نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام Armoni


خلاصه
منیزیم به سلولهای میوکارد در مبارزه با کلسیم که باعث تحریک انقباضات می شود ، کمک می کند. این مواد معدنی برای اطمینان از انقباض و آرامش مناسب سلول های قلب با یکدیگر رقابت می کنند.

3- تنظیم انقباضات ماهیچه ای
منیزیم نقش مهمی در تنظیم انقباضات ماهیچه ای دارد. مانند قلب ، منیزیم نیز به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم برای آرامش ماهیچه ها عمل می کند. در ماهیچه ها ، کلسیم به پروتئین هایی مانند تروپونین C و میوزین متصل می شود. این فرایند شکل این پروتئین ها را تغییر داده و باعث انقباض می شود. منیزیم با کلسیم به لطف این نقاط اتصال به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. اگر بدن شما منیزیم کافی برای رقابت با کلسیم ندارد ، ماهیچه های شما می توانند منقبض شده و باعث گرفتگی یا گرفتگی عضلات شوند. به همین دلیل ، منیزیم معمولاً برای درمان گرفتگی عضلات زیر نظر پزشک در دوزهای مناسب توصیه می شود.

خلاصه
منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و به انقباض سلول های ماهیچه ای پس از انقباض کمک می کند. سطوح پایین منیزیم می تواند باعث انقباض ماهیچه ها شود و علائمی مانند گرفتگی یا گرفتگی عضلات را ایجاد کند.

4- کنترل قند خون در دیابت نوع 2
افراد مبتلا به دیابت نوع 1 اغلب دارای سطوح پایین منیزیم هستند که می تواند وضعیت را بدتر کند ، زیرا منیزیم به تنظیم انسولین کمک می کند ، قند را از خون خارج می کند و برای ذخیره به سلول ها منتقل می کند. به عنوان مثال ، سلول های شما گیرنده های انسولین دارند که برای عملکرد صحیح به منیزیم نیاز دارند. هنگامی که سطح منیزیم پایین است ، سلول ها نمی توانند از انسولین به طور م useثر استفاده کرده و سطح قند خون را افزایش دهند. افزایش مصرف منیزیم ممکن است سطح قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. تجزیه و تحلیل هشت مطالعه نشان داد که مکمل منیزیم به طور قابل توجهی قند خون ناشتا را در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می دهد. با این حال ، اثر مفید منیزیم بر کنترل قند خون تنها در مطالعات کوتاه مدت یافت شده است.

5- بهبود کیفیت خواب
کم خوابی یک مشکل جدی بهداشتی در سراسر جهان است. مصرف منیزیم می تواند کیفیت خواب را با آرامش ذهن و بدن بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید