چرا از غذاهای “بازیافت شده” خودداری کنید؟


فهرست[Hide][Show]

چرا مصرف کنندگان باید از غذاهای بازیافتی که نه مغذی هستند و نه ایمن هستند خودداری کنند و در نهایت منابع غذایی جهان را مبهم کنند.

روند “غذای بازیافتی” در این دوران از افزایش کسری جهانی و اختلال در زنجیره تامین شتاب می گیرد.

ثابت شده است که دوچرخه سواری محبوب ترین در بین نسل Z و هزاره ها است ، کسانی که زمان زیادی را در رسانه های اجتماعی می گذرانند که تحت سلطه پیام های مداوم روبات های شستشوی مغزی و تبلیغات نجومی هستند.

Upcycling چیست؟

Upcycling ، که توسط Whole Foods متعلق به آمازون به عنوان یک روند اصلی شناخته شده است ، با ایجاد محصولات جدید از زباله هایی که برای محل دفن زباله تهیه شده است ، مشکل زباله را برطرف می کند.

حامیان این مزایا را بسیار مقیاس پذیر و از نظر اقتصادی پایدار ارزیابی می کنند. (1)

کمپوست

به عنوان مثال ، برخی از شرکت ها ضایعات مواد غذایی را جمع آوری کرده و در خاک گلدان کمپوست می کنند و سپس به مهد کودک ها و باغ فروشی ها فروخته می شود.

استفاده از ضایعات مواد غذایی برای این منظور تا زمانی که مواد اولیه از منابع ایمن و اخلاقی تهیه شده باشد ، کاملاً مشروع است.

در ادامه بیشتر ببینید.

غذاهای فراوری شده

بازیافت غذای واقعی مقید به سوپر مارکت چطور؟

مصرف کنندگان غذاهای بازیافتی را ترجیح می دهند. همچنین دارای یک ماده “احساس خوب” در آن است. شما به محیط زیست کمک می کنید ، درست است؟

به عنوان مثال ، بازاریابی اسموتی های منجمد دوباره تولید شده بر اجتناب از دردسر در تهیه و تمیز کردن اسموتی های تازه تهیه شده با استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه متمرکز است. (2)

چرا فقط به اسموتی یخ زده تهیه شده از سبزیجات باقیمانده که مخصوص محل دفن زباله است ، پایبند نباشید؟

غذاهای بازیافتی سالم نیستند

بزرگترین مشکل غذاهای بازیافتی این است که آنها اصلا مغذی نیستند.

هنگام تغییر از غذای فرآوری شده به نسخه تازه ، مصرف کننده همیشه تغذیه زیادی را قربانی می کند.

به عنوان مثال ، اگر شما هزاره ای هستید که هر روز صبح قبل از کار اسموتی درست می کنید ، اگر نسخه بازیافتی را جایگزین کنید ، واقعاً چه چیزی را قربانی می کنید؟

پردازش باعث از بین رفتن تغذیه می شود

اول ، اگر اسموتی خود را با میوه ها و سبزیجات تازه تهیه کنید ، تمام آنزیم ها و پروبیوتیک ها دست نخورده باقی می مانند.

غذا تازه است ، بنابراین زنده باشید.

از سوی دیگر ، اسموتی های بازیافتی پردازش می شوند. این بدان معنی است که آب سبزیجات قبل از بسته بندی یا تحت فشار یا حرارت قرار می گیرند.

به طور خلاصه ، فرآیند تولید خود بیشتر مواد مغذی را از بین می برد. این شامل حداقل نیمی از ویتامین C و همه آنزیم ها / پروبیوتیک ها و سایر مواد مغذی حساس به حرارت / فشار است.

بنابراین ، در حالی که راحت است ، اسموتی بازیافت شده به هیچ وجه قابل مقایسه با یک اسموتی تازه تهیه شده نیست. حتی نزدیک هم نیست!

مواد افزودنی و بقایای شیمیایی

یکی دیگر از مشکلات مواد غذایی بازیافتی ، افزودنی هایی است که به طور اجتناب ناپذیری در آنها وجود دارد.

با اسموتی reBlend ، اسید سیتریک در برچسب تغذیه موجود است. تقریباً به طور حتم از ذرت GMO مشتق شده است ، زیرا محصول غیر ارگانیک و دارای گواهینامه غیر GMO است. (3)

اسید سیتریک ساخته شده از ذرت GMO احتمالاً حاوی بقایای MSG است که می تواند باعث واکنش آلرژیک ، سردرد یا مشکلات گوارشی شود.

بقایای Roundup نیز محتمل است ، زیرا گیاهان GMO با این علف کش به شدت سم پاشی می شوند.

آیا اسموتی خانگی شما حاوی این چیزهای ناخواسته است؟ به هیچ وجه!

حقیقت این است که حتی یک اشاره از اسموتی بازیافتی را نمی توان با یک غذای خانگی مقایسه کرد.

اگر به راحتی احتیاج دارید ، یکی از محصولات تازه تهیه شده را در فروشگاه خواربارفروشی یا نوار اسموتی در راه کار انتخاب کنید.

برای تامین مواد غذایی مصنوعی گام بردارید

بزرگترین مشکل “استفاده مجدد” این است که این واژه دوستدار محیط زیست است و به تدریج به عنوان هدف نهایی نخبگان جهانی ، یک سیستم غذایی کاملاً مصنوعی در آینده ، توسط مردم پذیرفته می شود.

این نوع سیستم غذایی با سناریوی “پایان گوشت” مشخص می شود ، که شامل حذف مزارعی است که در آن دامداری معمولی با گوشت تولید شده در آزمایشگاه و GMO جایگزین می شود. (4)

این شامل وحشت خوردن غذاهایی است که از پروتئین های مهندسی شده ساخته شده اند-پلاستیک و حتی غذاهای با منشاء انسانی. (5)

اگر فکر می کنید این هرگز اتفاق نمی افتد ، من به کمپوست کردن بقایای انسان برای بارور کردن محصولات غذایی اشاره می کنم ، که قبلاً توسط قانون در ایالت واشنگتن مجاز شده است. (6)

بنابراین ، اگرچه مصارف قانونی و اخلاقی برای محصولات بازیافتی وجود دارد ، مانند کمپوست کشاورزی که با ضایعات مواد غذایی ساخته می شود ، مهم است بدانید که غذاهای بازیافتی از نظر بهداشت و تغذیه تقریبا هیچ جایی در رژیم غذایی انسان ندارند.

این مفهوم زاییده مدیریت میلیاردرها و شرکت های چند ملیتی است که می خواهند بر عرضه جهانی غذا تسلط داشته باشند تا میل خود به قدرت ، پول و کنترل را برآورده کنند.

این روندی نیست که به سلامت کره زمین یا مصرف کنندگان توجه داشته باشد.

منابع

(1) در مورد غذاهای فرآوری شده

(2) این سوپ های اسموتی منجمد بازیافت شده ، نیروگاه های آنتی اکسیدانی به شکل Popsicle هستند

(3) محصولات را دوباره ترکیب کنید

(4) این پایان گوشت است

(5) مزرعه آینده: AI + بلاک چین و کتابخانه DNA حذف شده – سیستم جانور ظاهر می شود

(6) لجن بیولوژیکی محصولات غذایی به زودی حاوی بافت های مرده انسانی است زیرا واشنگتن “کمپوست انسان” را قانونی می کند.


دیدگاهتان را بنویسید