نحوه خاموش کردن چراغ قوه در آیفون ۱۲


اگر در پشت آیفون ۱۲ خود نور روشنی دیدید، به نوعی چراغ قوه داخلی گوشی را روشن کرده اید. خوشبختانه، خاموش کردن آن تنها با یک یا دو کلیک آسان است و این تکنیک برای ۱۲ Mini، ۱۲ Pro یا ۱۲ Pro Max نیز کاربرد دارد.

چراغ قوه را با صفحه قفل خاموش کنید

هنگامی که صفحه آیفون بعد از حالت آماده به کار روشن می شود، یک صفحه قفل مشاهده خواهید کرد. برای خاموش کردن چراغ قوه از این صفحه قفل، روی نماد چراغ قوه در گوشه سمت چپ پایین صفحه ضربه بزنید و نگه دارید.

پس از لحظه ای، یک شوک یا لرزش خفیف در خود آیفون احساس می کنید که به شما اطلاع می دهد که خاموش است. برای روشن کردن مجدد آن، نماد چراغ قوه را دوباره فشار دهید و نگه دارید تا در کمترین زمان روشن شود.

مربوط: چگونه از آیفون خود به عنوان چراغ قوه استفاده کنیم

لامپ را با استفاده از مرکز کنترل خاموش کنید

همچنین می توانید با استفاده از Control Center که یک منوی میانبر ویژه است، چراغ قوه داخلی آیفون ۱۲ خود را خاموش کنید. برای انجام این کار، ابتدا با قرار دادن انگشت خود بر روی نماد باتری در گوشه سمت راست بالای صفحه و اسکرول کردن به پایین، Control Center را باز کنید.

در مرکز کنترل، روی نماد چراغ قوه در نزدیکی پایین صفحه ضربه بزنید. (اگر نماد چراغ قوه را نمی بینید، می توانید با سفارشی کردن مرکز کنترل، آن را در تنظیمات اضافه کنید.)

لامپ خاموش خواهد شد. اگر نظرتان تغییر کرد، کافی است دوباره روی نماد چراغ قوه ضربه بزنید تا دوباره روشن شود. به عنوان یک امتیاز، می توانید با ضربه زدن و نگه داشتن این نماد در مرکز کنترل، روشنایی لامپ آیفون خود را نیز کنترل کنید. یک منوی ویژه ظاهر می شود که به شما امکان می دهد با استفاده از نوار لغزنده آن را تغییر دهید. موفق باشید و خدا به شما برکت دهد!

مربوط: چگونه روشنایی لامپ آیفون خود را کنترل کنیم