نحوه ردیابی تغییرات در Google Docs


نشان‌واره Googler Docs در لپ‌تاپ
monticello / Shutterstock.com

برخلاف مشاهده تاریخچه ویرایش یک سند Google Docs، فایل‌ها تغییرات مسیر این ویژگی (که حالت “پیشنهاد” نیز نامیده می شود) به شما امکان می دهد قبل از اینکه متن به بخشی دائمی از سند تبدیل شود، تغییرات را مشاهده کنید. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

حالت “پیشنهاد” را روشن کنید

هنگامی که در یک سند Google Docs کار می کنید، به طور پیش فرض در حالت ویرایش هستید. این بدان معنی است که تمام ویرایش هایی که انجام می دهید دائمی هستند و در تاریخچه ویرایش ثبت می شوند. برای پیگیری تغییراتی که در سند ایجاد می‌کنید فقط به‌عنوان پیشنهاد، باید به حالت پیشنهاد بروید.

ابتدا سند Google Docs را که می‌خواهید تغییراتی در آن پیشنهاد دهید باز کنید. در گوشه سمت راست بالای پنجره، زیر دکمه اشتراک گذاری، نماد قلم را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید تا یک لیست کشویی نمایش داده شود.

به حالت پیشنهاد تغییر دهید.

شما اکنون در حالت پیشنهاد هستید. اکنون، هر تغییری که انجام دهید ردیابی خواهد شد. یک خط سبز به متن حذف شده برخورد می کند و هر متن جدیدی که اضافه شود سبز نشان داده می شود. متن موجود در سند سیاه باقی می ماند.

ارائه تصویری از تغییرات پیشنهادی.

از سایر کاربران دعوت کنید تا تغییرات را پیشنهاد دهند

اگر به شخصی نیاز دارید که سند شما را بررسی کند، باید از ویرایشگر دعوت کنید تا تغییراتی را پیشنهاد کند. با این حال، باید مطمئن شوید که مجوزهای مناسب را تنظیم کرده اید.

مربوط: نحوه اشتراک گذاری اسناد در Google Docs، Sheets و Slides

ابتدا روی “File” در منوی هدر کلیک کنید، سپس “Share” را در بالای منوی کشویی انتخاب کنید.

گزینه اشتراک گذاری در Google Docs.

در پنجره اشتراک گذاری با افراد، ایمیل شخصی را که می خواهید سند را با او به اشتراک بگذارید، اضافه کنید، روی فلش رو به پایین در کنار گزینه Set Privilege کلیک کنید و سپس از منوی کشویی Commenter را انتخاب کنید.

سند را به یک ویرایشگر با امتیازات پیشنهادی ارسال کنید.

یک مفسر می تواند بدون حذف دائمی هیچ یک از متن اصلی، برای سند پیشنهاد دهد. با این حال، ویرایشگر می تواند آزادانه تغییراتی را بدون ردیابی هیچ یک از آنها ایجاد کند و بیننده فقط می تواند متن سند را مشاهده کند.

پس از اتمام، برای ارسال سند، روی ارسال کلیک کنید.

قبول یا رد پیشنهادات

اگر کسی پیشنهادهایی برای سند ارائه دهد، قبول یا رد آن تغییرات به عهده شماست. انجام این کار ساده است. هر تغییری که در سند ایجاد می شود به صورت جداگانه پیگیری می شود و می توانید این جزئیات را در سمت راست پنجره مشاهده کنید.

برای پذیرش تغییر، علامت چک را انتخاب کنید. برای رد یک پیشنهاد، روی X کلیک کنید. یا اگر به زمینه دیگری برای تغییر نیاز دارید، می‌توانید نظر بدهید.

ردیابی تغییرات در Google Docs.

همه چیز در مورد آن است.

Google Docs یک ابزار عالی برای همکاری اسناد است. با این حال، اگر با استفاده از مایکروسافت ورد احساس راحتی می کنید، می توانید تغییرات را در آنجا نیز پیگیری کنید.

مربوط: تغییرات ایجاد شده در سند را پیگیری کنید