نحوه ذخیره یا انتشار نمودار از Google Sheets


هنگامی که یک نمودار در Google Sheets ایجاد می کنید، ممکن است بخواهید از آن در خارج از یک صفحه گسترده استفاده کنید. می‌توانید به راحتی نموداری را ذخیره کنید یا آن را در وب منتشر کنید تا بتوانید در جای دیگری از آن استفاده کنید یا آن را به اشتراک بگذارید.

ممکن است یک نمودار دایره ای داشته باشید که افزایش درآمد را نشان می دهد، یک نمودار سازمانی با ساختار شرکت شما، یا یک نمودار خطی که فروش را در نقاط مختلف نشان می دهد. می‌توانید نمودار را دانلود کنید تا آن را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید یا در رسانه‌های اجتماعی پست کنید. یا می توانید آن را به عنوان نمودار تعاملی یا تصویر ثابت در وب منتشر کنید و سپس پیوند را به اشتراک بگذارید.

با تمام زمانی که برای ایجاد نمودار خود صرف می کنید، چرا از آن خارج از Google Sheets استفاده نکنید؟

یک نمودار را از Google Sheets بارگیری و ذخیره کنید

دانلود نموداری که در Google Sheets ایجاد می‌کنید فقط چند دقیقه طول می‌کشد. به علاوه، می توانید آن را به صورت تصویر PNG، فایل PDF یا گرافیک SVG دانلود کنید.

وارد Google Sheets شوید و صفحه گسترده حاوی نمودار را باز کنید. نمودار را انتخاب کنید و روی سه نقطه در سمت راست بالای آن کلیک کنید.

مکان نما را روی Download ببرید و یکی از سه گزینه بالا را انتخاب کنید.

گزینه های دانلود نمودار در Google Sheets

بسته به مرورگر یا پلتفرمی که استفاده می کنید، نمودار ممکن است به طور خودکار بارگیری شود یا ممکن است از شما خواسته شود فایل را باز یا ذخیره کنید. برای بدست آوردن نمودار کافی است دستورات مرورگر خود را دنبال کنید.

فایرفاکس درخواست باز کردن یا ذخیره فایل را می دهد

یک نمودار در وب در Google Sheets منتشر کنید

یکی دیگر از گزینه های مفید اگر قصد دارید نمودار خود را به اشتراک بگذارید، انتشار آن در وب است. با این گزینه می توانید نمودار را تعاملی یا ایستا کنید و در صورت ایجاد تغییرات در نمودار، آن را به صورت خودکار بازنشر کنید.

مربوط: نحوه اشتراک‌گذاری فایل Google Docs، Sheets یا Slides به عنوان یک صفحه وب

صفحه گسترده را باز کنید و نمودار را انتخاب کنید. روی سه نقطه در سمت راست بالای آن کلیک کنید و «Publish Chart» را انتخاب کنید.

انتشار نمودار را انتخاب کنید

در پنجره انتشار در وب ظاهر می شود، می توانید قبل از انتشار نمودار از بین گزینه های مختلف انتخاب کنید.

می توانید پیوندی به نمودار منتشر شده دریافت کنید (با کلیک روی “پیوند”) یا کدی را برای جاسازی آن در سایت یا وبلاگ خود دریافت کنید (با کلیک روی “Embed”).

پیوند و جاسازی برگه ها

در مرحله بعد، یک کادر کشویی می بینید که نمودار شما به طور پیش فرض انتخاب شده است. اگر ترجیح می دهید پیوند یا کد کل برگه یا کتاب کار را دریافت کنید، می توانید آن را از لیست کشویی انتخاب کنید.

در سمت راست، از کادر کشویی بعدی استفاده کنید تا انتخاب کنید که آیا می‌خواهید نمودار تعاملی یا تصویر ثابت منتشر کنید.

فایل و کادرهای کشویی تعاملی یا تصویر

با استفاده از گزینه Interactive، کسانی که نمودار شما را مشاهده می کنند می توانند مکان نما خود را روی مناطق خاصی حرکت دهند تا جزئیات بیشتری را ببینند.

تصویر تعاملی در مقابل استاتیک

انتشار محتوا و تنظیمات را باز کنید و یک لیست کشویی برای آنچه می خواهید منتشر کنید خواهید دید. برای انتشار فقط نمودار، لیست کشویی را باز کنید، روی “کل سند” کلیک کنید لغو انتخاب کنید و سپس نمودار را انتخاب کنید.

نمودار را انتخاب کنید

در نهایت، می‌توانید کادر پایین را علامت بزنید تا در صورت ایجاد تغییرات در نمودار، مجدداً منتشر شود. پس از اتمام، روی «انتشار» و برای تأیید روی «OK» کلیک کنید.

بازنشر خودکار تغییرات و انتشار

سپس لینک را کپی کنید یا کد را جاسازی کنید و آن را در جایی که نیاز دارید قرار دهید. همچنین در صورت تمایل می توانید مستقیماً پیوند را به جیمیل، فیس بوک یا توییتر به اشتراک بگذارید.

پیوند و کد جاسازی

نمودار خود را لغو انتشار کنید

هنگامی که نمودار خود را در وب منتشر کردید، می توانید در هر زمان انتشار را متوقف کنید. با کلیک بر روی سه نقطه در سمت راست بالای نمودار و انتخاب «انتشار نمودار»، پنجره انتشار در وب را دوباره باز کنید.

در برگه پیوند یا جاسازی، محتوای منتشر شده و تنظیمات را گسترش دهید و روی «توقف انتشار» کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی “OK” تأیید کنید.

دکمه توقف انتشار

اگر پس از توقف انتشار نمودار، شخصی از پیوند یا کد برای مشاهده نمودار استفاده کند، پیامی مبنی بر عدم انتشار سند می بیند.

پیام برای نمودار منتشر نشده

با ذخیره یا انتشار نمودارتان، دیگران می‌توانند داده‌هایی را که می‌خواهید با استفاده از تصویری عالی و بدون نیاز به اشتراک‌گذاری کتاب کاربرگ‌نگار Google شما مشاهده کنند.

اگر علاوه بر Google Sheets از مایکروسافت اکسل استفاده می کنید، نحوه ذخیره نمودار را به عنوان تصویر در اکسل نیز مشاهده کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر