این مفهوم به دوران رومیان برمی‌گردد، اما واقعاً زمانی شروع شد که سوئیسی‌ها تصمیم گرفتند به یک مورد نیاز داشته باشند که بتواند مواد غذایی کنسرو شده را باز کند و یک تفنگ سرویس نگه دارد.

برخی از ابزارهای چندگانه سعی می‌کنند ابزارهای تک‌اندازه‌ای باشند که ممکن است دقیقاً با سبک زندگی شما مطابقت داشته باشند – نکته این است که مهم نیست که چه کسی هستید، ابزاری وجود دارد که زندگی شما را کمی بهتر می‌کند و برای شما فراهم می‌کند. با یک راه حل ساده برای بسیاری از مشکلات تصادفی آزاردهنده زندگی. بنابراین بیایید نگاهی دقیق‌تر به این موضوع بیندازیم که چرا به یک یا شاید تعداد کمی از ابزارها و گزینه‌های متعددی که دارید نیاز دارید.

آنها طرح پشتیبان نهایی هستند

چند ابزار قطب نما
آفریقای جدید / Shutterstock.com

ابزارهای تخصصی زیادی وجود دارد. بسیاری از مردم یک چاقوی ماهیگیری کوچک ارتش سوئیس خریدند، آن را در جعبه خود قرار دادند و هرگز فکر نکردند که از آن برای چیز دیگری استفاده کنند. ممکن است برقکارها Leatherman را برای شغل خود خریداری کرده باشند و فقط برای این کار از آن استفاده کنند. اما خرید یک ابزار همه کاره بدون نیاز به استفاده دقیق از آن اشکالی ندارد.

ابزارهای متعدد می توانند در طول زندگی روزمره شما را همراهی کنند بدون اینکه تاثیر زیادی داشته باشند. همراه داشتن یک ست با همان تعداد ابزار سایز کامل می تواند آزاردهنده باشد و شما را عجیب به نظر برساند، اما ابزارهای چند منظوره بزرگتر می توانند در کمربند یا جیب کت شما جا شوند – در حالی که برخی از ابزارهای کوچکتر می توانند به حلقه های کلید شما متصل شوند. و در آنجا، ابزارها می مانند تا زمانی که به آنها نیاز داشته باشید، و شما بیشتر از آنچه فکر می کنید به آنها نیاز خواهید داشت.

پرکاربردترین آنها احتمالاً می توانند به این فکر کنند که در چند هفته گذشته چند بار یک چاقو، پیچ گوشتی، میله فندقی یا یک جفت انبردست مفید بوده است. می‌توانید تعداد دفعاتی را که به یکی از آن‌ها نیاز داشته‌اید، اما نداشته‌اید، بشمارید. ناامیدی اثری بر جای می گذارد.

آنها فقط برای انواع DIY نیستند. من چاقوهای ارتش سوئیس دارم که ۹۰ درصد از عمر خود را صرف باز کردن بطری های شراب و بسته های آمازون کرده اند. اگر ابزار شما قیچی کوچکی دارد، می‌توانید قهرمانی باشید که دوستتان برای بریدن برچسب پلاستیکی کوچک پیراهنی که تازه خریده است، نیاز دارد.

در آن روز، مادرم با درب بطری که با همان نیرویی که شمشیر شاه آرتور را در آن صخره نگه می‌داشت، آمد. بررسی‌های آمازون از سوی افرادی است که تسلیم شدند و درب آن را حفر کردند. خجالت می کشم بگویم که اگرچه من یک نوع نجیب و دارای سوخت تستوسترون هستم که می توانم شیشه های ترشی را با ظاهری سخت باز کنم، اما نتوانستم آنها را تکان دهم. سپس درپوش را به دندان های انبر چرمن چسباندم و توانستم با یک انگشت آن را باز کنم.

احتمالاً هرگز در زندگی خود از انبردست استفاده نکرده اید، و ممکن است فکر کنید که هرگز به آن نیاز نخواهید داشت، اما لازم نیست که یک برقکار باشید تا آنها را مفید بدانید. همین امر برای هر ابزار کوچکی که در اختیار دارید صدق می کند. خارج از چارچوب فکر کنید، ۲۰ ابزار می توانند به ۲۰۰۰ تبدیل شوند.

به دنبال ابزار ارزان قیمت نباشید

چند ابزار ارزان قیمت در حالت نیمه خراب
Butus / Shutterstock.com

چند ابزار با کیفیت گران هستند و برخی از نام‌های محبوب‌تر ممکن است بیش از ۱۰۰ دلار برای شما هزینه داشته باشند. اگر به اطراف نگاه کنید، ممکن است متوجه چیزی شوید که شبیه چاقوی چرمی یا ارتشی سوئیسی است اما کسری از قیمت آن است. با قیمت کمتر از ۱۰ دلار، قیمت وسوسه انگیز است و ممکن است ارزش ماجراجویی را داشته باشد. وقتی صحبت از چند ابزار به میان می آید، نمی توانم استفاده از گزینه ارزان را توصیه کنم.

چاقوهای ارزان قیمت بیشتر مستعد زنگ زدگی هستند. فولاد مورد استفاده برای تیغه ها نیز هیچ لبه ای را نگه نمی دارد، ممکن است قسمت هایی از ابزار بشکند یا بشکند و ممکن است دستگاه از هم بپاشد. یک ابزار با کیفیت با مراقبت مناسب، سالها، اگر نه یک عمر، دوام خواهد آورد. همچنین زمانی که به آن نیاز دارید کمتر شما را ناامید می کند. ممکن است خوش شانس باشید و یک ابزار با کیفیت را از فروشگاه دلاری تهیه کنید، اما شانس مخالف است، و من شخصاً یک ابزار چندگانه ارزان قیمت را ندیده ام که وحشتناک نباشد.

برندهای معروفی مانند Leatherman، Wenger، Victorinox و Gerber ابزارهای باکیفیتی را ارائه می دهند که با ضمانت های بسیار قوی، گاهی مادام العمر، پشتیبانی می شوند. بهتر است یک ابزار از یک برند بزرگ بخرید که به احتمال زیاد شما را ناامید نکند تا اینکه با ۱۰ ابزار ارزان قیمتی که احتمال شکستن، خرد شدن یا از هم پاشیدگی روی شما وجود دارد تلاش کنید.

برای هر شغل و موقعیتی یک ابزار همه کاره وجود دارد

مرد چرمی آبجو باز می کرد
جابرمن

انواع ابزارهای چندگانه باید بیشتر از چاقوی ارتش سوئیس باشد. شرایط هر کس متفاوت است، و طراحان برای تهیه ابزارهایی که تقریباً برای آن موقعیت‌ها طراحی شده‌اند، تمام تلاش خود را کرده‌اند.

در اینجا نگاهی به برخی از دسته بندی های کلی و ابزارهای مختلف می اندازیم. آیا ابزار فشرده کاملی برای شکار می خواهید؟ ویکتورینوکس از کمر شما محافظت می کند. آیا دائماً چیزهای اطراف خانه را تعمیر می کنید؟ شاید شما به یک چرمکار نیاز دارید. سپس چندین جنبه قانونی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود که تولید کنندگان نیز سعی کرده اند آنها را رعایت کنند. پس بیایید در مورد گزینه ها بحث کنیم.

چند ابزار با اندازه کامل

مرد چرمی برای تعمیر صندلی استفاده می کرد
جابرمن

Leatherman Wave Plus یک نمونه عالی از یک ابزار با اندازه کامل و همه کاره است. این شامل حدود ۲۰ ابزار، از جمله یک جفت انبردست با دوام شگفت آور، دو جفت چاقوی قفل کننده، و مجموعه کوچکی از پیچ گوشتی است. در حالی که تفاوت‌های زیادی وجود دارد، ابزار چندگانه با اندازه کامل، نزدیک‌ترین ابزاری است که می‌توانید به یک شی یک‌اندازه داشته باشید که می‌تواند تقریباً هر چیزی را که می‌توانید به سمت آن پرتاب کنید، کنترل کند.

چند نکته منفی وجود دارد. وزن و اندازه هر دو مشکل هستند – اگر یکی از اینها را در جیب شلوار خود حمل می کنید، متوجه خواهید شد. گجت ها همچنین دارای لبه های سخت و مربعی هستند که ممکن است کیف پول یا تلفن شما را خراش دهند. حمل ابزارهای متعدد خود بر روی یک کمربند نیز یک گزینه است، اگرچه ممکن است در شرایط خاص کمی احساس خجالتی داشته باشید. هیچ‌کس نمی‌خواهد شبیه بتمن و باب سازنده به نظر برسد.

همچنین مشکلات قانونی در مورد ویژگی ابزار با اندازه کامل تیغه های قفل وجود دارد. در بریتانیا حمل یک (از جمله جعبه دستکش در ماشین شما) بدون “علت خوب” غیرقانونی است و می تواند منجر به حبس شود. اوضاع در بخش های خاصی از ایالات متحده خیلی بهتر نیست. در شهر نیویورک، اگر چاقو حتی از طریق لباس قابل مشاهده باشد، ممکن است دستگیر شوید. پلیس همچنین استدلال کرد که ابزارهای چندگانه فرسوده را می توان “چاقوی جاذبه” در نظر گرفت و در مناطق خاصی غیرقانونی است. بنابراین قبل از انتخاب ابزاری با اندازه کامل برای کمپین روزانه خود قوانین محلی خود را بررسی کنید.

گزینه های داخلی بیشتر

چاقوی سنتی ارتش سوئیس روی سنگ
ویکتورینوکس

اگر حمل ابزار با اندازه کامل ناخوشایند به نظر می رسد یا نگران مسائل حقوقی هستید، چاقوی فشرده تر همان چیزی است که نیاز دارید. تمام چاقوهای کلاسیک ارتش سوئیس در این دسته قرار می گیرند و ویکتورینوکس و ونگر بازیگران اصلی آن هستند. از ویژگی های مثبت آن می توان به سبک تر، نرم تر بودن ابزارها و محصور شدن در پلاستیک اشاره کرد. این بدان معناست که می توانید چاقوی ارتش سوئیس خود را در جیب خود بیندازید و تقریبا فراموش کنید که آنجاست. لازم نیست نگران خراب شدن وسایلتان با بلوک های کیف یا تلفن خود باشید.

نکته منفی این است که چاقوهای ارتش سوئیس ابزارهای کمتری را ارائه می دهند و این ابزارها به اندازه ابزارهای چند ابزار اندازه کامل قدرتمند یا آسان نیستند. شرکت ها با ارائه مجموعه ای بزرگتر از محصولات، این را جبران می کنند. اساساً می توانید ابزاری را با تعداد دقیق و دامنه ابزارهایی که احتمالاً به آنها نیاز دارید پیدا کنید. ابزارها می توانند از یک “Spartan” که دارای یک جفت چاقو، یک بطری بازکن و یک پیچ گوشتی است تا یک “Fieldmaster” که یک اره برای چوب اضافه می کند و یک آچار خارجی را با یک پیچ گوشتی جایگزین می کند، متغیر باشد. همچنین گزینه هایی با تیغه های قفل و نسخه های کوچک ابزارهای اندازه کامل که در بالا توضیح داده شد وجود دارد.

گزینه هایی مانند Victorinox Swiss Champ وجود دارند که دارای تعداد زیادی ابزار هستند، اما این ابزارها به اندازه ابزارهای چند ابزار با اندازه کامل راحت نیستند. و افراطی ترین مثال، غول ارتش سوئیس، ونگر است که اکنون به سختی پیدا می شود، که بسیار عظیم و عملاً بی فایده است. و گیر کردن بسیاری از ابزارها در چاقو باعث می شود که آن را جمع و جور نکنید. من احساس می کنم Victorinox Ranger به همان اندازه “ابزاری” است که می توانید تهیه کنید در حالی که هنوز هم جمع و جور است. در انتهای دیگر ترازو، می توانید چاقوهای کلیددار را با مجموعه ای کوچک از ابزار پیدا کنید.

برخی از ابزارها با تکنولوژی همراه هستند

نمایشگر دیجیتال Victorinox Traveler

ابزارهای چندگانه در درجه اول مکانیکی هستند، اما شرکت های سازنده آنها در سال های اخیر انگشتان پای خود را وارد دنیای دیجیتال کرده اند. اگر نمی بینید که از فلش یا جرمگیر ماهی استفاده می کنید، ابزاری را با فلش مموری یا چراغ LED انتخاب کنید.

با این حال، تکنولوژی و چاقو ممکن است همیشه ترکیبی عالی نباشند. درایوهای فلش به خوبی کار می کنند، و ساختار ابزار محافظت خاصی را اضافه می کند. اگر چه اگر شغل شما اجازه رمزگذاری در ساختمان را نمی دهد – این ممکن است خط مشی استاندارد شرکت باشد و چیزی است که اغلب در دادگاه ها و زندان ها می بینید – فلش مموری ممکن است کمک زیادی به شما نکند. اگر دستگاه ذخیره سازی شما پس از ورود به ساختمان مصادره شود، نمی توانید به داده ها دسترسی پیدا کنید. چراغ های LED خیلی قدرتمند نیستند. اگر بخواهید چیزی در ماشین پیدا کنید یا سوراخ کلید را پیدا کنید عالی هستند – وقتی در جنگل گم می شوید بی فایده هستند.

چاقوهای ارتش سوئیس مترادف با فعالیت در فضای باز هستند و اینجاست که اهمیت افزودن فناوری بیشترین تأثیر را دارد. Victorinox Traveler Lite دارای یک صفحه نمایش دیجیتال، ساعت، زنگ هشدار، ارتفاع سنج، دماسنج و فشارسنج است که در سفرهای پیک نیک یا کمپینگ خوب هستند.

بهترین ابزار چندگانه از هر نوع

اندازه کامل: The Leatherman Wave Plus

اگر به دنبال یک چند ابزار با اندازه کامل هستید، وزن نگرانی بزرگی نیست. Leatherman Wave Plus دارای ۱۸ ابزار مفید با امکان خرید قطعات پیچ گوشتی اضافی است.

Wave Plus دارای انبردست، سیم برش، سیم برش، چاقوهای مستقیم و دندانه دار، قیچی، بازکن بطری و قوطی، و پیچ گوشتی است. ابزارها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و من بعد از چندین سال استفاده از آن هیچ اثری از خرابی یا آسیب دیدن ندیدم. اگر Leatherman شما خراب شود، شرکت دارای ۲۵ سال ضمانت است. به سادگی یک فرم آنلاین را پر کنید، ابزار معیوب را ارسال کنید و شرکت آن را برمی گرداند یا جایگزین می کند.

موج چرمی

چند ابزار با اندازه کامل و با کیفیت بالا با ۲۵ سال گارانتی.

فشرده: ویکتورینوکس کوهنورد

چاقوهای “فشرده” با ابزار بیشتری وجود دارد، اما وزن اضافی در وهله اول هدف از داشتن یک چاقوی فشرده را از دست می دهد. Victorinox Climber سبک، باریک و ایده آل برای حمل روزمره است. این اساسا یک Victorinox Spartan با اضافه کردن مقداری قیچی و یک قلاب یکپارچه است.

من در ۲۱ سال گذشته چندین چاقوی ارتش سوئیس داشته ام، برای هر ابزار فردی کاربرد پیدا کرده ام و حتی از اره چوبی روی یکی از آنها برای پایین آوردن یک درخت کوچک استفاده کرده ام. با این حال، بیشتر ابزارها در مدل های بزرگتر ۹۹ درصد مواقع وزن اضافه می کنند. قیچی ها مانند تیغه های چاقو کاربرد دارند و یکی از معدود ابزارهایی هستند که ارزش حجم اضافی را دارند.

مولتی ابزار Victorinox همچنین دارای ضمانت مادام العمر در برابر عیوب ساخت است.

Tech Heavy: Victorinox Traveler Lite

همانطور که قبلاً در مقاله ذکر کردم، دستگاه های USB زمانی که به یک شی تیغه ای متصل نباشند، خوب اما ارزان هستند و احتمالاً مفیدتر هستند. Traveler یک درایو USB ندارد – در عوض، یک صفحه نمایش دیجیتال و ویژگی های عالی برای پیاده روی و کمپینگ دارد. این ویژگی ها عبارتند از: فشارسنج، دماسنج و ارتفاع سنج. قطعات الکتریکی مفیدی برای استفاده روزمره نیز وجود دارد، مانند ساعت، زنگ هشدار و تایمر. مشعل مینی USB برای استفاده روزمره عالی است، اما هنگام کمپینگ یا پیاده روی کمی بی فایده است.

طبق این فناوری، شما هنوز یک چاقوی سوئیسی دو تیغه، قیچی، پیچ گوشتی، قوطی بازکن و بطری، قلاب بیرون انداز، بال و یک آچار دارید. لطفا توجه داشته باشید که فقط قطعات فلزی چاقو تحت پوشش گارانتی مادام العمر ویکتورینوکس قرار می گیرد. قطعات الکترونیکی دارای دو سال گارانتی جداگانه هستند.