ویندوز ۱۱ تنظیم مرورگر پیش‌فرض شما را آسان‌تر کرده است – Geek Review


لوگوی ویندوز 11 در تصویر زمینه پیش فرض ویندوز 11.
مایکروسافت

به نظر می رسد مایکروسافت برخلاف سیستم برنامه های پیش فرض وحشتناکی که با ویندوز ۱۱ معرفی کرده است کار می کند. آخرین به روز رسانی ویندوز ۱۱ (۲۲۰۰۰.۵۹۳) به کاربران این امکان را می دهد که یک مرورگر پیش فرض را با یک کلیک تنظیم کنند و نیازی به تعیین دستی URL ها و فایل ها نداشته باشند. انواع برای باز کردن مرورگر.

پیش از این، کاربران ویندوز ۱۱ باید فهرستی از URL ها و انواع فایل ها (HTM، HTML، HTTP، HTTPS، PDF و غیره) را جستجو می کردند و هر کدام را برای باز کردن در مرورگر مورد نظر خود تنظیم می کردند. این یک سیستم بصری نبود و بسیاری از مشتریان احساس می کردند که مایکروسافت آنها را مجبور به استفاده از مرورگر Edge می کند.

گزینه های پیش فرض مرورگر در ویندوز 11.
جاش هندریکسون

اما به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۱ یک دکمه بزرگ «تنظیم پیش‌فرض» را معرفی می‌کند که به شما امکان می‌دهد یک مرورگر پیش‌فرض را با یک کلیک انتخاب کنید. مایکروسافت آزمایش این دکمه را در برنامه Insider خود که دسامبر گذشته ایجاد کرد آغاز کرد، و در حالی که ما مطمئن نیستیم که چرا اینقدر طول کشید تا به مشتریان عادی دسترسی پیدا کند، خوشحالیم که اینجا آمده است. (به اندازه کافی عجیب، مایکروسافت این تغییر را در یادداشت های انتشار ویندوز خود اعلام نکرد.)

فقط یک شکایت از طرف ما وجود دارد. مایکروسافت تنظیم یک مرورگر پیش‌فرض را آسان کرده است، اما تنظیم سایر برنامه‌های پیش‌فرض همچنان دردسرساز است. برای مثال، بدون نگاه کردن به تنظیمات، نمی‌توانید VLC را پخش‌کننده ویدیوی پیش‌فرض خود کنید.

علاوه بر این، مایکروسافت همچنان URL های سفارشی خود را ایمن می کند. این پیوندهای وب در سراسر سیستم عامل ویندوز پنهان هستند – آنها در برنامه ها، ابزارها و تنظیمات پیش فرض هستند. متأسفانه آنها به طور پیش فرض در Edge باز می شوند و شما نمی توانید این رفتار را تغییر دهید.

پس از نصب آخرین به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ (۲۲۰۰۰.۵۹۳)، می‌توانید با باز کردن تنظیمات، رفتن به برنامه‌ها و انتخاب برنامه‌های پیش‌فرض، یک مرورگر پیش‌فرض تنظیم کنید. توجه داشته باشید که این یک به‌روزرسانی اختیاری است و محتویات آن احتمالاً در اواسط آوریل در به‌روزرسانی اجباری گنجانده خواهد شد.

منبع: u / PrincePJamie