نحوه CC یا BCC در Gmail


لوگوی جیمیل

مانند سایر ارائه دهندگان ایمیل، Gmail از فیلدهای CC و BCC پشتیبانی می کند تا بتوانید کپی های بیشتری از ایمیل های خود ارسال کنید. ما توضیح خواهیم داد که این عبارات به چه معنا هستند، چگونه از آنها استفاده می شود و چگونه در Gmail روی دسکتاپ و تلفن همراه استفاده می شود.

CC و BCC در Gmail چیست؟

هر دو CC و BCC به شما کمک می کنند یک نسخه اضافی از ایمیل خود را برای گیرندگان انتخابی خود ارسال کنید.

CC مخفف “Carbon Copy” است و معمولاً برای اطلاع دادن به شخص ثالث از پیام ایمیلی که برای گیرنده اصلی ارسال می کنید استفاده می شود. به عنوان مثال، می توانید یک نسخه از آن را در ایمیلی که برای رئیس خود ارسال می کنید برای همکار خود ارسال کنید. ایمیل در درجه اول به رئیس شما ارسال می شود، اما شما می خواهید همکار خود را در جریان قرار دهید.

رئیس شما می تواند گیرندگان را در قسمت CC ببیند. هنگامی که آنها انتخاب می کنند که به همه گیرندگان در ایمیل شما پاسخ دهند، شخصی که برای او ارسال می شود یک کپی از آن پاسخ نیز دریافت خواهد کرد.

از سوی دیگر، BCC مخفف “کپی کربن کور” است. این زمانی استفاده می شود که می خواهید یک کپی از یک ایمیل برای شخصی ارسال کنید، اما نمی خواهید گیرنده اصلی بداند که شما این کار را انجام می دهید. به عنوان مثال، می توانید رئیس خود را در یک پیام ایمیلی که در درجه اول برای کارآموزی که مربیگری می کنید در نظر گرفته شده است. به این ترتیب، مدیر شما از مکالمه شما با کارآموز می‌داند، اما کارآموز نمی‌داند که رئیس شما نیز ارتباط را مشاهده می‌کند.

هنگامی که کارآموز به ایمیل شما پاسخ می دهد، رئیس شما پاسخی را دریافت نمی کند، زیرا نرم افزار ایمیل کارآموز نمی تواند افراد در قسمت BCC را ببیند.

نحوه CC یا Blind CC در Gmail در دسک تاپ

برای استفاده از CC و BCC در نسخه دسکتاپ Gmail، ابتدا مرورگر وب مورد علاقه خود را باز کرده و وب سایت Gmail را راه اندازی کنید. در صورت لزوم وارد حساب کاربری خود شوید.

در Gmail، پیش‌نویس ایمیل موجود را در صورت داشتن باز کنید یا با انتخاب نوشتن در گوشه سمت راست بالا، ایمیل جدیدی ایجاد کنید. ما دومی را انتخاب خواهیم کرد.

او انتخاب می کند "آهنگساز" در گوشه سمت چپ بالا

در پنجره New Message، در کنار فیلد To، روی Cc یا Bcc کلیک کنید تا فیلدها به ایمیل شما اضافه شوند. اگر می‌خواهید از هر دو قسمت استفاده کنید، می‌توانید روی هر دو کلیک کنید.

کلیک "کپی 🀄" و "Bcc"

در قسمت To، آدرس ایمیل گیرنده اصلی را وارد کنید. در قسمت CC، گیرنده ثانویه را وارد کنید. به یاد داشته باشید که گیرنده اصلی شما می‌تواند ببیند چه کسی در قسمت CC است.

فیلد “BCC” را با آدرس ایمیل افرادی که می خواهید از گیرنده اصلی مخفی کنید پر کنید. سپس موضوع و متن ایمیل خود را تایپ کنید و برای ارسال ایمیل روی “ارسال” کلیک کنید.

در Gmail روی دسکتاپ خود ایمیل بنویسید و ارسال کنید.

Gmail پیام شما را بر اساس گیرندگانی که در فیلدهای To، Cc و Bcc مشخص شده است، تحویل خواهد داد. شما آماده اید.

نحوه CC یا BCC در Gmail در موبایل

برای CC یا BCC به شخصی از تلفن خود، ابتدا برنامه Gmail را در تلفن خود راه اندازی کنید.

در گوشه سمت راست پایین جیمیل، روی «نوشتن» کلیک کنید تا یک ایمیل جدید ایجاد کنید.

او انتخاب می کند "آهنگساز" در گوشه سمت راست پایین

در صفحه ایجاد، در کنار فیلد To، روی نماد فلش رو به پایین ضربه بزنید.

Gmail فیلدهای “CC” و “BCC” را نمایش می دهد. همانطور که در بالا توضیح داده شد، از گیرندگان مناسب در فیلدهای To، Cc و Bcc استفاده کنید. سپس موضوع و متن ایمیل خود را پر کنید.

در نهایت، هنگامی که برای ارسال ایمیل خود آماده شدید، روی نماد بادبادک در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

ایجاد و ارسال ایمیل در Gmail در تلفن همراه.

ایمیل شما برای افراد مشخص شده ارسال خواهد شد. شما انجام دادید.


اگر با Gmail شروع کرده اید و می خواهید نکات بیشتری را بیاموزید، ما یک راهنمای نکات Gmail برای کمک به شما در انجام این کار داریم.

مربوط: نکات Power و Gmail Labs