نحوه ورود و خروج از حالت تمام صفحه در مک


دکمه تمام صفحه سبز برای مک (macOS)

آیا تا به حال خواسته اید از یک برنامه در حالت تمام صفحه در مک خود استفاده کنید؟ یا شاید شما در حالت تمام صفحه گیر کرده اید و نمی دانید چگونه از آن خارج شوید. خوشبختانه، تغییر حالت ها به آسانی کلیک کردن روی یک دکمه سبز کوچک است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

نحوه ورود به حالت تمام صفحه در مک

مک ها توانایی اجرای برنامه ها را در حالت تمام صفحه به خصوص از زمان Mac OS X 10.7 Lion در سال ۲۰۱۱ به طور بی نهایت داشته اند. آسان برای استفاده. توجه به این نکته مهم است که همه برنامه های مک از حالت تمام صفحه پشتیبانی نمی کنند. اما برای کسانی که این کار را انجام می دهند، می توانید به راحتی با استفاده از چندین روش مختلف وارد آن شوید.

شاید ساده ترین راه این باشد که روی دکمه دایره سبز رنگ در گوشه سمت چپ بالای پنجره برنامه کلیک کنید. یا می توانید با نشانگر ماوس را روی دایره سبز رنگ نگه دارید و انتخاب کنید “وارد حالت تمام صفحه شوید” در منوی کوچکی که ظاهر می شود.

روی دایره سبز کلیک کنید یا انتخاب کنید "ورود به حالت تمام صفحه."

همچنین، بسیاری از برنامه‌ها به شما اجازه می‌دهند از نوار منو در بالای صفحه، View > Enter Full Screen را انتخاب کنید.

View > Enter Full Screen را انتخاب کنید.” عرض=”۶۵۰″ ارتفاع=”۲۳۵″ src=”/pagespeed_static/1.JiBnMqyl6S.gif” بارگذاری =”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” یک خطا=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”/></p>
<p>همچنین یک میانبر صفحه کلید وجود دارد: در macOS Big Sur و نسخه های قبلی، Ctrl + Command + F را فشار دهید تا وارد حالت تمام صفحه شوید.  در macOS Monterey یا جدیدتر، Fn + F (Function + F) را فشار دهید.  از آنجایی که میانبر Fn + F نسبتا جدید است، برخی از برنامه ها ممکن است هنوز فقط میانبر Ctrl + Command + F را تشخیص دهند.</p>
<p><strong>مربوط:</strong> <strong><em>نحوه مدیریت سریع Split View در مک</em></strong></p>
<h2 role=نحوه خروج از حالت تمام صفحه در مک

خروج از حالت تمام صفحه در مک به آسانی وارد شدن به آن است، اما نیاز به یک مرحله اضافی دارد. اگر در حال حاضر در حالت تمام صفحه هستید، نشانگر ماوس خود را به بالای صفحه ببرید و آن را در آنجا رها کنید تا نوار منو ظاهر شود.

وقتی دایره سبز رنگ را در گوشه سمت چپ بالای صفحه دیدید، روی آن کلیک کنید. یا ماوس را روی آن ببرید و انتخاب کنید “از حالت تمام صفحه خارج شوید” در منوی بازشو

انتخاب کنید "از حالت تمام صفحه خارج شوید."

همچنین می توانید View > Exit حالت تمام صفحه را در نوار منو انتخاب کنید یا Ctrl + Command + F (در Big Sur یا قبل از آن) یا Fn + F (در Monterey یا جدیدتر) را فشار دهید تا از حالت تمام صفحه خارج شوید.

اگر ترجیح می‌دهید همیشه نوار منو را در حالت تمام صفحه ببینید، می‌توانید به System Preferences > Dock & Menu Bar بروید، سپس علامت کادر کناری را بردارید. “نوار منو در حالت تمام صفحه به صورت خودکار مخفی و نمایش داده شود”. موفق باشید و خداوند شما را حفظ کند!

مربوط: نحوه نمایش (یا پنهان کردن) نوار منوی تمام صفحه در مک