نسخه جدید Altara Automatic از نوامبر به تولید انبوه می رسد


معاون تحقیق، طراحی و توسعه محصول ایران خودرو از عرضه نسخه جدید تارا V4 اتوماتیک با تجهیزات ایمنی و راحتی بیشتر و همچنین تغییرات در طراحی ظاهری در آبان ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پارچین خودرو، محسن رضایی مانیش در خصوص هدف ایران خودرو برای عرضه گیربکس اتوماتیک جدید تارا گفت: ایران خودرو سعی کرده محصولی مطابق با استانداردهای جهانی، تجهیزات مدرن و طراحی جذاب را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تارا اتوماتیک لوکس ترین، ایمن ترین و مدرن ترین سدان تولید شده در کشور به حساب می آید، گفت: ایران خودرو تصمیم گرفته است نسخه لوکس تر از سدان اتوماتیک فعلی تارا را برای مشتریان لوکس به بازار ایران عرضه کند. تغییراتی در زمینه تجهیزات رفاهی و ایمنی و همچنین در زمینه طراحی ظاهری ایجاد شده است.

رضایی منش در خصوص مشخصات فنی خودروی جدید تارا اتوماتیک گفت: نسخه جدید تارا اتوماتیک همچنان از موتور TU5P (بهینه) با قابلیت تولید ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور بهره می برد و قدرت این موتور توسط این خودرو تولید می شود. یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک.سرعت ها با گیربکس تیپ ترونیک (دستی) به چرخ های جلو منتقل می شود و حالت های رانندگی اسپرت و برفی نیز برای این گیربکس انتخاب شده است.

تغییرات نسخه جدید تارا اتوماتیک نسبت به مدل فعلی

وی در خصوص تغییرات گیربکس اتوماتیک V4 نسبت به نسخه پایه از نظر کاربردی گفت: از جمله آپشن های اضافه شده به گیربکس اتوماتیک V4 می توان به سنسور ضربه یا سنسور پا در زیر سپر عقب برای باز کردن صندوق عقب اشاره کرد. بخاری برای صندلی راننده و سرنشین جلو امکان تماس اضطراری SOS را نشان می دهد.

معاون تحقیق، طراحی و توسعه محصول ایران خودرو گفت: با توجه به اضافه شدن قابلیت تماس اضطراری SOS، طراحی کنسول سقف (پنل سانروف) تارا اتوماتیک V4 نسبت به نسخه قبلی تغییر کرده است. سوئیچ های بالابر پنجره بر روی قاب های تارا اتوماتیک V4 قرار گرفته اند که به همین دلیل طراحی کنسول جلوی تارا اتوماتیک V4 نیز تغییر کرده و یک جعبه متحرک در این قسمت اضافه شده است.

وی افزود: همچنین ایران خودرو طراحی صندلی های ردیف دوم از نوع تارا اتوماتیک V4 را تغییر داده و برای سرنشینان عقب آرنجی (دستی) را در قسمت میانی اضافه کرده است.

رضایی مانیش گفت: ایران خودرو قصد دارد برای به روز رسانی سبک بیرونی این سدان محبوب، چراغ های عقب جدید با گرافیک جدید را برای نسخه اتوماتیک V4 تارا نصب کند.

V4 اتوماتیک نوع تارا با تجهیزاتی مانند سنسور پای صندوق عقب، سانروف برقی، ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، قابلیت تماس اضطراری SOS، گرمکن صندلی های جلو، چراغ خورشیدی راننده، روشنایی استقبال از زیر سقف، و چراغ داشبورد سدان لوکس : داخلی محسوب می شود و امروزه در دنیا قادر به رقابت با خودروهای هم کلاس است.