و دستگیری بندر آمبولانس پنچری


دادستان عمومی و انقلاب تهران از دستگیری فردی که با بستن شیشه های آمبولانس در خیابان شهید بهشتی تهران باعث مرگ پسر بچه دو ساله شد، خبر داد.

به گزارش «فارسی خودرو»، علی صالحی گفت: راننده اتوبوسی که روز سه شنبه لاستیک های آمبولانس را پنچر کرده بود در کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی و دستگیر شد.

علی صالحی در تشریح جزئیات این پرونده توضیح داد که بر اساس گزارش اورژانس تهران، روز سه شنبه ۲۴ خردادماه به دلیل شرایط ترافیکی خیابان شهید بهشتی و نبود پارکینگ مناسب، دختر بچه ای دو ساله که درمعرض مشکلات تنفسی در کلینیک پزشک بود و آمبولانس برای نجات جان بیمار مجبور به توقف آمبولانس در یک صف ویژه شد و پس از احیا قصد انتقال کودک را داشتند.

وی افزود: نیروهای اورژانس درخواست حضور یک آمبولانس دیگر را داشتند و آمبولانس دوم نیز در محل حضور داشت اما متاسفانه طولانی شدن روند حمل و نقل به دلیل اتفاق رخ داده باعث شد دوباره حال کودک وخیم شود و این دو سال است. و یک دختر پیر جان خود را از دست داد.» اورژانس کمکی نمی کند.

وی افزود: به محض اطلاع از موضوع و مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته و تعیین نحوه پنچری لاستیک های آمبولانس، شناسایی و دستگیری فرد خاطی در دستور کار بازپرس دادسرای عمومی و امور جنایی تهران قرار گرفت که متهم در جریان این اقدام دستگیر شد. عمل جراحی در خانه اش در خانی آباد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران خاطرنشان کرد: متهم که راننده اتوبوس است به دستور کیفری نگهداری می شود و جسد دختر بچه دو ساله برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

وی همچنین تاکید کرد که رسیدگی به این پرونده در دادسرای امور جنایی تهران ادامه دارد و نتایج آن متعاقبا اعلام خواهد شد.