وحشت چیست؟ درمان ضربان قلب عصبی


گاهی اوقات علائم و نشانه های همپوشانی چندین بیماری تشخیص را دشوار می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک و متخصص مشورت کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی و وحشت زدگی بیماری هایی نیز وجود دارند که در صورت مواجهه با آن یا تجربیات شخصی خود می توانید آنها را زیر سوال ببرید. در این مقاله ، هدف ما این است که با بررسی این بیماری ها به تشخیص آنها کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی ، مراجعه به متخصصان و پزشکان شایسته است. اگر چنین بیماری هایی دارید ، می توانید مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان نهایی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار مشابه باشند و تشخیص تفاوت را دشوار می کند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر کسی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده دچار اختلال وحشت می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مهمترین مقاله ما را در اینجا بخوانید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • چه شماره ای
 • تعریق

در حالی که علائم این دو بیماری ، حمله وحشتزدگی و حمله قلبی با هم تداخل دارند ، آگاهی از تشخیص می تواند نجات دهنده زندگی باشد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله وحشت شدید است: ناگهان ترس شدید او را فرا می گیرد. شاید نه از ناکجاآباد یا چیزی که باعث اضطراب شده است. نبض می تواند بسیار سریع باشد ، که می تواند منجر به سرگیجه و حتی اسهال شود. به نظر می رسد هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و سوزش معده را تجربه کنید.

علائم جسمی هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان متفاوت است. هر دو اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – که شدید و غیرقابل انکار است. یا “ممکن است احساس کبودی کنید که تا گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و بازوی پایین سمت چپ گسترش می یابد.” همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان نیز اغلب حالت تهوع ، استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی معمولاً منحنی کاملاً متفاوتی را دنبال می کنند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب ملموس تر از علائم نگران کننده حمله پانیک است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه ممکن است به حدی افزایش یابد که احساس کنید فیل روی دنده هایش نشسته است ، در تنفس مشکل دارید ، حالت تهوع و سرگیجه را بدتر می کنید و – در صورت عدم درمان – حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع و سریع را تجربه می کنند – که به آن ضربان قلب می گویند – و احساس می کنند نمی توانند احساسات و افکار خود را کنترل کنند. حملات پانیک در زنان معمولاً ناشی از تزریق بیش از حد و گرسنگی است – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، شاید به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص سکته مغزی انجام دهید

آزمایش است تشخیص دهید که حمله قلبی است یا حمله وحشت

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. در نتیجه این آسیب ، قلب پروتئین های تروپونین T و تروپونین I را در جریان خون آزاد می کند. پزشکان در بخش اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطوح بالاتر تروپونین انجام می دهند ، و اگر این کار را انجام دهند ، به تأیید علت درد قفسه سینه در اثر حمله قلبی کمک می کند. آنها همچنین هستند نوار قلب (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب است.


بیشتر بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر کسی هرگز علائم آن را تجربه نکرده باشد. یک فرد می تواند با اندازه گیری عوامل متعددی دو حالت را تشخیص دهد ، از جمله:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در حین حمله هراس ، درد قفسه سینه معمولاً شدید یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی ممکن است شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه شانه ادامه یابد.

شروع کنید

علائم همچنین می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک یا حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی ، مانند بالا رفتن از پله است.

عادت زنانه

مدت زمان علائم نیز می تواند به تمایز بین حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. بیشتر حملات پانیک در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد ، اما ممکن است پس از چند دقیقه بدتر شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با سکته قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی در قلب ، که منجر به اختلال در جریان خون حیاتی می شود ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می توانند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) بیشتر در معرض بیماری های قلبی هستند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را تنظیم می کند. ضربان قلب با توجه به فعالیتها و احساسات روزانه فرد متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب افراد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهند به طور چشمگیری تغییر می کند. این همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب فرد به همان اندازه سرعت خود را تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان در مطالعات HRV بر روی افراد مبتلا به اختلالات مختلف اضطرابی ، از جمله اختلال هراس ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV پایین تری نسبت به افراد بدون اختلال بدون اضطراب داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

برای حمله هراس به پزشک مراجعه کنید

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، همیشه بهتر است در صورت شک به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از پایین بازو یا فک منتشر می شود.

روشهای درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شده است ، چشم انداز ممکن است متفاوت باشد. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناراحت کننده باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند که می تواند کیفیت زندگی آنها را بدتر کند. پزشک شما می تواند با تعدادی از تکنیک ها ، از جمله تغییر شیوه زندگی ، دارو و مشاوره ، به شما در مدیریت اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. در جستجوی حمله قلبی، فرد همچنین باید اقدامات لازم را برای درمان بیماری زمینه ای انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید