نحوه غیرفعال کردن ردیابی موقعیت مکانی در اندروید


مکان اندروید روی نقشه
Shickenmage / Shutterstock.com

گوشی اندرویدی شما دارای حسگرهای زیادی است که کارهای مختلفی را انجام می دهند. اگر نگران حریم خصوصی هستید، ردیابی موقعیت مکانی چیزی است که ممکن است برای شما نگران کننده باشد. خوشبختانه اندروید غیرفعال کردن GPS و سایر خدمات مکان یابی را با یک ضربه آسان می کند.

چندین روش مختلف برای خاموش کردن سنسورها در اندروید وجود دارد. همچنین این امکان وجود دارد که همه سنسورها را به یکباره خاموش کنید. در مقیاس کوچکتر، می توانید میکروفون یا دوربین را خاموش کنید. ما از روش مشابهی برای دسترسی به سایت استفاده خواهیم کرد.

مربوط: سنسورهای زیادی در گوشی شما وجود دارد، این کاری است که شما انجام می دهید

مکان سوئیچ
«مکان» را در دستگاه‌های سامسونگ و پیکسل تغییر دهید.

دو روش وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از دسترسی دستگاه های خود به موقعیت مکانی خود استفاده کنید. سریعترین راه استفاده از پنل “تنظیمات سریع” است. این کلیدی است که وقتی منوی کشویی اعلان به طور کامل باز می شود مشاهده می کنید.

کلید “مکان” ممکن است از قبل در پانل تنظیمات سریع وجود داشته باشد. برای روشن یا خاموش کردن دسترسی به موقعیت مکانی کافی است روی آن کلیک کنید. اگر دکمه جابجایی را نمی بینید، می توانید به راحتی تنظیمات سریع را تغییر دهید و همه چیز را مطابق میل خود مرتب کنید.

مربوط: نحوه تغییر و تنظیم مجدد منوی کشویی تنظیمات سریع برای اندروید

روش دوم کمی راحت تر است. ابتدا یک یا دو بار انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید – بسته به گوشی خود – تا اعلان ها باز شوند و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

در مرحله بعد، به «مکان» بروید.

انتخاب کنید "محل."

“استفاده از سایت” را در بالای صفحه روشن کنید.

خاموشش کن "از سایت استفاده کنید"

همه چیز در مورد آن است. به تنظیمات سایت برگردید تا دوباره آن را روشن کنید. با خاموش کردن این گزینه، برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را نبینند. تو نخواهی بود به طور کامل نامرئی به عنوان WiFi و شبکه های تلفن همراه می توانند برای ردیابی موقعیت مکانی شما نیز استفاده شوند. اگر بستن سایت شما کافی نیست، می توانید سعی کنید سایت خود را جعل کنید.

مربوط: چگونه موقعیت مکانی خود را در اندروید جعل کنیم