ورق استنلس استیل ۴۱۴۸ چیست؟


صفحات فولادی نسوز امروزه نقش بسیار مهمی در صنایع ایفا می کنند و این آلیاژ تقریبا در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این صفحات باکیفیت و پرکاربرد به دلیل خواص بسیار خوب، گرمای زیاد و محیط نامناسب اجازه استفاده از آلیاژهای دیگر را نمی دهند، صفحات فولادی ضد زنگ به عنوان قهرمان بیرون آمده و مشکلات را حل می کند.

از دیگر ویژگی های این ورق فولادی این است که در برابر اختلاط با بسیاری از مواد مقاوم بوده و کیفیت اولیه خود را حفظ می کند. اساساً ورق فولادی همان ورق فولادی ضد زنگ است. نزدیک به ۱۵۰ نوع آلیاژ فولاد ضد زنگ در صنعت وجود دارد و این تفاوت به دلیل وجود مقادیر مختلف کروم و نیکل در آنهاست که باعث شده هر نوع ورق فولادی ضد زنگ دارای خواص ویژه و کاربردهای خاص خود در صنعت باشد.

ورق های فولادی نسوز گروهی از عناصر فلزی هستند که در برابر حرارت و خوردگی بسیار مقاوم هستند. به طور کلی پذیرفته شده است که تنگستن، مولیبدن، نیوبیم، تانتالیوم و رنیوم بهترین صفحات نسوز هستند. این عناصر دارای یک ویژگی شناسایی کلیدی هستند: هر کدام دارای نقطه ذوب بالای ۲۰۰۰ درجه سانتیگراد / ۳۶۳۲ درجه فارنهایت هستند. همه آنها بسیار متراکم هستند، به شکل خالص خود در برابر خوردگی نسبتاً مقاوم هستند و استحکام آنها در دماهای بسیار بالا بیشتر از سایر فلزات است. صفحات فولاد نسوز به طور گسترده ای به عنوان عناصر آلیاژی در فولادها، فولادهای ضد زنگ، آلیاژهای نسوز و سوپرآلیاژها استفاده می شود.

در حالی که آنها از نظر خصوصیات خانوادگی مشابه هستند، خواص بر اساس مواد متفاوت است، به طوری که درصد کربن مورد استفاده در ورق های فولادی ضد زنگ حدود ۰.۰۵ تا ۰.۱ است.

ورق فولادی ۴۸۴۱ و خصوصیات آن:

این آلیاژ دارای خواص و ویژگی های مشابه با AISI 310S است، اما محتوای کربن بالاتری دارد (تا ۰.۲۵). این فولادهای آلیاژی اغلب به عنوان اتصال دهنده های استاندارد برای کاربردهای دمای بالا استفاده می شوند. مقاومت خوبی در برابر حرارت و خوردگی دارد و می توان از آن تا دمای ۱۱۵۰ درجه سانتی گراد استفاده کرد. مناسب برای کاربردهای دمای ثابت

ورق فولادی ۴۸۴۱ حاوی سیلیکون بیشتری است که باعث می شود این نوع صفحه نسبت به مدل های دیگر در برابر حرارت مقاوم باشد، این ویژگی بسیار خوبی است که باعث شده این صفحه در صنعت بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

این نوع آلیاژ نوعی صفحه نسوز است که مقاومت خوبی در برابر دمای بالا دارد. مقاومت حرارتی این صفحه تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد است، بنابراین می توان از آن به طور عمده در هر مکانی که تنش مکانیکی بالا ایجاد می شود استفاده کرد.

برنامه های کاربردی:

صفحات فولادی ۴۸۴۱ در توری ها، اتصالات، تیرهای نگهدارنده/گذرگاه ها، دم، قطعات سوپر هیتر، گیره لوله، قطعات کوره، بویلر، لوله های غلاف برای ترموکوپل ها و غیره استفاده می شود.

این آلیاژ به دلیل مقاومت در برابر حرارت بالا معمولاً در صنایعی که با دمای بسیار بالا سروکار دارند استفاده می شود. صنایع نفت و پتروشیمی از جمله صنایعی هستند که از این نوع ورق فولادی استفاده می شود

مشخصات:

از جمله خواص فیزیکی آن، استحکام کششی آن ۲۰۰ مگاپاسکال است که برای ورق فولادی ارزش بالایی دارد. عنصر بعدی مقاومت کششی این محصول است که ۶۵۰ مگاپاسکال می باشد.

کاهش استرس

فشار باید با حرارت دادن تا حدودی کاهش یابد تا تنش های ماشینکاری از بین برود. صفحه فولادی ۴۸۴۱ می تواند خود را تا دمای ۶۵۰ درجه حدود ۱-۲ ساعت حفظ کند، سپس هوا خنک شود تا اثرات این فرآیند در طول عملیات حرارتی کاهش یابد.

قیمت ورق 4841

مقاومت در برابر خوردگی

ورق فولادی ۴۸۴۱ در برابر انبساط در اتمسفرهای اکسید کننده تا ۱۰۵۰ درجه مقاوم است. این مقاله همچنین حساسیت به گازهای حاوی H را در دمای بالای ۶۵۰ درجه و گازهای کربنی در دمای بالای ۹۰۰ درجه نشان می دهد.

جوشکاری

اکثر ورق های فولادی ضد زنگ را می توان به راحتی با استفاده از روش های همجوشی یا مقاومتی جوش داده و نسوز کرد. جوشکاری اکسی استیلن بهتر است با فلز پرکننده AWS E/ER 309 یا ۳۰۹L انجام شود.

درخواست‌ها برای مطالبی که در اینجا توضیح داده شده است فقط برای مقاصد توضیحی است تا خواننده بتواند ارزیابی خود را انجام دهد و هیچ تضمینی وجود ندارد که شمش برای اهداف دیگر استفاده شود.

این نوع ورق فولادی به این دلیل است که دارای عناصر نیکل و کروم است و میزان مخلوطی از این عناصر در ساخت آن تعیین کننده کیفیت و خواص آن است و به همین ترتیب بر قیمت ورق فولادی ۴۸۴۱ تأثیر می گذارد. هر چه ضخامت و درصد کروم و نیکل مصرفی در صفحات فولادی نسوز بیشتر باشد (تا حدود ۲۲ درصد)، ارزش صفحات فولادی و در نتیجه قیمت آنها بیشتر خواهد شد.

استفاده از ورق فولادی ۴۸۴۱ در بدنه کوره های دوار

یکی از مهمترین کاربردهای صفحات فولادی نسوز از جمله مدل ۴۸۴۱ استفاده از آنها در ساخت بدنه کوره دوار می باشد. کوره دوار وسیله ای استوانه ای است که قسمت بیرونی آن از فلز و قسمت داخلی آن با سیمان یا آجر نسوز عایق بندی شده است. این استوانه حول یک محور افقی می چرخد ​​و به همین دلیل استوانه دوار نامیده می شود.

ورق فولادی ۴۸۴۱ به دلیل مقاومت حرارتی بالا در ساخت جداره این سیلندر به کار رفته و باعث افزایش کیفیت و عمر این تجهیزات می شود.

خرید ورق استیل ۴۸۴۱:

برای خرید این نوع ورق استیل باید به مراکز معتبر مراجعه کنید تا کیفیت استیل را بررسی کنید. یکی از سایت های معتبر بیار در ایران که بسیاری از صنعتگران به آن مراجعه می کنند سایت می باشد. همکاران ما در واحد فروش شما را با مجموعه فلزی راهنمایی می کنند و بهترین مشاوره را برای خرید مطمئن به شما ارائه می دهند.

به این مقاله اشاره می کند