نحوه نمایش اپلیکیشن ها در آیفون


کتابخانه اپل آی‌پد اپل در پس‌زمینه آبی

شما واقعا نمی توانید برنامه ها را در آیفون پنهان کنید، اما می توانید پیدا کردن آنها را دشوار کنید. اگر نمی توانید برنامه ای را در صفحه اصلی آیفون خود پیدا کنید، ممکن است همچنان در کتابخانه برنامه شما موجود باشد. همچنین، برخی از خریدهای برنامه پنهان را می توان فاش کرد. در اینجا نحوه انجام هر دو آمده است.

برنامه های “مخفی کردن” را در کتابخانه برنامه خود کشف کنید

با شروع iOS 14، اپل صفحه App Library را در آیفون شما معرفی کرد که لیستی سازمان یافته از تمام برنامه های نصب شده روی دستگاه شما را نمایش می دهد. برنامه‌ای را می‌توان بر روی آیفون نصب کرد که در صفحه اصلی شما فهرست نشده است اما همچنان می‌توانید در کتابخانه برنامه‌ها به آن دسترسی داشته باشید. اگر چنین است، می توانید به راحتی برنامه را به صفحه اصلی خود اضافه کنید.

برای باز کردن کتابخانه برنامه، برای یافتن نمادها، بارها و بارها روی صفحه اصلی خود به سمت چپ بکشید تا به آخرین صفحه برسید، سپس دوباره انگشت خود را بکشید تا کتابخانه برنامه باز شود. شبکه ای از نمادها را در دسته های مختلف خواهید دید که نشان دهنده برنامه هایی است که نصب کرده اید. روی نوار جستجو در بالای صفحه ضربه بزنید و نام برنامه مورد نظر خود را تایپ کنید.

نام برنامه را در نوار جستجوی App Library تایپ کنید.

وقتی آن را پیدا کردید، انگشت خود را روی نماد آن در لیست نتایج ضربه بزنید و نگه دارید. در منوی ظاهر شده، «افزودن به صفحه اصلی» را انتخاب کنید.

رسیدگی "افزودن به صفحه اصلی" در منوی پاپ آپ کتابخانه App.

سپس می توانید به صفحه اصلی خود برگردید و نماد برنامه ای را که به تازگی به صفحه اصلی خود اضافه کرده اید را در یکی از صفحات مشاهده خواهید کرد.

در آینده، اگر می‌خواهید همه برنامه‌های تازه دانلود شده‌تان به‌طور خودکار در صفحه اصلی ظاهر شوند، برنامه تنظیمات را باز کنید و روی صفحه اصلی ضربه بزنید. سپس یک علامت تیک در کنار «افزودن به صفحه اصلی» اضافه کنید.

مربوط: نحوه تغییر مکان قرارگیری برنامه های جدید در آیفون

خرید برنامه های مخفی در آیفون خود را آشکار کنید

با استفاده از تنظیمات Apple ID خود، امکان مخفی کردن خریدهای قبلی مواردی مانند برنامه ها وجود دارد. اگر نمی‌توانید برنامه‌ای را که می‌خواهید دانلود کنید در تاریخچه خرید خود پیدا کنید، تنظیمات را باز کنید و روی Apple ID خود در بالا ضربه بزنید. سپس “Media & Purchases” را انتخاب کنید و روی “Hidden Purchases” کلیک کنید.

رسیدگی "خریدهای پنهان"

در صفحه بعدی، لیستی از خریدهایی را که قبلا پنهان کرده بودید، مشاهده خواهید کرد. روی «نمایش» در پشت هر برنامه‌ای که می‌خواهید دوباره شناسایی کنید، کلیک کنید.

رسیدگی "نشان دادن"

پس از آن، برنامه در تاریخچه خرید شما ظاهر می شود (تنظیمات > Apple ID > Media & Purchases > Purchase history). اگر برنامه قبلاً روی آیفون شما نصب نشده است، باید آن را دوباره از اپ استور دانلود کنید. موفق باشید!

مربوط: نحوه مخفی کردن برنامه های خریداری شده از فروشگاه اپل و گوگل پلی