چرا شما در بدن امروز شایسته هستید


زمان خواندن: 4 دقایق

میدونی چی اذیتم میکنه؟ این ایده که هر کس باید بدن خود را متناسب با ایده آل های دیگران تغییر دهد. این “کسی” می تواند همسر / شریک ، دوست ، غریبه یا به طور کلی جامعه باشد. به نقل از سونیا رنه تیلور ، یا به طور خاص عنوان کتاب فوق العاده او ، “بدن شما معذرت خواهی نیست”.

من متعلق به تعدادی از گروه های حرفه ای فیس بوک هستم که مربوط به خوردن بصری و سلامتی در همه اندازه ها (HAES) است. من به وضوح پستی را از یکی از همکاران متخصص تغذیه که با یک مشتری کار می کرد و با مشکلات تغذیه ای نامناسب و مشکلات مربوط به تصویر بدنی کار می کرد ، به خاطر می آورم. مشتری به وزنی رسید که بسیار پایین بود و به شخصه سالم نبود ، اگرچه این وزن از نظر فرهنگی “قابل قبول” بود. مشتری متأسف بود که افراد با این وزن با آنها بسیار بهتر رفتار کردند. به عبارت دیگر ، آنها دیگر با فشار و تبعیض روبرو نشدند.

من این احساس را از بسیاری از مشتریان خودم شنیده ام. خوردن بی وقفه و نارضایتی از بدن می تواند با هر اندازه و شکل بدن رخ دهد. با این حال ، هرچه از ایده آل های زیبایی شناختی جامعه یا درک اینکه ظاهر “سالم” چقدر فاصله می گیرد ، بیشتر نه تنها با تمبر وزن داخلی بلکه با تمبر وزن بیرونی نیز سر و کار دارید.

این یک چیز است که با بدن خود در تناقض باشید ، اما اگر در جا دادن به صندلی هواپیمایی یا تئاتر مشکل دارید ، یا می ترسید که توسط یک صندلی رستوران برازنده نگه داشته شود ، این احساس وزن بیشتری می گیرد. کلمه غم انگیز در نظر گرفته شده است.

تاثیر مخرب انگ وزن

انگ زدن به وزن یک مشکل بسیار واقعی است و مشکلی است که بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. مشکلات مزمن سلامتی که مربوط به وزن بیشتر بدن است؟ تعصب ، انگ و تبعیض علیه افراد دارای اضافه وزن حداقل تا حدی مسئول این موارد هستند. مخصوصاً وقتی مردم این انگ را درونی کنند. (وقتی به وزن انگ زدن فکر می کنید ، فکر می کنید ارزش آن کمتر است زیرا وزن زیادی دارید. یا فکر می کنید لیاقت برخی چیزها را ندارید ، یا اینکه وزن زیادی دارید).

به طرز غم انگیزی ، انگ زدن به وزن افراد زیادی را مجبور می کند تا برای کاهش وزن قدم های جدی بردارند تلاش برای مطابقت با ایده آل نازک. این شامل همه چیز از رژیم های غذایی بسیار محدود کننده تا برداشتن قسمتی از معده و / یا روده ها می شود. متأسفانه ، جراحی کاهش وزن می تواند منجر به عوارض جدی شود. در مورد رژیم گرفتن؟ آزمایش های رژیم غذایی زیر محدوده پایه محافظت شده بدن دستورالعمل هایی برای افزایش وزن هستند. در حقیقت ، وزن بسیاری از رژیم گیرندگان بیشتر از زمانی است که هرگز رژیم نگرفته بودند. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، من مصاحبه پادکست رژیم غذایی ربکا اسریچفیلد با ساندرا آمودت ، نویسنده “چرا رژیم غذایی ما برای چاق شدن است” را به شدت توصیه می کنم)

سازمان بهداشت جهانی نیاز به تغییر؟

همه مواردی که تا کنون ذکر کردم بسیار نگران کننده است که من بارها بی شمار در مورد مهر زدن وزن برای نشریات مختلف نوشته ام – نه فقط برای این وبلاگ. یکی از اینها مقاله ای طولانی در مورد انگ زدن وزن است متخصص تغذیه امروز مجله من اخیراً در مورد ضربه زدن وزن نوشتم سیاتل تایمز و برای واشنگتن پست اینجا و اینجا اما آنچه واقعاً زنبور عسل را در کاپوت من قرار می دهد ، مقایسه ای نگران کننده است که مدتی در ذهنم ظاهر شد:

کسی که وزن یا ظاهر خود را تغییر می دهد تا مورد قبول واقع شود و از انگ و تبعیض اجتناب می کند ، کمی شبیه همسر بدرفتاری است که سعی می کند رفتار خود را تغییر دهد تا میزان بدرفتاری را که متحمل شده اند کاهش دهد.

چه در مورد انگ یا سوء استفاده صحبت کنیم ، قربانی هرگز نباید تغییر داده شودبه مجرم (اعم از فرد ، فرهنگ یا جامعه) باید تغییر کند.

همه ما ذاتاً ارزشمند هستیم و سزاوار احترامی هستیم که هر شخص دیگری می تواند از آن برخوردار باشد. وزن محور و سلامت محور ما (بخوانید: سلامتی یک فضیلت اخلاقی است و اگر “بیش از حد” وزن ندارید نمی توانید سالم باشید) مال ما باعث خوشحالی و سلامت ما نمی شود. این باعث می شود ما کمتر سالم و ناراضی باشیم. باید متوقف شود.

کمی بیشتر از جعبه صابون من

هر روز من وظیفه خود را تک تک با مشتریانم انجام می دهم تا به آنها در ایجاد روابط متعادل با غذا و بدن کمک کنم در حالی که سلامت را به روشی معنی دار و پایدار بهبود می بخشد. سلامتی در همه اندازه ها (HAES) و خوردن بصری چارچوبی هستند که من از آنها استفاده می کنم زیرا اینها نقطه مقابل سالم رژیم هستند. اینها موضوعاتی است که من در مورد آنها زیاد نوشته ام ، از جمله:

و البته ، شما همچنان به مشاهده پست هایی در مورد HAES ، فشار و تبعیض در وزن ، خوردن بصری و مسائل مربوط به آن مانند تصویر بدن و پذیرش بدن ادامه خواهید داد.

این پست حاوی پیوندهای وابسته به آمازون است. من به دنبال خریدهایی هستم که واجد شرایط کارمند آمازون باشند.


این نوشته را چاپ کنید این نوشته را چاپ کنید

دیدگاهتان را بنویسید