نه، ویندوز XP محبوب‌تر از ویندوز ۱۱ نیست – بررسی Geek


لوگوی ویندوز XP روی پس‌زمینه پیش‌فرض ویندوز 11.
مایکروسافت

به دلیل “ممیزی آمادگی” جدید Lansweeper، برخی از پورت ها گزارش داده اند که ویندوز XP محبوب تر از ویندوز ۱۱ است. اما اینطور نیست – ممیزی Lansweeper اطلاعات جالب (و نگران کننده) را در مورد گواهینامه ویندوز ۱۱ نشان می دهد، اما اینطور نیست. تصویر کاملی از استفاده از ویندوز یونیورسال ترسیم کنید.

بیایید به تعقیب و گریز برسیم. Lansweeper شرکتی است که نرم افزار مدیریت دارایی فناوری اطلاعات را می فروشد. ممیزی او که برای مدیران سیستم و مدیران فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است، نیاز به ابزاری “سریع و مقرون به صرفه” را برجسته می کند که بتواند رایانه های موجود در یک شبکه تجاری واجد شرایط ارتقاء ویندوز ۱۱ را بررسی کند. Lansweeper این ابزار را می سازد!

داده‌های گزارش Lansweeper بسیار ارزشمند است، اما بر شرکت‌هایی تمرکز دارد که تمایل دارند از نرم‌افزار قدیمی، متوقف‌شده و با امنیت ضعیف استفاده کنند. با توجه به ممیزی، Lansweeper دریافت که تنها ۱.۴۴٪ از ایستگاه های کاری از ویندوز ۱۱ استفاده می کنند. این کمتر از ویندوز ۱۰ (۸۰.۳۴٪)، ویندوز ۷ (۴.۷۰٪) و به ویژه ویندوز XP (1.71٪) است.

نموداری که نشان می دهد مصرف کنندگان ویندوز 11 را با نرخی دو برابر بیشتر از شرکت ها استفاده می کنند
مصرف کنندگان از ویندوز ۱۱ دو برابر بیشتر از مشاغل استفاده می کنند. لانسوبر

Lansweeper توضیح نمی دهد که چگونه این اعداد را بازیابی کرده است، اگرچه اظهار داشت که ۱۰ میلیون رایانه را اسکن کرده است که ۲۰٪ آنها متعلق به شرکت ها هستند. این بدان معنی است که حجم نمونه شرکت نسبتاً محدود است (حدود ۲ میلیارد رایانه فعال روی زمین وجود دارد) و داده های آن کمی به سمت مشاغل و شرکت ها منحرف می شود که اغلب از نرم افزارهای قدیمی برای راه اندازی دستگاه های خودپرداز، مراکز تماس و مراکز فروش استفاده می کنند. سیستم ها، زیرساخت های حیاتی، و غیره.

به عبارت دیگر، داده های Lansweeper این کار را انجام نمی دهند اثبات اینکه آیا ویندوز XP محبوب‌تر از ویندوز ۱۱ است. این به سادگی این واقعیت را نشان می‌دهد که شرکت‌ها بیش از حد به نرم‌افزارهای قدیمی وابسته هستند، تا حدی به دلیل الزامات سخت‌افزاری سخت‌افزاری ویندوز ۱۱، که تضمین می‌کند «تنها ۴۴.۴ درصد از ایستگاه‌های کاری واجد شرایط ارتقا هستند.

اکنون این الزامات سخت افزاری بر مصرف کنندگان نیز تأثیر می گذارد. همانطور که ماه گذشته گزارش دادیم، در حال حاضر صدور گواهینامه برای ویندوز ۱۱ غیرفعال است زیرا کاربر معمولی رایانه شخصی نمی تواند آن را ارتقا دهد. اما افراد بیشتری نسبت به ویندوز XP از ویندوز ۱۱ استفاده می کنند و مدتی است که همینطور بوده است.

نموداری که نشان می دهد پذیرش جهانی ویندوز 11 بیشتر از XP است.
داده های Statcounter تصویر دقیق تری از پذیرش ویندوز ۱۱ ارائه می دهد. شمارنده آمار

برای نگاه دقیق‌تر به محبوبیت ویندوز ۱۱، باید از داده‌های Statcounter استفاده کنیم. سرویس تجزیه و تحلیل Statcounter با بیش از ۲ میلیون وب سایت ادغام می شود و هر ماه بیش از ۱۰ میلیارد بازدید از صفحه را اسکن می کند. طبق آخرین گزارش آن، حدود ۸.۵۳ درصد از رایانه های شخصی از ویندوز ۱۱ استفاده می کنند، در حالی که تنها ۰.۴۵ درصد از رایانه های شخصی از ویندوز XP استفاده می کنند.

من نمی گویم که این داده ها کامل هستند. بسیاری از رایانه های تجاری از وب سایت های مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل Statcounter بازدید نمی کنند. اما این انتقاد ممکن است در مورد داده های Lansweeper نیز اعمال شود – ما نمی دانیم این شرکت چگونه حسابرسی خود را انجام داده است.

در حالی که پذیرش ویندوز ۱۱ بسیار ضعیف است، واضح است که سیستم عامل جدید محبوب تر از ویندوز XP است. داده های Statcounter نشان می دهد a ذره شکافی بین استفاده از ویندوز ۱۱ و ویندوز XP، و مربوط به گزارش‌های سایر سرویس‌ها، مانند AdDuplex.