وضعیت بازار خودرو تا اواسط سال جاری بهبود می یابد


وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای حل مشکلات صنعت خودرو و بازار گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی که تاکنون در صنعت خودرو اجرا شده است، به عموم مردم این اطمینان را می‌دهیم که با اواسط امسال وضعیت خودرو بهتر خواهد شد.”

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، سیدرضا فاطمی امین با بیان این مطلب اظهار داشت: از همان روزهای ابتدایی حضور در این وزارتخانه جلسات متعددی برگزار و بازدیدهای زیادی برای شناسایی مشکلات صنعت خودرو و شناسایی و تعریف راهکارها انجام شد. در نتیجه این بازدیدها یک برنامه دو ساله در قالب ۹ پروژه در حال اجرا بود.

وی افزود: اولین موضوع بهبود ارتباط قطعه سازان و خودروسازان بود و موضوع مهم بعدی انتقال خودروسازان به بخش خصوصی است تا شاهد حضور مدیران دولتی در صنعت خودرو نباشیم.

وزیر صمت تائید کرد: موضوع دیگری نیز وجود دارد که ما به دنبال آن هستیم و آن فاصله زیاد قیمت خودرو با درآمد عمومی است که امکان خرید خودرو را از عموم مردم سلب کرده است.

وی در ادامه با اشاره به یک اشتباه استراتژیک در صنعت خودرو خاطرنشان کرد: بزرگترین اشتباه ما در صنعت خودرو اهمیت ندادن به توسعه محصول بود چرا که نمی توانستیم حداقل یک خودروی اقتصادی در کشور داشته باشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خاتمه خاطرنشان کرد: نتوانستیم یک خودروی اقتصادی باکیفیت و با تیراژ بالا تولید کنیم تا در دسترس عموم قرار گیرد، دستیابی به تولید یک خودروی اقتصادی باکیفیت و با تیراژ بالا. تیراژ یکی از مهمترین پروژه های ما است. من روی آن تمرکز می کنم.»