نحوه پاک کردن کش و کوکی ها در گوگل کروم


صفحه دانلود گوگل کروم
ایوان لورن / Shutterstock.com

اگر می‌خواهید مشکلات بارگیری یا قالب‌بندی را برطرف کنید تا تجربه مرور خود را در Google Chrome بهبود ببخشید، پاک کردن حافظه پنهان و کوکی‌ها یک مکان عالی برای شروع است. در اینجا آمده است که چگونه و چه اتفاقی می افتد وقتی آن را حذف می کنید.

وقتی کش و کوکی ها پاک می شوند چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که از یک وب سایت بازدید می کنید، گاهی اوقات اطلاعات خاصی را ذخیره می کند (یا به خاطر می آورد). کوکی‌ها داده‌های مرور کاربر را ذخیره می‌کنند (با رضایت آنها) و به حافظه پنهان کمک می‌کنند تا با به خاطر سپردن تصاویر، ویدیوها و سایر بخش‌های یک صفحه وب از آخرین بازدید، به جای اینکه مجبور باشند همه چیز را با هر بازدید دوباره انجام دهند، صفحات وب را سریع‌تر بارگیری کند.

مربوط: پاک کردن دائمی کوکی ها وب را آزاردهنده تر می کند

وقتی کش و کوکی ها را پاک می کنید، تمام این اطلاعات حذف می شوند. این بدان معناست که هر کلمه عبوری که در یک وب سایت وارد کرده اید باید دوباره وارد شود و سایت هایی که قبلاً بازدید کرده اید زمان بیشتری برای بارگیری خواهند داشت زیرا باید محتوای صفحه وب را دوباره بارگیری کنند.

حتی در این صورت، گاهی اوقات یک شروع دوباره ضروری است، به خصوص هنگام عیب یابی مشکلات مرورگر.

چگونه کش و کوکی ها را از کروم پاک کنیم

قبل از شروع، این دستورالعمل‌ها برای پاک کردن حافظه پنهان و کوکی‌های Chrome در رایانه Windows 10، ۱۱ یا Mac شما هستند. ما راهنماهای جداگانه ای برای دستگاه های iPhone، iPad و Android داریم.

برای پاک کردن حافظه پنهان و کوکی‌های Chrome، باید به منوی تنظیمات مرورگر خود دسترسی داشته باشید. سه راه مختلف برای رسیدن به اینجا وجود دارد.

روش اول این است که روی نماد سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید، نشانگر را روی More Tools نگه دارید و سپس Clear Browsing Data را انتخاب کنید.

پنجره تنظیمات را در کروم از طریق منو باز کنید

ممکن است از تصویر بالا متوجه شده باشید که یک کلید میانبر وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. برای رفتن مستقیم به صفحه برای پاک کردن کش و کوکی ها، به طور همزمان کلیدهای Ctrl + Shift + Delete را فشار دهید.

در غیر این صورت، می توانید وارد شوید chrome://settings/clearBrowserData در نوار آدرس

لینک تنظیمات کروم

مهم نیست که کدام روش ناوبری را انتخاب می کنید، اکنون باید در پنجره Clear Browsing Data باشید.

اولین کاری که در اینجا انجام می دهید این است که محدوده تاریخ حذف کوکی ها و کش را انتخاب کنید. بر روی فلش در کادر کنار “محدوده زمانی” کلیک کنید تا لیست باز شود و سپس محدوده زمانی مورد نظر را انتخاب کنید. این به طور پیش فرض روی “همیشه” تنظیم شده است.

محدوده زمانی را انتخاب کنید

سپس، کادرهای کنار «کوکی‌ها و سایر داده‌های سایت» و «تصاویر و فایل‌های ذخیره‌شده» را علامت بزنید. همچنین می توانید تاریخچه مرور خود را در اینجا نیز پاک کنید.

پس از علامت زدن کادرها، دکمه «پاک کردن داده ها» را انتخاب کنید.

تمام داده ها را پاک کنید

پس از چند لحظه، حافظه پنهان و کوکی های شما پاک می شوند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر