ورزش عصر PMS ورزش


ورزش یک راه مهم برای حفظ قدرت ، کنترل وزن بدن و کاهش خطر بیماری های جدی مانند دیابت است. اگر شما یک زن هستید و با علائم PMS دست و پنجه نرم می کنید ، فعالیت بدنی می تواند تأثیر بیشتری بر شما بگذارد. در صورت ابتلا به سندرم پیش از قاعدگی ، هر ماه در روزهای قبل از قاعدگی علائم دارید و این علائم آنقدر بد هستند که می توانند بر زندگی عادی تأثیر بگذارند. ممکن است تغییرات احساسی مانند اختلالات خلقی ، خواب یا تمرکز را تجربه کنید. و حتی تغییرات جسمی نیز ممکن است رخ دهد – خستگی ، نفخ یا هوس غذا.

با این حال ، می توانید این علائم را بررسی کنید. تکنیک های مختلف برای افراد مختلف م workثر است ، اما برای بسیاری از زنان ، ورزش می تواند کمک زیادی کند.

pms

چه تمریناتی به این دوره کمک می کند؟

تحقیقات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند علائم PMS مانند افسردگی و خستگی را بهبود بخشد. یک مطالعه نشان داد زنانی که 60 دقیقه تمرین هوازی را سه بار در هفته به مدت هشت هفته انجام دادند از نظر جسمی ، روحی و احساسی بسیار بهتر بودند.

هر چیزی که ضربان قلب شما را افزایش می دهد ورزش هوازی است. پیاده روی سریع ، دویدن ، دوچرخه سواری و شنا همه گزینه های خوبی هستند. ورزش با افزایش مواد شیمیایی مهم مغز ، اندورفین ، خلق و خو را بهبود می بخشد. افزایش اندورفین همچنین می تواند به کاهش درد ناشی از PMS کمک کند.

چند روز اول قاعدگی می تواند ناخوشایندترین باشد ، به ویژه اگر در این مدت مستعد خونریزی هستید. بنابراین ، تمرکز بر حرکات و تمرینات ملایم باید در لیست فعالیتها باشد.

پیاده روی آسان وسواس کاردیو سبک

تمرینات قلبی عروقی یا هوازی را با شدت کمتر افزایش دهید. ایروبیک ، کاردیو سبک ، پیاده روی یا تمرینات کوتاه مدت را در نظر بگیرید. خوب است بدانید که ریه های شما در طول دوره قاعدگی بهتر کار می کنند ، بنابراین برای پایان دوره قاعدگی ، این نوع تمرینات را در نظر بگیرید.

آموزش قدرت

با توجه به افزایش قدرت در این دوره ، از جمله تمرینات تناسب اندام با حجم کم و فعالیت های مبتنی بر قدرت ، این یک حرکت هوشمندانه است. در واقع ، زمان بسیار خوبی برای انجام تمرینات طولانی تر است که شامل ترکیبی از تمرینات قدرتی کامل و کاردیو است.

یوگا و پیلاتس

دو یا سه روز قبل از قاعدگی زمان مناسبی برای انجام فعالیت هایی مانند یوگا است که می تواند به آرامش بدن و کاهش علائم مانند گرفتگی عضلات ، حساسیت به سینه و خستگی و درد ماهیچه ها کمک کند. بسیاری از زنانی که در برنامه 12 هفته ای یوگا شرکت می کنند ، کمتر دچار گرفتگی قاعدگی ، گرفتگی و نفخ می شوند. آنها همچنین انرژی و روحیه بیشتری داشتند. مطالعه دیگری نشان داد که برخی از حرکات یوگا – “کبرا” ، “گربه” و “ماهی” – به کاهش گرفتگی های دردناک کمک می کند.

اگر از پریود خود ناراحت نیستید ، به طور منظم به ورزش خود ادامه دهید. فقط مراقب باش. اگر متوجه شدید که بدن شما به طور عادی کار نمی کند ، استراحت کنید و شدت را کاهش دهید.

در دوران قاعدگی چه تمریناتی نباید انجام شود؟

با بهبود فعالیتهای خاص در دوران قاعدگی ، تمریناتی وجود دارد که ارزش اجتناب از آنها را دارد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، بسیاری از زنان فقط می توانند تمرینات معمول خود را با تعدیلات جزئی ادامه دهند.

به طور کلی ، شما باید استرس و میزان ورزش را در این دوره کاهش دهید. این به معنای پایان تحصیل نیست. در مقابل ، این فقط به معنی کاهش اندک ورزش است.

اگر احساس خستگی غیرمعمول می کنید ، ممکن است بخواهید تمرینات شدید قلبی عروقی یا استقامتی خود را کاهش دهید. در این مدت ، بسیاری از زنان گزارش کرده اند که تحمل به استرس افزایش یافته است ، و تمرینات نسبتاً دشوار را در این دوره بسیار دشوارتر کرده است.

علاوه بر این ، هر عملی که انجام می دهید ، در آن زیاده روی نکنید. تحقیقات نشان می دهد که ماهیچه ها می توانند در دوران قاعدگی به طور متفاوتی حرکت کنند که این امر خطر آسیب را افزایش می دهد. در این مدت ورزش های سبک را متوقف نکنید و برعکس عمل کنید. اما از ورزش های سنگین خودداری کنید.

چه زمانی باید تمرین کنم؟

برای اینکه ببینید آیا ورزش می تواند کمک کننده باشد ، باید آن را در زندگی خود منظم کنید. ورزش را فقط در روزهایی که بدترین علائم سندرم پیش از قاعدگی را دارید ، انجام ندهید. تمرینات خود را در بیشتر روزهای هفته برنامه ریزی کنید تا نتیجه را ببینید ، حدود 30 دقیقه در روز. نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید!

برای خواندن سایر مقالات ما اینجا را کلیک کنید.

منابع

https://www.webmd.com/women/pms/does-exercise-help

https://www.healthline.com/health/exercise-during-period

https://www.bodyform.co.uk/myths-and-facts/living-with-periods/exercising-during-period/

دیدگاهتان را بنویسید