نحوه فعال کردن Night Light در ویندوز ۱۱


لوگوی ویندوز 11 در پس زمینه سایه آبی تیره

مطالعات نشان می دهد که نور آبی در عصر ممکن است بر توانایی شما برای به خواب رفتن راحت تر تأثیر بگذارد. ویندوز ۱۱ دارای ویژگی به نام “نور شب” است که به شما امکان می دهد صفحه نمایش خود را به رنگ زردتر تغییر دهید تا این اثرات بالقوه را خنثی کنید. در اینجا نحوه بازی آن آمده است.

چگونه نور شب را در تنظیمات فعال و پیکربندی کنیم

راه های مختلفی برای فعال کردن Night Light وجود دارد. اگر می‌خواهید آن را با یک زمان‌بندی خودکار فعال کنید، ایده خوبی است که به برنامه تنظیمات ویندوز مراجعه کنید. برای انجام این کار، با کلیک راست بر روی منوی استارت و انتخاب تنظیمات، تنظیمات را باز کنید. یا می توانید Windows + i را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

در ویندوز 11 روی دکمه راست کلیک کنید

در تنظیمات، به سیستم > نمایشگر بروید.

در تنظیمات، روی ضربه بزنید "سیستم،" سپس انتخاب کنید "یک پیشنهاد."

در تنظیمات صفحه نمایش، بخش «روشنایی و رنگ» را پیدا کرده و کلید کنار «نور شب» را به موقعیت «روشن» بچرخانید.

سوئیچ کناری را بچرخانید "چراغ شب" به "استخدام."

همچنین می توانید بر روی فلش کوچک کنار سوئیچ کلیک کنید و به صفحه دیگری هدایت می شوید که در آن می توانید قدرت افکت Yellow Night Light را با استفاده از نوار لغزنده تغییر دهید. همچنین می‌توانید نور شب را طوری تنظیم کنید که هنگام طلوع یا غروب خورشید به‌طور خودکار فعال و غیرفعال شود، یا ساعات خاصی را برنامه‌ریزی کنید که نور شب به‌طور خودکار روشن یا خاموش شود.

گزینه های Night Light را در تنظیمات ویندوز تغییر دهید.

تغییرات شما به صورت خودکار ذخیره می شوند. وقتی پیکربندی Night Light را تمام کردید، تنظیمات را ببندید و همه چیز آماده است. اگر می خواهید در آینده آن را به صورت دستی روشن و خاموش کنید، راه سریع تری برای انجام آن وجود دارد که در زیر به آن خواهیم پرداخت.

مربوط: آیا عینک نور آبی کار می کند؟ همه ی چیزهایی که لازم است بدانی

نحوه فعال کردن نور شب از تنظیمات سریع

همچنین می‌توانید Night Light را در منوی تنظیمات سریع ویندوز ۱۱ روشن کنید. برای این کار ابتدا با کلیک کردن روی نماد صدا یا Wi-Fi در گوشه سمت راست پایین نوار وظیفه، منوی تنظیمات سریع را باز کنید.

در ویندوز 11، روی دکمه نوار وظیفه تنظیمات سریع کلیک کنید.

وقتی منوی تنظیمات سریع را باز می‌کنید، ممکن است دکمه Night Light را به‌طور پیش‌فرض مشاهده نکنید. اگر چنین است، باید آن را به صورت دستی اضافه کنید. روی نماد مداد در گوشه سمت راست پایین منو کلیک کنید.

بعد، روی «افزودن» کلیک کنید، سپس «نور شب» را در منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

در تنظیمات سریع ویندوز 11 کلیک کنید "اضافه کردن،" سپس انتخاب کنید "چراغ شب."

سپس، روی Done ضربه بزنید و دکمه Night Light را در منوی تنظیمات سریع خواهید دید. از این پس، هر زمان که می‌خواهید به سرعت نور شب را فعال یا غیرفعال کنید، کافیست منوی تنظیمات سریع را باز کنید و روی این دکمه کلیک کنید (یا ضربه بزنید).

در تنظیمات سریع ویندوز 11 کلیک کنید "چراغ شب."

موفق باشید – امیدواریم خواب خوبی داشته باشید!

مربوط: آیا عینک نور آبی کار می کند؟ همه ی چیزهایی که لازم است بدانی