نحوه راه اندازی مجدد موزیلا فایرفاکس


لوگوی فایرفاکس در پس زمینه بنفش

اگر نیاز به عیب‌یابی فایرفاکس (یا افزونه‌ها) در ویندوز، مک یا لینوکس دارید، می‌توانید مرورگر خود را از داخل برنامه بدون از دست دادن هیچ یک از برگه‌های باز راه‌اندازی مجدد کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

ابتدا موزیلا فایرفاکس را باز کنید. در نوار آدرس تایپ کنید about:profiles و Enter (یا Return در مک) را فشار دهید.

در فایرفاکس، about:profiles را در نوار آدرس تایپ کنید و Enter را بزنید.

در صفحه About Profiles که باز می‌شود، کادر با عنوان Restart را در گوشه سمت راست بالا علامت بزنید. برای راه اندازی مجدد مرورگر در حالی که همه برگه ها را باز نگه دارید، روی Restart به طور معمول کلیک کنید.

کلیک "به طور معمول راه اندازی مجدد کنید"

فایرفاکس بسته می‌شود و دوباره شروع به کار می‌کند، مثل اینکه «خروج» یا «خروج از فایرفاکس» را از منوی اصلی فایرفاکس انتخاب کرده باشید. با این حال، فایرفاکس پس از راه اندازی مجدد، همه تب ها را دوباره باز می کند.

مربوط: چگونه تمام پنجره های فایرفاکس را یکجا ببندیم

اگر به جای آن نیاز به عیب یابی افزونه های مشکل دار دارید، دوباره به آن مراجعه کنید about:profiles صفحه و روی “راه اندازی مجدد با افزونه های غیرفعال” کلیک کنید.

کلیک "راه اندازی مجدد با افزونه های غیرفعال."

پس از کلیک کردن، پنجره هشداری در مورد باز کردن فایرفاکس در حالت عیب یابی ظاهر می شود. در اینجا دو گزینه پیدا خواهید کرد.

با کلیک بر روی «به‌روزرسانی فایرفاکس»، گزینه به‌روزرسانی فایرفاکس را دارید که افزونه‌ها را حذف کرده و فایرفاکس را به حالت پیش‌فرض برمی‌گرداند. این یک گام شدید است که ما فقط به عنوان آخرین راه حل توصیه می کنیم. افزونه ها و پیکربندی را از دست خواهید داد.

در غیر این صورت، فقط با استفاده از حالت عیب‌یابی می‌توانید برنامه‌های افزودنی و سفارشی‌سازی‌ها را به طور موقت غیرفعال کنید. هیچ چیز برای همیشه حذف یا تغییر نخواهد کرد. برای انجام این کار، روی “Open” کلیک کنید.

کلیک "بازکردن."

فایرفاکس با غیرفعال شدن سفارشی‌سازی‌ها و برنامه‌های افزودنی شما بسته و راه‌اندازی مجدد می‌شود. برای فعال کردن مجدد آن، تمام پنجره های فایرفاکس را ببندید و برنامه را مجدداً راه اندازی کنید یا دوباره از آن بازدید کنید about:profiles و روی “راه اندازی مجدد به طور معمول” کلیک کنید.

موفق باشید، و موج سواری شاد!رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر