واتس اپ در ماه می ۱.۹ میلیون حساب کاربری را به حالت تعلیق درآورد


واتس‌اپ گزارش‌های امنیتی ماهانه کاربران را منتشر می‌کند، بنابراین مطابق با قانون فناوری اطلاعات ۲۰۲۱، اکنون نسخه‌ای در ماه جولای داریم. به عنوان بخشی از آخرین گزارش ماهانه ایمنی کاربر، پلتفرم پیام رسانی متعلق به متا فاش کرد که حدود ۱.۹ میلیون حساب کاربری را در ماه می به حالت تعلیق درآورده است.

واتس اپ اکانت های جدید را ممنوع کرد!

بر اساس آخرین گزارش ماهانه ایمنی کاربر، واتس‌اپ ۱۹،۱۰،۰۰۰ حساب کاربری را بین ۱ تا ۳۰ می ۲۰۲۲ به حالت تعلیق درآورده است. ایده این است که به طور منظم حساب‌ها را مسدود کنیم تا از هرگونه رفتار مخرب در این پلت فرم پیام‌رسانی جلوگیری شود.

برای انجام این کار، واتس اپ از یک سیستم تشخیص سوء استفاده استفاده می کند که شامل سه مرحله برای حساب کاربر است: هنگام ثبت نام، هنگام ارسال پیام و هنگام پاسخ دادن به نظرات منفی. بر اساس گزارش های کاربران با کمک یک تیم اختصاصی تجزیه و تحلیل می شود.

سخنگوی واتس اپ گفت: “واتس اپ پیشرو در صنعت در زمینه پیشگیری از سوء استفاده در میان سرویس های پیام رسانی رمزگذاری شده است. در طول سال ها، ما به طور مداوم در هوش مصنوعی و سایر فناوری های پیشرفته، دانشمندان داده، کارشناسان و فرآیندها سرمایه گذاری کرده ایم تا کاربران خود را در پلتفرم خود ایمن نگه داریم. مطابق با قانون فناوری اطلاعات سال ۲۰۲۱، ما گزارش خود را برای ماه مه ۲۰۲۲ منتشر کرده ایم. این گزارش امنیت کاربر حاوی جزئیات شکایات دریافت شده توسط کاربران و اقدامات مربوطه انجام شده توسط WhatsApp و همچنین اقدامات پیشگیرانه انجام شده توسط کاربران است. WhatsApp برای مبارزه با آنها.

این گزارش همچنین فاش کرد که از ۳۰۳ درخواست تجدیدنظر برای ممنوعیت حساب، تنها ۲۳ حساب واتساپ پس از ممنوعیت در ماه می بازیابی شدند. برای یادآوری، واتس اپ در ماه آوریل ۱۶۶۶۰۰۰ حساب کاربری و ۱۸۰۵۰۰۰ حساب کاربری را در ماه مارس سال جاری مسدود کرد.

واتس‌اپ قصد دارد با افزودن اطلاعات بیشتر در گزارش‌های آتی، شفافیت بیشتری را در این فرآیند ارائه دهد. همچنین قرار است راهی برای درخواست کاربران برای بررسی ممنوعیت اضافه شود. با این حال، ما نمی دانیم که این ویژگی کی و آیا هرگز معرفی خواهد شد.