ویندوز ۱.۰ تخم مرغ عید پاک توانسته است نزدیک به ۴۰ سال پنهان بماند – Geek


لوکاس بروکس، مایکروسافت

یک تخم مرغ عید پاک جدید در ویندوز ۱.۰، یک سیستم عامل ۳۷ ساله کشف شده است. آن را پوچ بدان لوکاس بروکسدر زمان انتشار ویندوز ۱.۰، تشخیص Easy Egg به دلیل نحوه رمزگذاری آن غیرممکن بود.

همانطور که توسط لوکاس بروکس توضیح داده شده است، تخم مرغ عید پاک لیستی از اعتبارات را برای اکثر (اگر نه همه) اعضای تیم ویندوز نشان می دهد. این توسعه‌دهندگان به خاطر نقش‌هایشان اعتباری ندارند، اگرچه نام‌های آشنای زیادی مانند Gabe Newell (از شهرت Valve) و Steve Ballmer (مرد تبلیغاتی مورد علاقه همه) در آن گنجانده شده است.

مایکروسافت این تخم مرغ عید پاک را در انتهای فایل بیت مپ “Smiley Face” رمزگذاری کرد و از نظر فنی، یافتن زمانی که ویندوز ۱.۰ منتشر شد غیرممکن است. لوکاس بروکس فقط با اصلاح باینری ها و ترفندهای دیگر می تواند به آن دسترسی داشته باشد – به هر حال، ما مطمئن نیستیم که مایکروسافت قصد دارد این تخم مرغ عید پاک را در ویندوز بگذارد یا خیر.

پیش از این، طرفداران ویندوز فکر می کردند که این نوع تخم مرغ های عید پاک تا قبل از ویندوز ۳.۰ ظاهر نمی شدند. این تکرار از ویندوز شامل اعتبارات Easter Egg و چندین مرجع به مایکروسافت Bear بود که طلسم تیم توسعه ویندوز ۳.۱ بود.

منبع: لوکاس بروکس از طریق WinFuture