هم افزایی سایپا و دانش بنیان در رویداد فناوری خودروهای آینده


مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا اعلام کرد:

رویداد آینده فناوری خودرو با هدف هم افزایی توانمندی های سایپا و شرکت های دانش بنیان و به منظور مهار دانش و تجربه شرکت های فعال در حوزه نیازهای فناوری صنعت خودرو با مشارکت مرکز پژوهش و نوآوری صنایع خودروسازی سایپا و گروه خودرو در ستاد حمل و نقل و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری.

به گزارش پارچین خودرو، سید شاهین آذبی، مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری خودرو سایپا از برگزاری این رویداد در روزهای ۴ و ۵ مهرماه سال جاری خبر داد و آن را سال تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی عنوان کرد. وی بیان کرد: هدف از برگزاری این رویداد بهره مندی از توان شرکت های توانمند و دانش بنیان برای رفع نیازهای فناورانه در توسعه خودروهای آینده است. وی افزود: گروه خودروسازی سایپا در تلاش است تا علاوه بر پاسخگویی به نیازهای کنونی مردم، نگاهی به آینده داشته باشد و از فناوری هایی که در آینده صنعت خودرو را تعریف می کند غفلت نکند.

ازبی این فناوری‌ها را در حوزه‌های خودروهای الکتریکی هیبریدی، خودروهای متصل و سیستم‌های پیشرفته کمک راننده و همچنین تست زیرساخت‌ها و آزمایشگاه‌های خودرو گنجاند و گفت: دنیای خودرو در آینده نزدیک و برای چندین دهه بر اساس این هاب، خودروسازان برای بقا و سهم خوب در بازار دستیابی به سطح قابل قبولی در این زمینه ها اجتناب ناپذیر است.

وی ابراز امیدواری کرد که مشارکت شرکت‌های دانش بنیان به‌ویژه دانشگاه‌ها، این رویداد را با غنا و محتوای هدفمند به همراه داشته باشد و منجر به همکاری گسترده‌تر با خودروسازی سایپا شود.

مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو در سایپا خاطرنشان کرد: ارتباط و همکاری با اشخاص حقیقی و حقوقی در حوزه های فناورانه تنها به دانش بستگی ندارد، بلکه باید به توانمندی ها، توانمندی ها و حمایت های لازم از فناوری ریاست جمهوری توجه شود. در این زمینه بسیار مفید است.