چرا مشتریان تسلا از این شایعه شارژ خشمگین می شوند – بررسی Geek


بسته کانکتور موبایل تسلا با کیف حمل، کابل رابط و آداپتور خروجی خانه.
تسلا

آیا می دانید اپل چگونه شارژر را به آیفون اضافه نمی کند؟ بله، به نظر می رسد که تسلا می تواند همان ترفند را انجام دهد. طبق یک شایعه جدید، بسته نرم افزاری اتصال دهنده موبایل، که به شما امکان می دهد تسلا خود را به هر پریز برقی متصل کنید، ممکن است در خریدهای آینده تسلا گنجانده نشود.

این شایعات از موتور تسلا، که در استودیوی طراحی تسلا تغییری جزئی در عبارت مشاهده کرد. پیش از این، کارتی با عنوان «شارژ آسان» به وضوح نشان می‌داد که مشتریان می‌توانند به راحتی خودروی خود را «با استفاده از بسته اتصال تلفن همراه همراه» شارژ کنند. تسلا بدون هیچ توضیحی کلمه “inline” را از روی این کارت حذف کرد و اکنون مشتریان ناراحت هستند.

تغییر کلمه در استودیوی طراحی تسلا نباید کار بزرگی باشد. و فقط برای روشن بودن، سایر بخش‌های وب‌سایت این شرکت هنوز هم Mobile Connector Bundle را یک برنامه افزودنی «inline» می‌نامند.

اما تسلا تمایل دارد قبل از افشای اطلاعیه های محبوب، از جمله افزایش قیمت و تاخیر خودرو، تغییرات کوچکی در استودیوی طراحی ایجاد کند. علاوه بر این، بسته نرم افزاری اتصال دهنده موبایل در فروشگاه وب تسلا فروخته شد، که ممکن است نشان دهنده کمبود عرضه باشد. این شایعه، اگرچه سنگین است، اما تا حدودی واقعی است.

یک بنر در وب سایت تسلا به شرح زیر است: "هر جا که برق هست شارژ کنید.  اکثر بردهای مورد استفاده برای رانندگی روزمره را می توان با یک تلفن همراه 110 ولت و بسته پریز برق خانه افزایش داد، یا برای بهترین تجربه شارژ خانه، به کانکتور دیواری تسلا 220 ولت ارتقا داد.  برای سفرهای طولانی، مدل Y با استفاده از شبکه سوپرشارژر تسلا تا 162 مایل برد را تنها در 15 دقیقه اضافه می کند و شما را زودتر به جاده باز می گرداند."

تسلاخوب، اما چرا رانندگان به این شایعه اهمیت می دهند؟ شارژ کردن تسلا در پریز برق خانگی ۱۱۰ ولت یک تجربه وحشتناک است – فوق العاده کند و فوق العاده سریع است. من در واقع ۶۰۰۰۰ دلار برای خرید یک ماشین کم کردم. چرا یک راه حل حمل و نقل راحت خریداری نمی کنید؟

اینجا نیاز است؛ شارژ از پریز خانه ایده آل نیست، اما اغلب راحت ترین گزینه برای اجاره کنندگان یا افرادی است که اغلب از ماشین خود استفاده نمی کنند. همچنین، اینطور نیست که یک ایستگاه شارژ سریع همیشه نزدیک باشد. اگر به دیدار خانواده می روید یا در چوب گیر افتاده اید، شارژ تسلا با پریز ۱۱۰ ولت بهتر از هیچ است.

اگر این شایعه واقعا محقق شود، من نگران هستم که خودروسازان دیگر راه تسلا را دنبال کنند. شبیه چیزی است که با آیفون دیدیم. اپل استفاده از شارژ آجری را در گوشی‌های خود متوقف کرده است و ادعا می‌کند که مشتریان از قبل شارژر دارند و سایر سازندگان گوشی‌ها یک نسخه کپی کرده‌اند. (برای مرجع، یک شارژر تلفن مناسب حداقل ۲۰ دلار قیمت دارد، و بسته نرم افزاری اتصال دهنده موبایل تسلا ۲۷۵ دلار است.)

به هر حال، تنها یک راه برای تایید این شایعه وجود دارد. باید منتظر بمانیم تا مشتریان تسلا گزارش دهند که آیا وسیله نقلیه آنها شامل بسته اتصال دهنده موبایل است یا خیر. اگر به تازگی یک تسلا دریافت کرده اید و همراه با بسته حمل و نقل نیست، در صورت تمایل به من ایمیلی به آدرس [email protected] ارسال کنید.

منبع: Drive Tesla