نحوه ضبط صفحه نمایش در اندروید


دستانی که Samsung Galaxy S21 Ultra 5G را در دست دارند
mokjc / Shutterstock.com

اندروید دارای یک ضبط کننده صفحه داخلی است که ساخت فیلم از اتفاقات روی صفحه نمایش شما را بسیار آسان می کند. اگر از این ویژگی مفید آگاه نیستید، نحوه استفاده از آن را به شما نشان خواهیم داد.

برای مدت طولانی، اگر می خواهید از صفحه نمایش دستگاه اندروید خود ضبط کنید، باید از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید. با این حال، اندروید ۱۱ یک ابزار ضبط صفحه نمایش بومی را معرفی کرد. این راه حل خیلی بهتری است.

قابل توجه: ما ابزار ضبط صفحه نمایش را در تلفن Google Pixel نشان خواهیم داد، اما این ویژگی در سامسونگ گلکسی و سایر دستگاه های اندروید ۱۱ پلاس نیز موجود است.

مربوط: بهترین نرم افزار ضبط و پخش صفحه نمایش

ابتدا باید کادر «ضبط صفحه» را به تنظیمات سریع منتقل کنیم – اگر قبلاً اینطور نبوده است. دوبار از بالای صفحه دستگاه خود به پایین بکشید و روی نماد مداد ضربه بزنید تا طرح کاشی را تنظیم کنید. در گوشی سامسونگ، روی نماد منوی سه نقطه ضربه بزنید و «دکمه‌های ویرایش» را انتخاب کنید.

کاشی‌های قسمت بالا در قسمت تنظیمات سریع قرار دارند (این قسمت در گوشی سامسونگ برمی‌گردد). پانل «ضبط صفحه» را پیدا کنید، ضربه بزنید و نگه دارید، سپس کاشی را به قسمت بالا بکشید. انگشت خود را بلند کنید تا کاشی ها بیفتد.

حرکت "ضبط ویدیو روی صفحه" کاشی.

وقتی کارتان تمام شد، روی فلش عقب در گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید.

پس از اتمام، فلش عقب را فشار دهید.

اکنون می توانیم از ضبط کننده صفحه استفاده کنیم. ابتدا به صفحه‌ای که می‌خواهید ضبط کنید بروید، سپس دوباره روی تنظیمات سریع به بالا بکشید. روی پنل Screen Recording کلیک کنید.

را کلیک کنید "ضبط ویدیو روی صفحه" کاشی.

سپس، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید صدا را نیز ضبط کنید – برای انتخاب بین رسانه، میکروفون یا هر دو، روی فلش رو به پایین ضربه بزنید و لمس‌های خود را روی صفحه نمایش دهید.

آنچه را که می خواهید ضبط کنید انتخاب کنید.

وقتی آماده شدید روی «شروع» کلیک کنید و خواهید دید که شمارش معکوس ظاهر می شود.

شیر آب "آغاز می شود" برای شروع

پس از پایان ضبط، انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید تا اعلان‌ها نشان داده شوند و روی «توقف» در ضبط‌کننده صفحه ضربه بزنید.

شیر آب "متوقف کردن" برای خاتمه ثبت نام

این هست! ضبط در پوشه فیلم‌ها یا ضبط‌های صفحه در دستگاه شما ذخیره می‌شود. انجام این کار بدون هیچ نرم افزار شخص ثالث بسیار آسان است. خوب است که سیستم عامل های بیشتری این ویژگی را به عنوان یک ویژگی بومی دریافت می کنند.

مربوط: نحوه ضبط صفحه نمایش در Chromebookرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر