پس از آیفون USB-C، مهندس اولین گوشی اندرویدی را با پورت لایتنینگ طراحی کرد


سال گذشته، مهندسی به نام کن بیلونل کاری را انجام داد که اپل هنوز انجام نداده بود، و با وجود فشارهای مصرف کنندگان و رگولاتورها، اولین آیفون را با درگاه USB-C کاربردی ساخت که در اواخر گذشته به یکی از گران‌ترین آیفون‌های موجود در eBay تبدیل شد. سال . برای متعادل کردن همه چیز، Pillonel اکنون اولین دستگاه اندرویدی جهان را با درگاه لایتنینگ کاربردی توسعه داده است.

اولین گوشی اندرویدی جهان با پورت لایتنینگ

پیلونل در ویدئوی اخیر خود در کانال یوتیوب خود، تیزر اولین گوشی هوشمند اندرویدی جهان را با پورت لایتنینگ خود اپل به اشتراک گذاشت. این مهندس می‌گوید هیچ فرد عاقلی این کار را با دستگاه‌های خود انجام نمی‌دهد، زیرا انتقال از پورت USB-C به درگاه لایتنینگ قطعاً یک نقطه ضعف است تا ارتقاء. بلونل می گوید، با این حال، این یک پروژه سرگرم کننده خواهد بود.

تغییر دستگاه اندرویدی سامسونگ گلکسی A51 از نوع C به درگاه لایتنینگ هرگز به این آسانی نبوده است. بیلونل به Engadget گفت که سخت ترین بخش این پروژه یافتن راهی است که همه چیز با هم کار کند.

کابل های لایتنینگ فروخته شده توسط اپل فقط دستگاه های اپل را شارژ می کنند. بنابراین باید راهی پیدا می‌کردم تا این کابل را فریب دهم تا فکر کنم به دستگاه اپل متصل است. و همه چیز باید روی تلفن جا بیفتد و این یک چالش دیگر است.

این مهندس گفت که به لطف چیزهایی که از پروژه آیفون USB-C خود یاد گرفت، توانست این پروژه را با موفقیت شروع و به پایان برساند. در ویدیوی پیوست شده می توانید حالت شارژ Galaxy A51 Pillonel را بررسی کرده و با استفاده از کابل لایتنینگ انتقال داده را انجام دهید.


پیلونل اظهار داشت که به دو دلیل تغییر یک دستگاه اندرویدی با پورت لایتنینگ نسبت به اولین آیفون USB-C آسان تر است. “قرار بود متوجه شویم که کیفیت محصول نهایی به هیچ وجه به کیفیت آیفون نزدیک نیست.”

در حالی که ویدیوی بالا فقط عملکرد پورت لایتنینگ را در یک دستگاه اندرویدی نشان می دهد، Pillonel تایید کرده است که در حال کار بر روی یک ویدیوی کامل از پروژه ای است که به زودی منتشر خواهد شد.