چرا سرویس های پخش تلویزیونی گران تر می شوند؟


گرفتن ریموت به سمت تلویزیون.
آنا کوئلهاس / Shutterstock.com

به نظر می رسد هر ماه یکی از خدمات پخش تلویزیونی اصلی – که تعداد زیادی از آنها وجود دارد – نرخ خود را افزایش می دهد. چیزی که به عنوان یک راه مقرون به صرفه برای حذف کابل شروع شد، به آرامی در قیمت ها رخنه کرد. چرا اینطور است؟

هیچ سرویس پخش تلویزیونی وجود ندارد که حداقل یک بار قیمت های خود را افزایش نداده باشد. در زمان نگارش مقاله در ژانویه ۲۰۲۲، نتفلیکس آخرین سرویسی است که این کار را انجام می دهد. چندی پیش، تلویزیون YouTube نیز موجی از افزایش قیمت ها را ایجاد کرد. آیا دلیلی برای همه اینها فراتر از طمع شرکتی وجود دارد؟ بیایید دریابیم.

مربوط: قیمت اشتراک نتفلیکس شما دوباره در حال افزایش است

در ابتدا تلویزیون را پخش کنید

برگردیم به ابتدای خدمات پخش تلویزیونی. YouTube TV اولین بار در صحنه نبود، اما مسیر آن بسیار شبیه به سایر خدمات است. این برنامه در سال ۲۰۱۷ با حدود ۴۰ کانال از جمله ABC، CBS، FOX و NBC با قیمت ۳۵ دلار در ماه راه اندازی شد.

در آن زمان، مجموعه بسیار خوبی از کانال ها را ارائه می کرد، اما مانند هر سرویس پخش جریانی دیگری، حفره هایی داشت. این به دلیل نحوه عملکرد کانال های کابلی است. شرکت‌هایی مانند Viacom کانال‌های زیادی دارند که بخش‌بندی نمی‌شوند. شما می توانید همه آنها را داشته باشید یا هیچ کدام را نداشته باشید.

به همین دلیل است که ایده “کابل انتخابی” هرگز امکان پذیر نبود. برای اینکه YouTube TV به شما TBS ارائه دهد، باید با Turner Broadcasting که شامل کانال‌های دیگر آن مانند TNT، AMC و CNN است، قرارداد ببندد. شما نمی توانید فقط برای TBS پرداخت کنید زیرا YouTube نمی تواند فقط برای TBS پرداخت کند.

بنابراین، برای پر کردن شکاف‌های برنامه‌نویسی که ممکن است مانع از اشتراک برخی افراد شود، سرویس‌های پخش برای دریافت کانال‌های بیشتر معاملاتی را انجام می‌دهند.

بسته های بزرگتر با برچسب قیمت بیشتر

کانال های تلویزیون یوتیوب
YouTube TV

در سال ۲۰۱۸، YouTube TV با اضافه شدن TBS، TNT، CNN و موارد دیگر قیمت ها را به ۴۰ دلار در ماه افزایش داد. یک سال بعد، با اضافه شدن کانال های Discovery، قیمت به ۵۰ دلار در ماه افزایش یافت. سپس در سال ۲۰۲۰، با اضافه شدن کانال های Viacom، قیمت به ۶۵ دلار در ماه افزایش یافت.

تنها در عرض سه سال، قیمت تلویزیون یوتیوب از ۳۵ دلار به ۶۵ دلار در ماه رسیده است. چیزی که به عنوان یک بسته کوچک از حدود ۴۰ کانال شروع شد، به بیش از ۸۵ کانال افزایش یافته است. همین داستان در تلویزیون Sling، Hulu Live TV، Fubo TV و Playstation Vue پخش شد (تا زمانی که بسته شد).

چرا Playstation Vue بسته شد؟ سونی دلیل اصلی خروج از این صنعت را «محتوای گران قیمت و معاملات شبکه» عنوان کرد. این همان دلیلی است که صورتحساب ماهانه شما همچنان در حال افزایش است. شما برای این معاملات شبکه پول می پردازید، چه آنها به شما علاقه داشته باشند یا نه.

شرکت های رسانه ای از باشگاه شات هستند

وقتی خدمات قیمت های خود را افزایش می دهند، مردم به طور قابل درک از خدمات ناراحت می شوند، اما این کاملاً منصفانه نیست. خدمات پخش جریانی و مشترکینی مانند شما همگی در اختیار شرکت هایی هستند که صاحب کانال ها هستند.

مردم می گویند “اگر او فقط ESPN داشته باشد، این یک سرویس عالی خواهد بود!” خوب، حتی برای یک شرکت غول پیکر مانند گوگل نیز امکان پذیر نیست فقط ESPN برای YouTube TV. دیزنی مالک ESPN است و آن را با چندین کانال دیگر همراه می کند. بنابراین هوس خود را برای ESPN دریافت می کنید، اما اکنون برای تعداد زیادی کانال دیگر نیز هزینه می کنید.

ممکن است فکر کنید که سرویس‌های استریم برای کاهش رقبای خود تلاش می‌کنند، اما قیمت‌گذاری تا حدودی از دست آنها خارج است. یک سرویس استریم با کانال های Viacom، Disney و FOX تقریباً مانند هر سرویس دیگری با کانال های مشابه هزینه خواهد داشت. این شرکت های رسانه ای هستند که قیمت ها را تعیین می کنند.

سرویس های استریم نیز جذابیت چندانی ندارند. اگر آنها با قیمت گذاری موافق نباشند، شرکت رسانه ای می تواند به سادگی بگوید “خوب، شما کانال های ما را دریافت نمی کنید.” و چه اتفاقی می‌افتد وقتی این موقعیت‌ها تقریباً مانند YouTube TV و Disney اتفاق می‌افتد؟ مردم از سرویس استریم عصبانی می شوند و به مکانی با کانال می روند. این بیشتر به سرویس استریم آسیب می زند، نه شرکت رسانه.

همه جا هزینه ها در حال افزایش است

هزینه های متورم تلویزیون زنده ممکن است محدود به پخش تلویزیون نباشد. قیمت تلویزیون کابلی “Old School” نیز در طول سال ها به آرامی افزایش یافته است. در برخی موارد، هزینه خدمات پخش تلویزیونی به اندازه کابل یا بیشتر است.

Comcast، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان تلویزیون کابلی، قیمت تلویزیون را تا ۳ درصد در اواخر سال ۲۰۲۱ افزایش داد. هزینه های پخش تلویزیونی – ABC، CBS، FOX، و NBC – و هزینه های ورزشی منطقه ای به طور چشمگیری در پنج سال گذشته افزایش یافته است. کامپست در همان سایت YouTube TV. او کسی نیست که این قیمت ها را تعیین می کند.

بنابراین به نظر می رسد که هزینه تلویزیون بدون توجه به اینکه چگونه آن را تهیه کنید در حال افزایش است. تلویزیون زنده و شرکت های کابلی همه در دست شرکت های رسانه ای هستند. تفاوت اصلی در خدمات پخش تلویزیونی است من شروع کردم هزینه ها کم است، اما اضافه کردن محتوا و حفظ آن قیمت های بالا غیرقابل تحمل بود.

بهتر میشی

بسته های زنجیر تلویزیون.
تلویزیون اسلینگ

همه اینها بسیار تاریک به نظر می رسد و واقعاً وضعیت بدی برای همه به جز شرکت های رسانه ای است. آیا راهی برای خروج از این چرخه بد وجود دارد؟ متاسفانه، شاید نه.

این شرکت های رسانه ای هستند که این وضعیت را به همان اندازه که هست بد می کنند و انگیزه زیادی برای رفع آن وجود ندارد. مردم کانال‌هایی را که می‌خواهند می‌خواهند و انتظار دارند سرویس استریم آنها آن را دریافت کند. برای دریافت کانال‌ها، آن سرویس‌ها را فشار دهید و شرکت‌های رسانه‌ای خوشحالند که آنها را مجبور می‌کنند بیش از آنچه می‌خواهند مجوز بگیرند.

Sling TV یکی از معدود سرویس‌هایی است که Sorta به شما این امکان را می‌دهد که فقط برای کانال‌هایی که می‌خواهید پرداخت کنید، اما هنوز هم فقط یک انتخاب بین بسته‌های متورم است. همه خواهان رویای «تلویزیون a la carte» هستند، اما هیچ چیزی وجود ندارد که شرکت‌های رسانه‌ای را به ارائه آن سوق دهد، و اگر انجام دهند، احتمالاً بسیار گران‌تر از آن چیزی است که شما می‌خواهید.

ارزان‌ترین راه برای تماشای تلویزیون امروزه هنوز تلویزیون OTA خوب است. یک آنتن ساده و مقرون به صرفه می‌تواند کانال‌های بیشتری از آنچه فکر می‌کنید، از جمله کانال‌های بزرگی مانند ABC، CBS، FOX، و NBC وارد کند. کیفیت تصویر گاهی اوقات بسیار بهتر است. از کابل یا پخش.

اخلاقیات داستان این است که قیمت ها همچنان بالا می رود زیرا هزینه محتوا مدام بالا می رود. در این مورد برندگان زیادی وجود ندارد. همه ما مجبوریم بین یا بدون پرداخت بیشتر از آنچه می خواهیم یکی را انتخاب کنیم.

مربوط: چرا تلویزیون OTA رایگان کابل را در کیفیت تصویر شکست می دهد؟رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر