چرا باید از گوشی هوشمند خود بدون پوشش استفاده کنید؟


عکس آیفون من بدون قاب.
یک سیب

عقل رایج می گوید که باید از گوشی هوشمند آیفون یا اندروید خود با یک قاب محافظت کنید. برای برخی، ایده خوبی است. اما دلایل قوی وجود دارد که چرا اکثر افراد ممکن است نیازی به این کار نداشته باشند. ما گزینه ها را بررسی خواهیم کرد.

گارانتی ها و پشتیبان گیری ابری به معنای نگرانی کمتر است

برخی از گوشی‌های هوشمند، مانند آیفون، هزینه بسیار کمی دارند، که باعث می‌شود برخی افراد به طور قابل‌توجهی نگران آسیب‌های تصادفی ناشی از سقوط یا موارد دیگر باشند. این احتمالاً دلیل اصلی استفاده مردم از قاب برای محافظت از تلفن های خود است. خوشبختانه، برخی از تولیدکنندگان ضمانت‌های جامعی را در برابر آسیب‌های تصادفی ارائه می‌کنند، که ریسک گزینه بدون مورد را کاهش می‌دهد.

به عنوان مثال، طرح AppleCare+ Apple دو حادثه آسیب تصادفی را هر ۱۲ ماه با هزینه خدمات پوشش می دهد: ۲۹ دلار برای آسیب صفحه نمایش/شیشه و ۹۹ دلار برای هر چیز دیگر. بنابراین نیازی نیست که مانند بدون AppleCare+ از صفحه نمایش شکسته آیفون ۸۰۰ دلاری خود بترسید.

در دنیای اندروید، Google برای گوشی‌های پیکسل خود Preferred Care را ارائه می‌کند، در حالی که سامسونگ برای تلفن‌های هوشمند خود Samsung Care + را ارائه می‌کند. هر دو هزینه مشابهی را برای تعمیر گاه به گاه ارائه می دهند (مثلاً ۲۹ دلار برای صفحه نمایش های ترک خورده).

و اگر نگران از دست دادن داده‌های خود در صورت آسیب دیدن تصادفی به تلفن خود هستید، گزینه‌های پشتیبان‌گیری خودکار ابری (مانند iCloud + از اپل یا Google One از Google) می‌توانند برای شما تسکین دهند. اگر تلفن شما آسیب دیده یا گم شده است، می توانید به راحتی از یک نسخه پشتیبان ابری در یک دستگاه جدید یا تعمیر شده بازیابی کنید.

بدیهی است که این برنامه های ضمانت و پشتیبان هزینه اضافی دارند، بنابراین برای همه مناسب نیستند، اما به عنوان بیمه نسبتاً ارزان در برابر آسیب و از دست دادن داده عمل می کنند.

گوشی هوشمند خود را آزاد کنید

متن زنده آیفون در iOS 15.

اکنون که نشان داده‌ایم با گارانتی پیشرفته و راه‌حل‌های پشتیبان می‌توانید به راحتی از قاب صرفنظر کنید و خیالتان راحت باشد، می‌توانید از مزایای زندگی بدون کیس لذت ببرید. در اینجا تعداد کمی از آنها هستند:

  • کوچکتر و سبکتر: بدون قاب، گوشی هوشمند شما نازک تر و سبک تر خواهد بود و به راحتی در جیب یا کیف قرار می گیرد. این همچنین به این معنی است که کیسه های لاستیکی روی پارچه گیر نمی کنند یا پرز جمع نمی کنند.
  • ظاهر بهتر: بسیاری از مردم گوشی های هوشمند زیبا می خرند و سپس آنها را در جعبه های سیاه عمومی پنهان می کنند. بدون قاب، می توانید رنگ و زیبایی طراحی اصلی گوشی هوشمند خود را به دنیا نشان دهید.
  • ژست وارد نکنید: برخی از قاب‌های گوشی‌های هوشمند با ژست‌های حرکتی تداخل می‌کنند، به‌ویژه مواردی که شامل کشیدن انگشت از لبه صفحه به سمت داخل است. بدون کیس، انجام این حرکات بسیار ساده تر می شود.
  • زباله کمتر در محل دفن زباله: تولیدکنندگان سالانه میلیون ها قاب گوشی می سازند. آیا اخیراً به قفسه ترخیص هدف محلی خود نگاه کرده اید؟ آنها معمولا پر از جعبه های سخت افزاری فروخته نشده هستند. اگر قاب نخریدید، پس از قدیمی شدن گوشی، یک زباله کمتر در محل دفن زباله قرار دهید. اگر افراد به اندازه کافی جلیقه نخرند (و گوشی ها قابل نگهداری تر شوند)، اندازه بازار کیف کوچک می شود و ضایعات کلی کیف نیز کاهش می یابد.
  • تداخل کمتر برای شارژ بی سیم: مطمئناً موارد زیادی وجود دارد که با استانداردهای شارژ بی‌سیم مانند MagSafe و Qi سازگار هستند، اما برخی از آنها گران‌تر از موارد جایگزین هستند. بدون هیچ موردی، می توانید بدون هیچ مشکلی به صورت بی سیم شارژ کنید.

مربوط: MagSafe برای آیفون چیست و چه کاری می تواند انجام دهد؟

موارد جایگزین: سطوح، برچسب ها و محافظ صفحه

چرم Galaxy S21.
دبراند

به جای اینکه دستگاه آیفون یا اندروید خود را در یک قاب دفن کنید، چند گزینه دیگر وجود دارد که وزن و ضخامت زیادی اضافه نمی کند. برای سفارشی کردن ظاهر گوشی خود، می‌توانید از پوسته‌ها و برچسب‌هایی استفاده کنید که استایل (از عجیب تا باکلاس – و همه چیز در این بین) و محافظت در برابر خراش را برای بدنه گوشی شما ایجاد می‌کنند.

برای محافظت از صفحه نمایش گوشی خود در برابر ترک و خط و خش، می توانید یک محافظ صفحه نمایش فوق العاده نازک نصب کنید که یک تکه شیشه یا پلاستیک شفاف است که به سطح صفحه نمایش گوشی هوشمند شما می چسبد. محافظ‌های صفحه معمولاً نسبت به کیس‌ها ارزان‌تر هستند، که مزیت دیگری است.

چه زمانی باید از کیس استفاده کنید

بیایید با آن روبرو شویم: برای برخی افراد، قاب های گوشی هوشمند هنوز منطقی هستند. به عنوان مثال، اگر از یک تلفن هوشمند برای ارتباطات ضروری در یک شغل پرخطر استفاده می‌کنید، یا به طور منظم از آن در شرایط مرگ یا زندگی استفاده می‌کنید که ممکن است در صورت خرابی تلفن هوشمند شما، شخصی بمیرد. شما باید از گوشی هوشمند خود محافظت کنید، زیرا نمی توانید بلافاصله آن را در مواقع اضطراری تعمیر یا تعویض کنید.

در این موارد، ممکن است بخواهید یکی از سخت‌ترین و محبوب‌ترین قاب‌های گوشی‌های هوشمند، سری Otterbox Defender را انتخاب کنید. گران است، اما قطعا از گوشی هوشمند شما در برابر شرایط سخت محافظت می کند. فقط قبل از خرید مطمئن شوید که مدل مناسب گوشی هوشمند خود را پیدا کرده اید.

همچنین، برخی از قاب‌های گوشی‌های هوشمند به عمر باتری اضافه می‌کنند (به شما امکان می‌دهد بدون شارژ بیشتر کار کنید) یا به عنوان یک کیف پول ساده برای کارت‌های مهم مانند کارت شناسایی یا کارت نقدی دو برابر می‌شود. آنها راحتی را ارائه می دهند که فراتر از محافظت ساده است، بنابراین ممکن است ارزش حجم اضافی را داشته باشد.

اما اگر از قاب گوشی هوشمند استفاده نمی کنید، تنها نیستید. طبق آمار Statistia، حدود ۲۰ درصد از دارندگان گوشی های هوشمند نیز کیف بدون قاب ندارند. اکنون که ضمانت‌های جامع ضد شکستگی و شیشه صفحه نمایش سخت‌گیرانه‌تر وجود دارد، این اعداد ممکن است در طول زمان افزایش یابد. به انقلاب بی مورد بپیوندید!

مربوط: بهترین کیس های آیفون ۱۳ در سال ۲۰۲۱رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر