چرا آب سرد برای شما مضر است؟ || چرا آب سرد برای شما مضر است؟


برای سلامتی ، توصیه می شود روزانه 2-3 لیتر آب مصرف کنید. اما اگر آب سرد باشد چه؟ چرا آب سرد مضر است؟؟ نوشیدن آب می تواند خطرات و مزایای خاص خود را داشته باشد ، و ما در اینجا به تفصیل در مورد آنها صحبت کرده ایم. همچنین خواهیم دید که علم در این زمینه چه توصیه هایی می کند.

بسیاری معتقدند مضرات آب سرد بیشتر از فواید آن است. آب سرد می تواند معده را منقبض کرده و هضم آن را مشکل کند. برخی معتقدند اگر بدن آنها در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر آب بنوشد ، باید برای حفظ دمای داخلی مطلوب (37 درجه سانتیگراد) بیشتر تلاش کنند.

نوشیدن آب سرد مخاط بینی را ضخیم کرده و عبور از مجاری تنفسی را مشکل می کند. از طرف دیگر ، مصرف آب گرم (یا نوشیدنی های داغ مانند سوپ مرغ) تنفس را آسان تر می کند. آب سرد همچنین باعث ازدحام در افرادی می شود که سرد یا آنفولانزا.

از پزشک خود برای مشاوره آنلاین بخواهید

نوشیدن آب سرد در افرادی که سابقه این بیماری را دارند با میگرن ارتباط دارد. مصرف آب سرد نیز می تواند باعث درد شود اشلازی (شرایطی که عبور غذا را از مری مشکل می کند).

اعتقاد بر این است که مصرف آب سرد با غذا باعث عدم تعادل در بدن می شود. بنابراین ، غذاهایی که در بسیاری از فرهنگ های دیگر تهیه می شود با آب گرم سرو می شود. اعتقاد رایج دیگر این است که نوشیدن آب سرد لزوماً به خنک شدن بدن در یک روز گرم تابستان کمک نمی کند. با این حال ، شواهد علمی کافی در این زمینه وجود ندارد. اگرچه آب سرد مضرتر به نظر می رسد ، اما مزایایی نیز دارد.

فواید نوشیدن آب سرد چه؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

آب سرد دمای بدن را بعد از تمرین متعادل می کند. مصرف آب سرد می تواند از گرم شدن بیش از حد بدن پس از یک تمرین سخت جلوگیری کند. مصرف آب سرد به حفظ دمای پایین بدن کمک می کند.

آب سرد همچنین می تواند انرژی بیشتری به بدن در طول روز بدهد. با این حال ، تحقیقات خاصی در این زمینه انجام نشده است.

مصرف آب سرد باعث افزایش انرژی در کودکان دارای اضافه وزن می شود. همه می دانند که نوشیدن آب می تواند به هضم غذا کمک کند. همچنین می تواند به حفظ وزن کمک کند. نشان داده شده است که مصرف آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت کودکان دارای اضافه وزن می شود.

مصرف آب سرد به تنهایی به کاهش وزن شما کمک نمی کند. با این حال ، این می تواند روند را به سرعت آغاز کند.

آیا آب گرم بهتر از سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایبی دارد. آب گرم می تواند به هضم غذا ، بهبود گردش خون و کمک به بدن برای دفع سریع سموم کمک کند. اما نوشیدن آب گرم تشنگی را کاهش می دهد. تشنگی کمتر می تواند در دمای گرم مشکل ساز شود زیرا بدن تمایل دارد آب بیشتری را از طریق تعریق از دست بدهد.

معمولاً آب سرد می تواند هیدراته شود. با این حال ، آب سرد در هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا ایده خوبی نیست زیرا می تواند روند بهبود را کند کند. آب سرد همچنین می تواند هضم غذا را در بزرگسالان کاهش دهد. بعد از یک تمرین خسته کننده می توانید مقداری آب بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا آنفولانزا) ، آب گرم ممکن است بهترین انتخاب باشد.

مصرف آب سرد یا گرم کاملاً به سلامت و وضعیت فرد بستگی دارد. آب سرد برای بیماران مبتلا به میگرن یا آشالازی مناسب نیست. آب گرم برای اکثر مردم بی خطر به نظر می رسد.

اگرچه آب سرد مضر نیست ، اما می تواند برای برخی افراد مشکل ایجاد کند. بنابراین سلامت خود و زمان روز یا فصل را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که برای شما مناسب است.

آیا نوشیدن آب در دمای اتاق بهتر است؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

در بیشتر موارد ، آب دمای اتاق ممکن است بهترین کار را انجام دهد. اما اگر تمرین می کنید ، نوشیدن آب سرد می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا کمک کند.

اگرچه نوشیدن آب سرد تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن نخواهد داشت ، اما می تواند مصرف انرژی در زمان استراحت را افزایش دهد. مصرف انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

مصرف آب سرد یخ زده در یک روز گرم می تواند باعث آسیب شود. این می تواند باعث گرفتگی مری و گرفتگی شکم شود. همچنین می تواند ضربان قلب و دمای خون را کاهش دهد.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث سوختگی داخلی شود. سوزش حنجره می تواند ناشی از مصرف بیش از حد غذای گرم از جمله آب گرم باشد. وقتی مایعات داغ مانند آب داغ روی پوست قرار می گیرد ، سلول ها در اثر حرارت آسیب می بینند. گرمای شدید نیز می تواند باعث آسیب شدید بافت شود.

آب گرم می تواند آلاینده تر باشد؟

تحقیقات کمی در این زمینه انجام شده است. با این حال ، آب لوله کشی داغ ممکن است حاوی آلاینده ها باشد. سیستم های آب گرم مانند دیگهای بخار یا مخازن حاوی قطعات فلزی هستند. آنها می توانند آب موجود در آنها را بخورند و آلوده کنند. آب گرم می تواند این آلودگی ها را سریعتر از آب سرد حل کند.

اگرچه استفاده از آب گرم از فیلتر آب راه حل مطمئن تری است ، اما خطرات آن وجود دارد. آب گرم مواد داخلی را بسیار سریعتر از آب سرد حل می کند. این می تواند در دراز مدت مشکلاتی را ایجاد کند.

نوشیدن آب گرم می تواند صدمات غیرمنتظره ای ایجاد کند. اگر به نوشیدن آب گرم عادت دارید ، باید با مراقبت مناسب اقدام کنید.

بخار داغ می تواند باعث سوختگی شود. برای محافظت بیشتر ، کتری را با یک حوله ضخیم نگه دارید. به یاد داشته باشید که بطری را بیش از حد پر نکنید. ممکن است باعث سرریز آب شود می سوزد بودن. صبر کنید تا آب کمی خنک شود تا بتوانید آن را بنوشید.

آب گرم می تواند آرامش بخش باشد. در حالی که هنوز مشخص نیست که چقدر می تواند مفید باشد ، ضرری ندارد. شما فقط نیاز به مراقبت مناسب دارید.

فواید نوشیدن با معده خالی

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

حدود 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و فواید آن برای سلامتی غیر قابل انکار است. آب برای بدن ما ضروری است و برای عملکرد طبیعی همه اندام ها ضروری است. آب بهترین نوشیدنی است که می تواند تشنگی شما را برطرف کند و مصرف آن با معده خالی تقریباً تمام مشکلات بدن شما را درمان می کند. فواید نوشیدن آب عبارتند از:

متابولیسم شما را تسریع می کند.

اگر رژیم دارید ، نوشیدن با معده خالی می تواند رژیم غذایی شما را افزایش دهد زیرا می تواند متابولیسم بدن شما را تا 25 درصد افزایش دهد. تسریع سوخت و ساز بدن به هضم سریع غذا و کاهش وزن در طولانی مدت کمک می کند. برای بهترین نتیجه ، همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

ما از این واقعیت آگاه هستیم که آب برای سلامتی و رفاه ما ضروری است. آنچه باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل مایعات در بدن ضروری است. این یک عادت است که مرتباً با معده خالی آب بنوشید سیستم ایمنی مفید باشد نوشیدن آب می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند.

به دفع سموم از بدن کمک می کند.

نوشیدن آب با معده خالی قابل تنظیم است دستگاه گوارش کمک. ورزش روزانه همچنین می تواند به حرکات منظم روده و حرکات منظم روده کمک کند. هر بار که ادرار می کنید ، سموم را به صورت مایع دفع می کنید. هرچه آب بیشتری بنوشید ، بیشتر به دستشویی می روید. به این ترتیب بدن شما را تمیز می کند و سم زدایی شما انجام دهید. همچنین از نفخ جلوگیری می کند.

از حملات میگرنی جلوگیری می کند.

یکی از دلایل اصلی ابتلا به سردردهای مکرر و حملات میگرنی ، کم آبی بدن است. کم آبی بدن علت اصلی سردرد است و نوشیدن مکرر آب ، به ویژه با معده خالی ، به طور طبیعی سردرد را تسکین می دهد. نه تنها این ، شما می توانید از آب آشامیدنی برای جلوگیری از مشکلات دهان و دندان و همچنین استفاده از آن استفاده کنید.

به شما در کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

نوشیدن آب بیشتر در رژیم غذایی می تواند به کاهش سریع وزن شما کمک کند زیرا آب کالری ندارد و مصرف منظم آن به بالا نگه داشتن معده شما کمک می کند. علاوه بر این ، عواقب منفی ندارد. زیرا مصرف زیاد آب باعث افزایش متابولیسم شما می شود.

از آنجا که نوشیدن آب به طور منظم به پاکسازی روده ها کمک می کند ، باعث می شود صبح احساس گرسنگی کنید تا بتوانید به موقع صبحانه بخورید.

اگر احساس خواب آلودگی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما انرژی دهد. نوشیدن آب باعث تحریک رشد سریعتر گلبول های قرمز خون می شود که نتیجه آن اکسیژن و انرژی بیشتر است.

روده بزرگ را تمیز می کند.

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به خلاص شدن از لجن تجمع یافته و جذب سریعتر مواد مغذی کمک کند. این منجر به سلامت روده و بدن می شود.

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که آب درمانی را به جهان معرفی کردند و آن را از نظر مذهبی ادامه دادند. آنها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب آب می نوشند و این درمان با مطالعات مختلف تأیید شده است. در اینجا یک آموزش خوب در مورد نحوه پیروی از آب درمانی وجود دارد.

 • دو ساعت بعد از یک وعده غذایی معمولی غذا نخورید. سپس دوباره یک لیتر آب بنوشید.
 • به محض بیدار شدن ، قبل از مسواک زدن یک لیتر آب بنوشید. اگر تازه کار هستید ، می توانید با مقدار کمتری شروع کنید.
 • پس از نوشیدن آب ، می توانید دندان های خود را تمیز کرده و مسواک بزنید. حدود 45 دقیقه از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. سپس می توانید از صبحانه لذت ببرید.

نوشیدن آب به جلوگیری از بسیاری از بیماری ها کمک می کند و می توانید ظرف چند روز انرژی و طراوت جدیدی را احساس کنید. آب درمانی می تواند فشار خون بالا ، ورم معده ، یبوست و دیابت را بدون عوارض جانبی درمان کند. همچنین می توانید آب لیمو را به آب ولرم اضافه کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به سم زدایی بدن کمک می کند.

اگر مشکلی یا سوالی در مورد رژیم غذایی خود دارید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید تغذیه و درمان متصل باشد اصلاح رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات دکتر این می تواند بلافاصله و تلفنی با متخصصان تغذیه و حتی سایر متخصصان بهداشت مانند متخصص گردش خون، متخصص ریه، اورولوژی زوج مادرم و متخصصین زنان و زایمان در ارتباط باشید و مشکل خود را به اشتراک بگذارید.

پیوندها:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-stomach

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

دیدگاهتان را بنویسید