چرا بهینه سازی موتور جستجو برای وب سایت فروشگاهی مهم است؟


سئو یکی از مهمترین فاکتورها برای حضور در صفحه اول گوگل و فروش شماست. این روزها که همه سایت ها سئو می کنند، اگر از این موضوع غافل شوید; شما عملا جایی در بازار آنلاین نخواهید داشت و تنها متوجه رشد رقابت خود خواهید شد. بنابراین، به عنوان صاحب فروشگاه آنلاین، باید سئوی خود را به درستی انجام دهید. در زیر، دلایل قانع کننده سئو سایت فروشگاهی را خواهید خواند و متقاعد خواهید شد که در اسرع وقت از رقبای خود پیشی بگیرید.

اهمیت فروشگاه وب سایت سئو در سال ۲۰۲۲

اهمیت سئو سایت فروشگاهی

همیشه به یاد داشته باشید که در دنیای مدرن امروزی، بسیاری از مردم خرید آنلاین و خرید آنلاین را به خرید حضوری ترجیح می دهند. بنابراین، برای اینکه بتوانید محصولات خود را به مخاطبان هدف خود در حوزه کاری خود بفروشید، باید رتبه اول گوگل را کسب کنید. از سوی دیگر، رقبای خود را دست کم نگیرید. بسیاری از صاحبان وب سایت ها مدت زیادی است که خدمات سئو دریافت می کنند. بنابراین، رقبای سرسخت زیادی در بسیاری از زمینه ها وجود دارد، و بعداً می خواهید سئو را شروع کنید. به نفع شما خواهد بود.

به عنوان شرکتی که وب سایتی برای ورود خود به فضای اینترنت ایجاد کرده است. باید بدانید که محصولات شما باید دیده شوند تا بتوانید فروش داشته باشید. برای این کار، چه بخواهید چه نخواهید، باید سایت خود را برای موتور جستجوی گوگل بهینه کنید. در این صورت می توانید ترافیک ارگانیک دریافت کنید و کاربران زیادی از سایت شما بازدید خواهند کرد.

برای دستیابی به رشد اساسی در کلمات کلیدی مورد نظر خود، باید از روش های سئوی مناسب سایت فروشگاهی استفاده کنید تا از اشتباهات بسیاری از سایت ها جلوگیری کنید.

سئو سایت فروشگاهی چه تفاوتی با سایر سایت ها دارد؟

سئو در وب سایت فروشگاه

یکی از مهمترین موضوعاتی که به ترتیب اولویت در سایت فروشگاهی سئو رتبه بندی می شود. بحث سئو فنی این مشکل به دلیل تعداد زیاد صفحات در فروشگاه و به دنبال آن مشکلاتی مانند سرعت سایت، رندر تصویر، اندازه صفحه، تعداد خطاهای صفحه و غیره ایجاد می شود. بنابراین یکی از تفاوت های اصلی سئو شاپ با سئو سایت های دیگر، موضوع سئوی فنی است که باید با اقدامات لازم برای مدیریت بودجه کرال مدیریت شود تا برای خزیدن صفحه مشکلی پیش نیاید.

نکات مهم در فروشگاه سئو

برای اینکه سایت شما به درستی برای سئو بهینه شود، باید یک متخصص سئو روی سایت شما کار کند. همچنین می توانید از آژانس های دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید که یکی از خدمات اصلی آن مربوط به سئو است. برای قیمت سئو کمک بگیرید، پروژه شما باید از نظر سختی دامنه، رقبا و بسیاری از پارامترهای دیگر بررسی شود. اما جدا از این موارد، به عنوان فردی که قصد درخواست پروژه سئو را دارید، بهتر است نکاتی در مورد سئو سایت فروشگاهی را بدانید تا بتوانید در گفتگو با یک متخصص سئو، استراتژی آنها را درک کنید. در ادامه شما را با مهم ترین نکات در سئو این سایت ها آشنا می کنیم.

ساختار وب سایت فروشگاهی

نظارت بر ساختار اولیه سایت یکی از مهمترین اقدامات در سئو است. منظور از ساختار مناسب، قرار دادن دسته ها، محصولات، حرکات ناوبری، بهینه سازی آدرس و بسیاری موارد دیگر است که می تواند تجربه کاربری منحصر به فردی را به کاربر بدهد. در دنیای سئو، وقتی کاربر از سایت شما راضی است، به این معنی است که شما کار را انجام داده اید و خود را در اولویت قرار داده اید.

به عنوان مثال، وجود پودر سوخاری یکی از موثرترین عناصر معماری سایت است، زیرا به کاربر کمک می کند تا بداند در کدام صفحه قرار دارد و این به معنای تجربه کاربری خوب در سایت شما است. به طور کلی یکی از پارامترهای اصلی گوگل در سال ۲۰۲۲ در نظر گرفتن کاربر و ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای او است.

کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید

کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید

انتخاب لیست کلمات کلیدی یکی از مهمترین بخش های سئو سایت فروشگاهی است. برای این کار باید به دنبال کلماتی باشید که توسط کاربران زیاد جستجو می شود تا بتوانید از طریق آن ورودی های سایت خود را دریافت کنید. متخصص سئوی شما به خوبی از این موضوع آگاه است و می تواند شما را در آن مسیر راهنمایی کند، اما خوب است که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار بدانید کدام کلمات برای شما اهمیت زیادی دارند و باید در مورد آنها اقدام به سئو کنید.

برای صفحات محصول محتوا ایجاد کنید

بسیاری از سایت ها از محتوای تکراری برای صفحات محصولات خود استفاده می کنند و معتقدند که فقط به دلیل وجود محتوای کافی در هر صفحه، تمام نکات سئوی فروشگاه خود را به درستی پیاده سازی کرده اند. اما اینطور نیست، موتور جستجوی گوگل هوشمندتر از این اقدامات است. با گذشت زمان، الگوریتم های گوگل به روز می شوند و توانایی تشخیص هر گونه خطا را به دست می آورند. محتوای تکراری نیز یکی از موضوعاتی است که گوگل به شدت با آن مخالفت می کند.

بنابراین، با استخدام یک کارشناس محتوا، محتوای اختصاصی برای سایت خود تولید کنید و کاربر را در مورد ویژگی های محصول و استفاده با متون جذاب محصول تشویق کنید. هنگام استفاده از عکس ها، به یاد داشته باشید که بهتر است از محصولات خود عکس بگیرید و از عکس های خود برای سایت استفاده کنید.

نمایش صحیح سایت در موبایل

امروزه بسیاری از کاربران از گوشی های هوشمند خود برای جستجو و خرید آنلاین استفاده می کنند. این بدان معناست که سایت شما باید به خوبی روی صفحه موبایل نمایش داده شود. در دنیای سئو به این میگن سازگاری با موبایل و خیلی مهمه. بنابراین، یکی از مهمترین نکات سئوی سایت که باید در نظر بگیرید. مربوط به نمایش صحیح سایت در گوشی است. علاوه بر این، سرعت بارگذاری صفحه سایت موبایلی و تجربه کاربری نیز موبایل فرندلی هستند و برای گرفتن نتیجه عالی در گوگل باید مورد توجه قرار گیرند.

بهینه سازی صفحات دسته بندی در وب سایت فروشگاه

علاوه بر صفحات محصول، صفحات دسته بندی نیز در سئوی درون فروشگاهی بسیار مهم هستند زیرا هدف اصلی کلمات کلیدی معمولا در دسته بندی ها انجام می شود. باید به خاطر داشته باشید که الزامات یک صفحه دسته بندی خوب باید دارای عنوان در تگ h1، توضیحات متا و محتوای محصول باشد. نکته ای که در صفحات طبقه بندی باید به آن توجه شود، لینک داخلی است که با توجه به ساختار اولیه آن باید رعایت شود.

بهینه سازی صفحات در وب سایت فروشگاه

پیوندهای شکسته را حذف کنید و صفحات خطا را منتقل کنید

یکی از مشکلاتی که بسیاری از سایت ها دارند که صفحات زیادی دارند. لینک های خراب و ۴۰۴ صفحه را مدیریت کنید. هنگامی که پیوندی را از یک صفحه حذف می کنید، باید به سرعت سایر صفحاتی که در آن لینک به آنها ارجاع داده شده است را بررسی کنید و با استفاده از تغییر مسیر ۳۰۱ به صفحه مناسب بروید. به یاد داشته باشید که وقتی کاربر با صفحه ۴۰۴ روبرو می شود، تجربه کاربری بدی از سایت شما دریافت می کند. که می تواند بر رتبه شما تأثیر بگذارد.

سرعت بارگذاری صفحه فروشگاه بهبود یافته است

اهمیت تجربه کاربری در سئو در سال ۲۰۲۲ بر کسی پوشیده نیست و از طرفی عوامل زیادی در این تجربه کاربری دخیل هستند. سرعت بارگذاری صفحات سایت یکی از فاکتورهای مهم در تجربه کاربری است و اگر صفحات سایت شما با سرعت مناسبی برای کاربران بارگذاری می شوند، قطعا گوگل این موضوع را در نظر می گیرد و رتبه شما را بهبود می بخشد. برای اینکه صفحات با سرعت قابل قبولی بارگذاری شوند باید اقدامات متعددی برای افزایش سرعت انجام شود که از جمله آنها می توان به کاهش حجم کدهای html و css، تغییر فرمت تصاویر، فشرده سازی حجم تصاویر و … اشاره کرد.

سایت گوگل با فروشگاه سئو

اگر هدف شما فروش بیشتر و درآمد هنگفت است، سئو شما را به هدفتان نزدیکتر می کند. با پیاده سازی معیارهای سئو در وب سایت فروشگاه خود، می توانید به بینش ها و اعداد غیرمنتظره ای در مورد یک سرمایه گذاری بلند مدت دست یابید. در دنیای مدرن امروزی که اکثر مردم از تجربه خرید آنلاین لذت می برند. اگر در وهله اول نباشید، خریداران زیادی را از دست داده اید. سئوی صحیح و اولیه می تواند کلید موفقیت شما در آینده نزدیک باشد.

به این مقاله اشاره می کند