نحوه غیرفعال کردن و حذف Chromecast در Google Chrome


دکمه chromecast در یوتیوب

ارسال ویدیو به دستگاهی که دارای Chromecast فعال است می تواند مفید باشد، اما همه این ویژگی را نمی خواهند. در واقع می تواند یک مزاحمت بزرگ باشد و مشکلاتی ایجاد کند. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه دکمه Chromecast را از مرورگر وب Google Chrome حذف کنید.

اگر دستگاهی با Chromecast فعال در همان شبکه مرورگر رایانه خود داشته باشید، نماد Google Cast روی ویدیوهای Google Chrome ظاهر می‌شود. اگر این دستگاه مال شما نیست، ممکن است هرگز نخواهید تصادفاً به آن تسلیم شوید. خوشبختانه، دکمه را می توان غیرفعال کرد.

مربوط: تفاوت بین Chromecast و Android TV چیست؟

ما از دو پرچم کروم برای حذف دکمه Chromecast از مرورگر استفاده خواهیم کرد. برچسب ها آزمون ما را پس دادند، اما به نظر نمی رسد برای همه کار کنند.

هشدار: ویژگی‌های پشت پرچم‌های کروم به دلایلی وجود دارد. ممکن است ناپایدار باشد، ممکن است بر عملکرد مرورگر شما تأثیر منفی بگذارد و بدون اطلاع قبلی ناپدید شود. برچسب ها را با مسئولیت خود فعال کنید.

ابتدا Google Chrome را در رایانه شخصی ویندوز، مک یا لینوکس خود باز کنید. سپس تایپ کنید chrome://flags در نوار آدرس و کلید Enter را فشار دهید.

به صفحه پرچم های کروم بروید

در مرحله بعد، از کادر جستجو برای یافتن برچسبی با عنوان “Load Media Router Component Extension” استفاده کنید.

دانلود تگ کامپوننت مسیریاب رسانه

منوی کشویی پرچم را انتخاب کنید و “غیرفعال” را انتخاب کنید.

از منوی کشویی گزینه Disabled را انتخاب کنید

اکنون، دوباره از کادر جستجو برای یافتن برچسبی با عنوان «Cast Media Route Provider» استفاده کنید و آن را به همان روش غیرفعال کنید.

پرچم مسیر رسانه بازیگران

پس از تغییر وضعیت پرچم، کروم از شما می خواهد که مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شود. روی دکمه Restart در پایین صفحه کلیک کنید.

کروم را مجددا راه اندازی کنید

پس از راه‌اندازی مجدد کروم، دیگر نماد Chromecast را روی ویدیوها مشاهده نخواهید کرد، اگرچه ممکن است برای مدت کوتاهی ظاهر شود و سپس ناپدید شود. باز هم، به نظر نمی رسد این روش برای همه کارآمد باشد، اما ارزش امتحان کردن را دارد.

مربوط: چگونه پرچم‌های Google Chrome را برای آزمایش ویژگی‌های آزمایشی فعال کنیمرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر