نحوه غیرفعال کردن “Let’s finishing setup your device” در ویندوز


لوگوی ویندوز 10 و 11.

ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ مملو از ویژگی‌هایی هستند که برای آسان‌تر کردن زندگی شما طراحی شده‌اند، مانند Windows Hello. اگر آن را تنظیم نکنید، ویندوز دائماً به شما یادآوری می کند. در اینجا نحوه خاموش کردن یادآورها آورده شده است.

پیام “Let’s Finish Setting Up Your Device” معمولاً پس از نصب به روز رسانی و راه اندازی مجدد رایانه ظاهر می شود. پیامی ظاهر می شود که به شما یادآوری می کند “تنظیم دستگاه خود را تمام کنید”. Windows تأیید می‌کند که Windows Hello، Office 365، OneDrive را تنظیم نکرده‌اید، تلفن خود را به رایانه شخصی خود مرتبط نکرده‌اید، یا داده‌های فعالیت خود را بین رایانه‌های شخصی Windows همگام‌سازی نکرده‌اید. شما فقط دو گزینه دارید: “دنبال کن” و “در عرض ۳ روز به من یادآوری کن”. هیچ گزینه ای برای امتناع وجود ندارد.

Reminders را در ویندوز ۱۰ خاموش کنید

تنظیم غیرفعال کردن یادآورها در برنامه تنظیمات یافت می شود. با رفتن به Settings > System > Notifications می توانید به صورت دستی به آن دسترسی داشته باشید.

اگر نمی خواهید این کار را انجام دهید، می توانید از طریق منوی Start به آن دسترسی داشته باشید. برای انجام این کار، روی Start کلیک کنید، “اعلان ها” را در نوار جستجو تایپ کنید و سپس روی “Open” کلیک کنید یا Enter را فشار دهید.

Enter را فشار دهید یا کلیک کنید "باز کن."

تنظیمی که به دنبال آن هستید قبل از لیست شدن هر برنامه ای نزدیک به بالای صفحه است. علامت کادر کنار «پیشنهاد روش‌هایی که می‌توانم راه‌اندازی دستگاهم را برای استفاده حداکثری از ویندوز به پایان برسانم» بردارید.

جعبه را باز کنید.

وقتی اینجا هستید، می‌توانید اعلان‌های هر برنامه‌ای را نیز در صورت تمایل غیرفعال کنید.

پس از اینکه علامت این کادر را بردارید، ویندوز باید هنگام راه اندازی مجدد رایانه شما، فشار دادن این یادآور را متوقف کند. به روز رسانی های آینده همیشه می توانند آن را دوباره فعال کنند.

Reminders را در ویندوز ۱۱ خاموش کنید

کلید غیرفعال کردن یادآورها نیز در برنامه تنظیمات در ویندوز ۱۱ وجود دارد. اگر می‌خواهید به آنجا بروید، به تنظیمات > سیستم > اعلان‌ها بروید.

همچنین می توانید مستقیماً به آنجا بروید. روی دکمه Start کلیک کنید، “اعلان ها” را در نوار جستجو تایپ کنید و Enter را فشار دهید یا روی Open کلیک کنید.

نوشتن "اطلاعیه ها" در جستجو، سپس Enter را فشار دهید یا کلیک کنید "باز کن."

صفحه اعلان‌ها در برنامه تنظیمات به شما امکان می‌دهد کنترل کنید کدام برنامه‌ها می‌توانند برای شما اعلان ارسال کنند.

تا انتها به سمت پایین حرکت کنید. دو گزینه را مشاهده خواهید کرد: «پیشنهادهایی برای نحوه تنظیم دستگاه من بده» و «دریافت نکات و پیشنهادات هنگام استفاده از ویندوز».

علامت «ارائه پیشنهاد در مورد نحوه تنظیم دستگاه من» را بردارید.

روی گزینه اول کلیک کنید تا غیر فعال شود.

این پاپ آپ آزاردهنده دیگر نباید شما را آزار دهد، اگرچه ممکن است به روز رسانی های بعدی ویندوز آن را دوباره فعال کنند.